Adams Pšehšta. Adepts (Materia Prima 1)

Īsi par autora grāmatu un ieskats autora biogrāfijā.

Divdesmitā gadsimta sākums. Visās pasaules lielajās pilsētās parādās noslēpumaini anklāvi - zonas, kurās dzīvo cilvēci naidīgi noskaņoti velnišķīgi radījumi. Tos var noturēt tikai sienas, kas piepildītas ar sudraba stieņiem. Bet, no otras puses, dažām vielām no šīm zonām ir maģiskas īpašības, un maģija un alķīmija pasaulē atdzimst. Riskējot ar savu dzīvību, alķīmiķi iefiltrējas anklāvos, lai iegūtu dārgo primāro matēriju. Šādas ekspedīcijas laikā Varšavas alķīmiķis Olafs Rudņickis tiekas ar karaliskās elites gvardes virsnieku Aleksandru Samarinu. Pārvarot nāvīgas briesmas, viņi pamazām uzzina vairāk par anklāvu dabu un cīņu pret tiem.

https://ruslania.com/en/books/1653378-adept-materia-prima-1/

Par autoru.

Dzimis 1965. gada 14. aprīlī.

Adams Janušs Pšehšta (Adam Janusz Przechrzta) — poļu rakstnieks-fantasts, militāru, piedzīvojumu grāvēju autors, to darbība notiek alternatīvajā realitātē; publicists, vēsturnieks, pedagogs.

Dzimis 1965. gadā Zabržē. Pēc Zelenogurska universitātes absolvēšanas viņš tur nodarbojās ar pētniecisko darbu. 2001. gadā viņš ieguva humanitāro zinātņu doktora grādu, pamatojoties uz darbu "Komunistu pretvalstiskā darbība ar Polijas specdienestu acīm 1918.-1939. gadā". Rakstu autors par izlūkdienestiem, nažu cīņām un Okinavas karatē. Interesē speciālo dienestu darbs un kibernētika.

Viņš debitēja zinātniskās fantastikas literatūrā 2006. gadā, žurnālā "Nowa Fantastyka" publicējot stāstu “Pierwszy krok” (“Pirmais solis”), kuru pēc tam paplašināja par romānu, kas ar tādu pašu nosaukumu tika publicēts 2008. gadā. 2007. gadā viņa novele "Alchemik" parādījās žurnālā «Science Fiction, Fantasy i Horror», kas vēlāk kļuva par daļu no romāna "Chorągiew Michała Archanioła", kas tika izlaists 2009. gadā. Tajā pašā gadā tika publicēts stāstu krājums "Wilczy Legion", kurā Polijas izlūkdienestu un pretizlūkošanas virsnieku acīs tika aprakstīta alternatīva starpkaru realitāte. Savos darbos autors parasti lielu uzmanību pievērš speciālo dienestu darbam, viņa romāni ir militāri piedzīvojumu trilleri, kuru darbība notiek alternatīvā realitātē, pēc iespējas tuvāk reālajai vēsturei. Patiesībā uz reālu vēsturisku notikumu fona autors izvirza vairākus fantastiskus pieņēmumus, tādējādi radot jaunu pasauli, kas gandrīz neatšķiras no mūsu.

Viss iepriekš minētais galvenokārt attiecas uz lielu ciklu, kura galvenais varonis ir GRU virsnieks Aleksandrs Razumovskis. Šobrīd ir izdotas četras šī cikla grāmatas - "Demony Leningradu" ("Ļeņingradas dēmoni", 2011), divi sējumi "Demony wojny" ("Kara dēmoni", 2013-2014) un "Demony czasu pokoju" ("Miera laika dēmoni"). , 2015). Pēc dažām ziņām  to plānots turpināt.

2013. gadā tika publicēts romāns "Gambit Wielopolskiego", par kuru autors ieguva sudraba medaļu Žulavska literārajā balvā  2014. gadā.

Kopš 2016. gada tiek izlaists cikls Materia Prima. Visi trīs šīs sērijas romāni - Adept (2016), Namiestnik (2017) un Cień (2018) - tika nominēti Gada grāmatas lasītāju balsojumam vietnē lubimyczytac.pl.

Adams Pšehšta ir precējies un viņam ir divi bērni. Atbalsta lasīšanu ēšanas laikā. Lasa visu, sākot no biškopības mācību grāmatām līdz romantiskām grāmatām dāmām. Pēdējie galvenokārt atrodās rindā pie zobārsta. Sapņo par pilnīgu atpūtu.

https://fantlab.ru/autor35004

Par autoru oriģinālā.

https://enklawanetwork.pl/fantastyka/autor/adam-przechrzta/