30 labākie anime seriāli. 2. daļa.

Protams, tās ir minētā portāla veidotāju domas, īstenībā, labu anime ir daudz vairāk, taču arī šis saraksts ir lielisks. Anime nav sakārtoti pēc topa. Attēli būs tādā pat kārtībā, kā anime.

Leinas eksperimenti.

シリアルエクスペリメンツレイン (1998 – 1998), IMDb: 8.1

Biedējoši reālistiska Cyberpunk animācijas sērija.

Leina Iwakura ir parasta skolniece, atturīga un nekomunikabla. Kādu dienu viņa saņem e-pastu no mirušā drauga un pēkšņi kļūst par dramatisku notikumu centru. Robeža starp reālo un virtuālo pasauli mazinās, un šuteru spēlētāji nogalina cilvēkus, un nelegālās ierīces ļauj izveidot savienojumu ar internetu bez datora.

FLCL.

2000 – 2018, IMDb: 8.2

Trakākais anime sēriāls ar lielisku animāciju un pārsteidzošu skaņu celiņu.

12 gadus vecais Naoto kādu dienu satiek citplanētiešu meiteni Haruko ar ģitāru un motorollera Vespa veida kosmosa kuģi. Uzreiz pēc tikšanās no zēna pieres izlien milzu robots. Tad lietas kļūst tikai dīvainākas.

"FLCL" (aka "Fury-Kuri") sižeta pārstāstīšana nav iespējama un nav nepieciešama. Gainax īsa sešu epizožu anime sērija galvenokārt ir audiovizuālā pieredze. Sirreāls tonis, satriecošs japāņu rokgrupas The Pillows skaņu celiņš, eksperimenti ar animāciju (ir pat parodija par "South Park") - "FLCL" nav no tām anime, kuras aizmirstas uzreiz pēc skatīšanās. Galvenais ir neaizmirst ignorēt neveiksmīgo turpinājumu, kas filmēts 2018. gadā.

Psihopase.

Psycho-Pass (2012 – 2019), IMDb: 8.2

Cyberpunk animācijas sēriāls no studijas. Kas radījusi “Spoku bruņās”.

Japāna, 2112. gads. Distopiskajā nākotnē ir ieviesta psiho-pasu sistēma - īpaša pazīme, kas ļauj noteikt personas stāvokli sabiedrībā. Ja noziedzības līmenis viņam pārsniedz pieļaujamās robežas, tad personu var nosūtīt uz piespiedu ārstēšanu vai iznīcināt. Ideāliste Akane nonāk Sabiedriskās drošības biroja dienestā, kur uz valsts algas tiekas ar sodītājiem - potenciālajiem noziedzniekiem. Akane kopā ar jauno kolēģi Kogami saskaras ar draudiem, kas riskē apgriezt pazīstamo pasauli otrādi.

Samurajs Čamplu.

サムライチャンプルー (2004 – 2005), IMDb: 8.5

Samuraju vinigrets no "Cowboy Bebop" autora.

Anime sēriāls par jaunu viesmīli vārdā Fuu un diviem viņas pavadoņiem Mugenu un Džinu. Viņi ceļo pa Edo laikmeta Japānu, meklējot noslēpumainu samuraju, kas smaržo pēc saulespuķēm.

Neskatoties uz to, ka tas ir saistīts ar vēsturisku laikmetu, Sinjitiro Vatanabes anime sēriāls pārvar anahronismus. Šeit esošie ciema iedzīvotāji no rītiem skrien, bandīti izskatās kā jakudza, pēc tam - panki, un skaņu celiņš pilnībā sastāv no hiphopa. Izrādās tāda samuraju vinigrete no visa, kas filmas "Cowboy Bebop" autoram šķiet foršs (patiesībā "champloo" nozīmē ēdiena sajaukšanu vai ātru improvizāciju, atrodoties ceļā).

Haruhi Sudzumijas melanholija.

涼宮ハルヒの憂鬱 (2006 – 2009), IMDb: 7.8

Skolas komēdija, kas pārspēj visas cerības.

Sērija ir fenomens, kas dzemdēja "haruhismu" - sērijas titula varoņa fanu kustību. Haruhi Suzumiya ir stipras gribas un ļoti pašpārliecināta skolniece, kas dibina SOS pulciņu. Viņa ar varu ievelk tur skatītāja iemiesojumu Kjonu, kuru ar visu laiku mulsina tas, kas notiek visā sērijā. Haruhi paziņo, ka pulciņa mērķis ir meklēt citplanētiešus, viesus no nākotnes un paralēlās pasaules, ekstrasensi un citas noslēpumainas personības. Tomēr viņa ir pārāk egocentriska, lai pievērstu uzmanību regulāriem paranormāliem notikumiem, kas ieskauj pulciņa dzīvi.

Cilvēks-sātans Raudulis.

DEVILMAN crybaby (2018 – 2018), IMDb: 7.6

Netflix anime rāda, ka tikai dēmons var cīnīties ar dēmoniem.

Pārdomāts Go Nagai manga “Devilman”, ko režisors Masaaki Yuasa radījis straumēšanas pakalpojumam Netflix. Galvenais varonis, japāņu skolnieks Akira Fudo no sava labākā drauga Ryo Asuki uzzina, ka dēmoni ir pamodušies no ilga miega un vēlas paverdzināt pasauli. Izeja no situācijas ir šāda: Akiram jāapvieno dvēsele ar velnu, lai cilvēcei būtu iespēja pretoties naidīgam spēkam.

Seilore Mūna.

美少女戦士セーラームーン (1992 – 1997), IMDb: 7.7

Mēness prizma, dod man spēku!

Tālā pagātnē uz Mēness bija karaļvalsts - Sudraba tūkstošgade. Tā mierīgi pastāvēja kopā ar Zemi. Zemes princis Endimions un Mēness princese Sereniti iemīlējās, bet tumšā spēka sagrābti cilvēki uzbruka Sudraba tūkstošgadei. Izmantojot iluzora sudraba kristāla spēku, karalienei Serenitei izdevās apturēt iebrucējus, taču viņas valstība tika iznīcināta. Viss, ko karaliene Serenite varēja darīt, bija noorganizēt, lai viņas meita un viņas karotāji aizbildņi miera laikā nākotnē piedzimtu no jauna un varētu tur dzīvot laimīgu un mierīgu dzīvi. Sailor Moon galvenā varone ir Usagi Tsukino. Viņa bija parasta skolniece, līdz satika runājošo kaķi Lunu. Luna palīdzēja Usagi modināt savus spēkus un iemācīja pārvērsties par Sailor Moon, lai cīnītos ar ļauno, kas mēģinot pārņemt Zemi. Cīņās viņai pievienojās draugi – citas karotājas jūrnieku formas tērpos.

Van-Pīss.

ワンピース (1999 – ...), IMDb: 8.7

Episka pirātu grāvējfilma un viena no garākajām anime sērijām vesture.

Jaunais Monkijs D. Lufijs dodas meklēt pirāta Rodžera dārgumus.

Naruto.

ナルト (2002 – 2007), IMDb: 8.3

Galvenais anime sēriāls par nindzjām.

Jaunais Naruto Uzumaki kopā ar draugiem Sasuke Uchiha un Sakura Haruno trenējas kļūt par nindzju. Pēc uzbrukuma savam ciematam Naruto uzzina, ka viņš ir deviņu astes lapsas dēmona nesējs. Viņš dodas ceļā, lai atgrieztu Sasuke, kuru ļaundaris Orohimaru savaldzināja ar domu atriebties par izpostīto Učiha klanu.

Mednieks x Mednieks.

ハンターxハンター (2011 – 2014), IMDb: 8.9

Pusaudžu spriedzes seriāls. Paraugs, kā tos jātaisa.

Darbība notiek pasaulē, kurā darbojas noteikta Mednieku organizācija. Viņu licence dod viņiem daudz privilēģiju - iespēju bez maksas pārvietoties dažāda veida transporta pirmajās klasēs, piekļūt informācijai, kas ir slēgta citiem cilvēkiem, un tiesības ņemt no bankām lielas naudas summas. Tāpēc ir diezgan daudz tādu, kas vēlas kļūt par Medniekiem. Tāpēc katru gadu notiek eksāmens, kurā tiek izvēlēti tie daži, kas patiešām ir pelnījuši būt mednieks. Galvenais varonis Gons Frikss dodas uz eksāmenu ar mērķi kļūt par Mednieku un atrast savu tēvu. Viņam ir jāpārvar daudzas grūtības ceļā un jāsatiek brīnišķīgi draugi, no kuriem katram ir savi iemesli kļūt par mednieku.

Monstrs.

MONSTER (2004 – 2005), IMDb: 8.6

Lielisks psiholoģisks anime sēriāls par maniaka medībām.

Kādreiz ķirurgs Tenmi pēc šautas brūces galvā izglāba zēna Jovana dzīvību. Deviņus gadus vēlāk Jovans nogalina vīrieti Tenmi acu priekšā. Ķirurgs saprot, ka izglāba briesmoni, un tagad viņam ir pienākums viņu apturēt.

Jaunā revolucionāre Utena.

少女革命ウテナ (1997 – 1997), IMDb: 8

Anime sērija par meiteni, kura nolēma kļūt par princi.

Akadēmijas students Otori Utena valkā vīriešu drēbes un vēlas kļūt par princi. Neskatoties uz skolas padomes intrigām, Utena izrādās vienīgā bruņniecības idejas nesēja akadēmijas sienās.

Mobs Psiho 100

モブサイコ100 (2016 – 2019), IMDb: 8.5

Seriāla "One Punch Man" autora anime sērija ir parodija par supervaroņiem un vienlaikus tās spilgtais pārstāvis.

Gari. Ļaunie gari, labie gari, pacifistiskie gari. Viņi piepildīja šo pasauli un kļuva par ikdienu, piemēram, kā gaiss. Tikai tagad cilvēki necīnās ar gaisu, un gaiss nerada kaitējumu, un šajā pašā pasaulē gari, ak, kā viņi mīl kaitēt. Īpaši viņu nomierināšanai cilvēku vidū bija tādi, kas sevi sauca par ekstrasensiem un pēc viņu pavēles padzina spokus no parasto cilvēku dzīvesvietas. Tāds ekstrasenss bija mūsu varonis ar iesauku Mobs.

Mobu patiesībā sauc par Kageyama Shigeo. Viņš ir visparastākais astotās klases skolnieks, neskatoties uz to, ka jau no agras bērnības viņš ar domas spēku un saliektām karotēm pacēla lietas gaisā. Tagad Mobs īpaši neizmanto savu spēku ikdienas dzīvē, jo viņš nevēlas traucēt klasesbiedrus. Pārsvarā vienu meiteni, kurā viņš ir iemīlējies. Pēc skolas Mobs mācās, kā kontrolēt savu spēku no viena un tā paša ekstrasensa. Patiesībā viņa skolotājs ir visvairāk šarlatāns, un viņam nav spēju. Viņš tikko atrada daudzsološu gara cīnītāju un nopelna ar viņu naudu. Kageyama īsti neuztraucas. Viņš dzīvo šādi, cīnās ar gariem un, tāpat kā jebkurš pusaudzis, cenšas izprast dzīvi un atrast tajā savu jēgu.

Džordžo neticamie piedzīvojumi.

ジョジョの奇妙な冒険 (2012 – ...), IMDb: 8.4

Hiperbolizēta anime grāvēkfilma, kas ir pārspīlēta it visā, un tas ir normāli.

Katrā krāšņās Džostaru ģimenes paaudzē ir tieša vai blakusnācēja atvase, kuras vārds sākas ar to pašu zilbi un attiecīgi pēcnācējs saņem tradicionālo segvārdu JoJo. Kopš nemierīgā XIX gadsimta katra varoņa ar šādu segvārdu pienākums ir cīņa par cilvēces izdzīvošanu pret vampīriem, zombijiem un citiem Džekiem Uzšķērdējiem. Viss sākās ar to, ka Viktorijas laikmeta džentlmenis Džordžs Džostars savas sirds laipnības dēļ sajauca laupītāju ar glābēju, un tad viņš savā ģimenē pieņēma arī šī cienīgā lielceļa bruņinieka dēlu. Nu, tagad viņa pēcnācēji ir atbrīvoti no garlaicības vismaz simts gadus!

Spoks bruņās. Vientuļnieka sindroms.

攻殻機動隊 STAND ALONE COMPLEX (2002 – 2005), IMDb: 8.5

Slavenā kiberpunkta Mamoru Ošii sēriāla versija.

Mamoru Ošii "Spoks bruņās" spinofs ar vieniem un tiem pašiem varoņiem un tiem pašiem balss aktieriem.

P. S. Skaidrs, ka saraksta autoram ir nosliece uz grāvēj- un spriedzes seriāliem. Man, kā Ilam un cita vecuma cilvēkam gaume ir mazliet citāda, dažus no šiem anime es šajā sarakstā neliktu, bet pievienotu daudzus citus. Man nepatīk pārspīlētas komēdijas un patīk arī drāmas, kur var notraust kādu asaru. Taču, bez šaubām, te tie visi ir labi anime. Par gaumi nestrīdas.

Starptautisku anime topu varat skatīt te.

https://myanimelist.net/topanime.php