Aizrautīga lasītāja „profesionālās” traumas

Ja jūs lasāt daudz, esiet piesardzīgi, katram darbam ir savas blakus parādības. Tās ir arī tiem, kuri lasa daudz. Dodam pa jokam to traumu rokas grāmatu, kas draud lasītājam, kurš to dara aizgūtnēm. Liekas, smieklīgi, bet katrā jokā ir sava patiesības daļa. Jūs taču ziniet!

„Aizrautīga lasītāja kaišu un traumu rokasgrāmatu” ir sastādījis grāmatu blogeris, telegrammkanāla greenlampbooks autors. Aprakstītajā jūtama liela pieredze – gan personīgā, gan draugu. Tātad, kas jums draud, ja jūs ne minūti nespējat atrauties no grāmatas?

Deguna lūzums. Kad jūs gultā lasāt biezu un garlaicīgu grāmatu, aizmiegat un tā uzkrīt uz sejas. Starp citu, elektroniskie gadžeti nav nemaz labāki – dabūt ar tiem pa degunu nav nemaz tik patīkami.

Miokarda infarkts. Kad jūs ienākat grāmatu veikalā, un ieraugiet karstāko jaunumu cenas.

Bruka. Kad jūs ar savu bibliotēku pārceļaties uz citu dzīvokli, bet tur – piektais stāvs bez lifta.

Reiboņi. Kad jūs stiepjaties pēc grāmatas uz augstākā plaukta kaut kur pie griestiem.

Distrofija un avitaminoze. Kad jūs iztērējat visu naudu kārtējā grāmatu izpārdošanā un tagad varat ēst tikai, ciemos esot.

Neizgulēšanās. Kad jūs gribat izlasīt dažas lapaspuses līdz nodaļas beigām, taču nezin kāpēc ir jau rīts.

Viltus skolioze. Kad jūs esat pieradis visur nēsāt sev līdzi uz viena pleca - somu ar Dostojevska kopotajiem rakstiem.

Elpošanas apstāšanās. Kad jūs pēkšņi bukinistu veikalā ieraugiet grāmatu, kuru esat meklējis desmit gadus, bet tā maksā tikai 50 rubļus.

Panikas lēkme. Kad jūs pēkšņi bukinistu veikalā ieraugiet grāmatu, kuru esat meklējis desmit gadus, bet tā maksā tikai 50 rubļus. Taču jums kabatā ir tikai 40, un jūs ātri skrienat uz mājām pēc desmitnieka, uztraucoties, ka kāds to nopirks, kamēr jūs turp un atpakaļ.

Skleroze. Kad jūs pēc mēneša vairāk nevarat atcerēties izlasītās grāmatas galveno varoņu vārdus, tāpēc ka pēc tam jūs jau esat izlasījis vēl 10 grāmatas.

Acs tīklenes apdegums. Kad jūs ātri lasot tik steidzīgi esat kustinājis acis, ka acs āboli ir uzkarsuši.

Plikpaurība. Kad jūs esat tik ļoti satriekts par laba romāna sliktu finālu, ka neapmierināts esat sācis raut uz galvas matus.

Tulzna. Kad jūs tik daudz esat vilcis ar pirkstu pa rindiņām, ka uz tā ir izveidojusies ragveida tulznas kārta, kā uz papēža.

Hiperhidratizācija. Kad jūs pie interesantas grāmatas neesat pamanījis, ka esat izdzēris jau desmit krūzes ar tēju.

Izmežģīts žoklis. Kad jūs sarunā ar draugu uzziniet, ka viņš esot izlasījis romānu „” Uliss” oriģinālā.

Avots: Readrate

Sīkāk livelib.ru:

https://www.livelib.ru/articles/post/32208-spravochnik-tipichnyh-boleznej-zapojnogo-chitatelya?utm_source=browser&utm_medium=push&utm_campaign=post32208&up=153004771