Aksi O. Meitene, kas iekrita jūrā

Autores grāmatu apskats.

Axie Oh

Aksi Oh ir pirmās paaudzes korejiešu amerikāniete, kura dzimusi Ņujorkā un augusi Ņūdžersijā. Viņa studēja Korejas vēsturi un radošo rakstīšanu Kalifornijas Universitātē Sandjego, un Leslijas universitātē ir ieguvusi maģistra grādu jaunatnes literatūrā. Viņas hobijos ietilpst K-pop, anime, rakstāmpiederumi un piena tēja. Pašlaik viņa dzīvo Lasvegasā, Nevadas štatā, kopā ar savu kucēnu Toro (nosaukts Totoro vārdā).

Bibliogrāfija

Rebel Seoul Series:

1. Rebel Seoul

2. Rogue Heart

Hoho. Skūpstu. Apskauju

The Girl Who Fell Beneath the Sea

Plūdi iznīcina Minas dzimteni daudzus gadus. Tauta tic, ka Jūras Dievs viņiem ir pagriezis muguru. Mēģinot viņu nomierināt, katru gadu skaista jaunava tiek nosūtīta uz jūru, lai kļūtu par dievības līgavu. Nonākusi garu valstībā, maģiskā zemāko dievu un mītisku zvēru pilsētā, Mina atrod Jūras Dievu un redz, ka viņš ir iegrimis apburtā sapnī. Ar dēmonu un mistisku būtņu palīdzību Mina cenšas viņu pamodināt un uz visiem laikiem izbeigt dabas katastrofas. Bet mums jāsteidzas! Cilvēks nevar ilgi dzīvot garu zemē. Un ir tādi, kas gatavi uz visu, lai Jūras Dievs nepamostos...

Cita anotācija

Nāvējošas vētras ir izpostījušas Minas dzimteni paaudzēm ilgi. Plūdi aizslauka veselus ciematus, savukārt par dažiem atlikušajiem resursiem notiek asiņaini kari. Viņas ļaudis tic, ka Jūras Dievs, kādreizējais viņu aizsargs, tagad nolādē viņus ar nāvi un izmisumu. Mēģinot viņu nomierināt, katru gadu skaista jaunava tiek iemesta jūrā, lai kalpotu par Jūras Dieva līgavu, cerot, ka kādu dienu tiks izvēlēta “īstā līgava” un izbeigs ciešanas.

Daudzi uzskata, ka Šima Čeonga, ciema skaistākā meitene un Minas vecākā brāļa Jona mīļotā, varētu būt leģendārā patiesā līgava. Bet naktī, kad Čeonga tiks upurēta, Jons seko Čeongai jūrā, pat zinot, ka iejaukšanās ir nāvessods. Lai glābtu brāli, Mina Čeongas vietā metas ūdenī.

Aiznesta uz Garu valstību, maģisku pilsētu, kurā ir mazāki dievi un mītiski zvēri, Mina meklē Jūras Dievu, lai atrastu viņu apburtā miegā. Ar noslēpumaina jaunekļa Šīna palīdzību, kā arī raibu dēmonu, dievu un garu komandu, Mina dodas pamodināt jūras dievu un uz visiem laikiem izbeigt slepkavas vētras.

Bet viņai nav daudz laika: cilvēks nevar ilgi dzīvot garu zemē. Un ir tādi, kas darītu visu, lai Jūras Dievs nepamostos…

Rebel Seoul

Pēc lielā kara Klusā okeāna austrumu daļa ir drupās. Brutālajā Neo Seulā, kur statusu iegūst no panākumiem cīņā, bijušais bandas dalībnieks Lī Dževons ir talantīgs pilots, kurš paceļas akadēmijas rindās. Sava nemiernieka tēva bērnībā Vecās Seulas graustu rajonos pamests Dževons vēlas tikai izbēgt no pagātnes un pierādīt sevi kā lojālu Neo štata karavīru.

Kad Dževons tiek savervēts ienesīgākajā Neo Seulas ieroču izstrādes nodaļā, viņš ļoti vēlas iegūt savu labāko militāro slavu. Taču misija kļūst sarežģītāka, kad viņš satiek Teru, valdības superkaravīru projekta testa subjektu. Tera tika apmācīta vienam mērķim: pilotēt vienu no nāvējošajām Dieva mašīnām, masīviem robotiem nebeidzamam karam.

Ar slepenu rīkojumu ziņot par Teru, Dževons kļūst par Teras partneri, izpelnoties viņas negribīgo cieņu. Bet, kad cieņa pārvēršas mīlestībā, Dževons sāk apšaubīt savu lojalitāti nomācošajam režīmam, kas rada ieročus no cilvēkiem. Kamēr projekts gatavojas publiskot starp baumām par sacelšanos, Dževonam ir jāizlemj, kur viņš ir — kā Neo štata karavīrs vai tautas nemiernieks.

Pacific Rim satiekas ar korejiešu asa sižeta drāmām šajā aizraujošajā, New Visions balvu ieguvušajā zinātniskās fantastikas debijā.

https://www.goodreads.com/book/show/34931621-rebel-seoul