30 labākie anime seriāli. 1. daļa.

Protams, tās ir minētā portāla veidotāju domas, īstenībā labu anime ir daudz vairāk, taču arī šis saraksts ir lielisks. Anime nav sakārtoti pēc topa. Attēli būs tādā pat kārtībā, kā anime.

Titānu uzbrukums.

進撃の巨人 (2013 – ...), IMDb: 8.8

Viens no galvenajiem 2010. gadu anime seriāliem.

Izdomātā Visumā, kas atgādina 19. gadsimta Eiropu, cilvēce dzīvo apgabalā, kuru ieskauj trīs milzīgas sienas. Cilvēki sevi nožogoja kāda iemesla dēļ: ārpus sienām dzīvo titāni, milzīgi humanoīdie kanibālu monstri. Negaidīta galējās sienas pārraušanas laikā pusaudža Ērena māte tiek traģiski nogalināta. Viņš sola par katru cenu atriebties un iestājas īpašas vienības rindās, kas paredzēta cilvēku aizsardzībai no titāniem. Tomēr ne viss ir tik vienkārši: nākotnē sižetu sarežģīs politiskās intrigas, un pasaule izrādīsies nemaz tāda, kādu varoņi to iedomājās.

Hadzime Isajamas populārākās mangas adaptācija pārvērta franšīzi par starptautisku hītu. Un pelnīti: šī ir aizraujoša militārās drāmas un šausmu kombinācija, kur autori neaizmirst par saviem varoņiem, kurus rotā ārkārtīgi augstas kvalitātes animācija pēc anime sēriju standartiem. Ceturto (un pēdējo) sezonu paredzēts izlaist 2020. gada rudenī.

Kovbojs Bibops.

カウボーイビバップ (1998 – 1999), IMDb: 8.9

Hipsters (stilīgais), vectēvs, zaglis, jauna hakere un korgijs ķer bandītus un ar mainīgiem panākumiem cīnās ar personīgajiem dēmoniem.

Shinichiro Watanabe sēriāls ir viens no galvenajām gandrīz visu rietumu anime fanu dzīvē. “Kovbojs Bibops” auditorijai ārpus Japānas skaidri norādīja, kāda varētu būt animācija pieaugušajiem. Putojošs kosmiskās fantastikas, vesterna un noir apvienojums. Atsevišķi jāatzīmē Joko Kanno lieliskais skaņu celiņš. Neprecīzs nosaukuma tulkojums var būt mulsinošs (kādi kovboti? Un šeit Bebop no "Teenage Mutant Ninja Turtles"), bet bebop nozīmē džeza virzienu, kas rakstniekam kalpoja par sākuma punktu.

Berserks.

剣風伝奇ベルセルク (1997 – 1998), IMDb: 8.7

Brutāla anime sērija tumšās fantāzijas žanrā.

Bargs zobenvīrs vārdā Gutss apvienojas ar Vanagu bandu, kuru vada harizmātiskais Grifits. Vadītāja ambīcijas viņus noved pie nebijušas slavas un briesmīgām grūtībām.

Kopš 1988. gada Mangaka Kentaro Miura gandrīz bez pārtraukuma raksta savu berserkera sāgu un neplāno apstāties. Līdz 1998. gadam, kad 24 sēriju filmas adaptācija parādījās Japānas televīzijā, Gutsa stāsts jau bija pieaudzis līdz iespaidīgiem apmēriem. Tātad sērijai tika izvēlēta arka ar nosaukumu "Zelta laikmets". Tomēr sērija nerada nepabeigtības sajūtu, un galvenās oriģināla priekšrocības (dziļi varoņi un tumša fantāzijas pasaule) tiek pieļautas ar cieņu.

Asmens, kas šķeļ dēmonus.

鬼滅の刃 (2019 – 2019), IMDb: 8.7

Brālis un māsa pret dēmoniem. Populārās mangas pielāgošana seriālam.

Jaunais ogļu tirgotājs Tanjiro Kamado atgriežas dzimtajā ciematā un atklāj, ka dēmoni ir nogalinājuši viņa tuviniekus. Vienīgā izdzīvojušā izrādās Tanjiro māsa Nezuko, kura ir inficēta ar dēmoniskām asinīm, bet kurai izdevās saglabāt daļu cilvēka apziņas. Tanjiro nolemj kļūt par dēmonu slepkavu un atrast zāles pret māsas kaiti. Populāras mangas pielāgošana, kas pati par sevi ir pielūgšanas objekts, vismaz Japānā. To apstiprina fakts, ka pilnmetrāžas turpinājums "The Blade Cleaving Demons: The Endless Train", kas nāca klajā 2020. gada decembrī, neskatoties uz koronavīrusa pandēmiju, pārspēja visus iespējamos rekordus Japānas kasēs.

Šteina vārti.

シュタインズ・ゲート (2011 – 2011), IMDb: 8.8

Nestandarta, bet izcila laika ceļojumu anime sērija.

Pašpasludinātais trakais zinātnieks Okabe Rintaro strādā pie nākotnes sīkrīkiem (gadžetiem) un mēģina no jauna izgudrot laika mašīnu. Kopā ar savu komandu viņš izdomā mikroviļņu krāsni, ar kuras palīdzību jūs varat nosūtīt ziņojumus pagātnei. Tomēr drīz kļūst skaidrs, ka laika manipulēšana ir daudz problemātiskāks un bīstamāks uzņēmums, nekā sākotnēji šķita.

Rokas nost no kinokluba!

映像研には手を出すな! (2020 – 2020), IMDb: 8.2

Uzņēmīgu skolnieču trīsvienība zīmē anime.

Fantāzētāja Midori pastāvīgi atrodas mākoņos un veido skices anime. Viņa satuvinās savam pretmetam - pragmatiskajai un nesatricināmajai Sajakai. Kādu dienu viņas satiek bagātnieku meitu Tsubame, kurai tiek prognozēts aktrises liktenis. Tsubame un Midori izveido draudzību, pamatojoties uz viņu mīlestību pret anime. Rezultātā meitenes nolemj organizēt tematisko loku, kur viņi gatavojas zīmēt filmas. Protams, ar Sajakas palīdzību, kurš ar vienādu pārliecību uztur kārtību lokā un attiecībās ar skolas birokrātiem.

Masaaki Yuasa anime seriāls – viņš ir viens no visražīgākajiem un neparastākajiem režisoriem Japānā. Iestudējuma komēdija ar izciliem varoņiem šeit sajaukta ar ziņkārīgiem faktiem par japāņu animācijas tehniku. Nu, Juasa nebūtu Juasa, ja viņš nebūtu pievienojis savu firmas zīmi - sirreālismu. Viena no pēdējā laika jautrākajām un neparedzamākajām animācijas komēdijām.

Nāves burtnīca.

Desu nôto (2006 – 2007), IMDb: 9

Anime, kas attīsta Dostojevska un Nīčes idejas.

Artefakts no viņpasaules - Nāves burtnīca - nonāk japāņu skolnieka Laita rokās. Nomirs tas, kura vārds tiks ierakstīts tās lapās. Laits, tāpat kā Dostojevska Raskoļņikovs, nolemj izmēģināt Dieva lomu un slepeni ievieš taisnīgumu visā valstī, piezīmju grāmatiņā pierakstot noziedznieku vārdus. Drīz vien izcils detektīvs atklāj viņa medības. Sākas nāvējoša prāta cīņa. Death Note jau sen ir kulta franšīze visā pasaulē, pamatojoties uz sērijām, tika filmētas filmas un pat neveiksmīga Netflix adaptācija. Sākotnējā anime joprojām ir labākais darbs sērijā, lepojoties ar grafiskiem un sižeta risinājumiem.

Lieliskais skolotājs Onidzuka.

グレート・ティーチャー・オニヅカ (1999 – 2000), IMDb: 8.6

"Fizruks" japāniski (atsauce uz krievu seriālu).

Eikichi Onizuka ir šausmas uz riteņiem, motociklists, no kura visi pilsētnieki ir nobijušies. Viņam patīk sevi pasniegt šādi: "22 gadus vecs, neprecējies." Onizuka nolemj pārkvalificēties par skolotāju, jo izglītības iestādēs ir daudz skaistu vidusskolas meiteņu īsos svārkos.

Skolas skolotājs, kurš jau ir izmēģinājis drausmīgā kausļa lomu, darba vietā cenšas visu mainīt savā veidā. Pamazām viņam izdodas izcīnīt uzvaras par vienaldzību, atpalicību, liekulību un ārišķību, kas valda izglītības iestādē.

Paranojas aģents.

妄想代理人 (2004 – 2004), IMDb: 8.1

Satoshi Kona mistiskais anime serials.

Ar beisbola nūju bruņots pamatskolas skolnieks veic virkni uzbrukumu cilvēkiem. Viņa pēdās iet divi detektīvi, kuri drīz saprot, ka šī lieta atšķiras no visām citām.

Vanpančmens (Viena sitiena vīrs).

ワンパンマン (2015 – ...), IMDb: 8.8

Parodijas anime sērija par visspēcīgāko un visneizteiksmīgāko supervaroni pasaulē.

Komiksu Visumā nevienu nepārsteidz briesmoņi, ļaundari un trakie zinātnieki. Tās ir kā dabas parādības - protams, nepatīkamas, bet ko jūs varat darīt? Galvenais ir tas, ka ir pietiekami daudz varoņu, lai pasargātu vienkāršus cilvēkus, un tad - cik paveicies. Un jānotiek tā, ka Saitama - spēcīgākais no Zet-City varoņiem - nemaz neizskatās pēc cīnītāja par mieru un taisnīgumu: plikgalvis, īsa, neizteiksmīga seja, drēbes, vēl jo vairāk, viņš pat nezina, kā pozēt un patētiski izpausties!

Fakts ir tāds, ka Saitama nav slepens citplanētietis, mutants vai miljardieris, bet tikai bezdarbnieks, kurš kādreiz nolēma kļūt stiprāks un dzīvot pēc sava prāta. Trīs gadu laikā netipiskais varonis ir pieaudzis tik daudz, ka ar vienu sitienu viņš izsūta pa gaisu vismaz Supermenu, pat Tumsas princi. Patiešām, ja kāds vēlas, ikviens var kļūt par Budu - bet Saitama to vienkārši nevēlas, viņš vēlas dzīvot, pagodināt, izbaudīt atzinību. Un, ja tā, jums būs jāstrādā pie tēla - ņemiet, piemēram, jauno kiborgu Dženosu kā mācekli, un pievienojieties vietējai varoņu asociācijai - pat ja viņi maksā algas, pretējā gadījumā nav laika visu laiku skraidīt pa izpārdošanām!

Giasa kods: Uzcēlies Lelušs.

コードギアス 反逆のルルーシュ (2006 – 2008), IMDb: 8.6

Izsmalcināts politisks trilleris ar milzu robotiem.

Alternatīva realitāte: Lielbritānijas impērija pārņēma trešdaļu pasaules, vēršot savas kara mašīnas spēku pret nemierniekiem.

Japānā, kas notverta un pārdēvēta par "11. zonu", vidusskolas students Lelušs, trimdas imperatora dēls, kurš zaudējis māti un tiesības uz troni, dzīvo kopā ar savu jaunāko māsu. Jauns vīrietis no vienaudžiem atšķiras ne tikai pēc izcelsmes - viņš ir ļoti apdāvināts cilvēks, bet kur šīs spējas pielietot? Lelušs pēkšņi nokļūst japāņu teroristu un britu karavīru sadursmes vidū. Tā viņš satiek noslēpumaino meiteni "C.C." Viņa piešķir viņam pārdabiskas spējas "Geass", kas ļauj viņam pakļaut citu cilvēku gribu.

Slēpjot seju ar masku, ar nosaukumu "Zero" Lelušs pievienojas pazemes kustībai, alkstot atriebties Lielbritānijai un tēvam. Būdams Ašfordas akadēmijas students, jauneklis ir spiests dzīvot divkāršu dzīvi. Bet viņš nav vienīgais, kuram jāslēpj sava seja un patiesie mērķi no citiem ...

Jaunās paaudzes Evangelions.

新世紀エヴァンゲリオン (1995 – 1996), IMDb: 8.5

Kāp uz sasodītajā robotā, Sindzi!

20 gadus pēc kataklizmas ar nosaukumu "Otrais trieciens" Zemes iedzīvotāji tik tikko ir atguvušies no briesmīgajām sekām. Tagad jaunajai Japānas galvaspilsētai Tokyo-3 uzbrūk milži citplanētiešu kaidzju eņģeļi. Vienīgie, kas viņiem spēj pretoties, ir Nerv organizācija un viņu kaujas bioroboti Evangelions.

Viena no vissvarīgākajām anime sērijām vēsturē, Evangelion tikai izliekas par fantāzijas darbības spēli par robotiem, kas cīnās ar milzu monstriem. Faktiski šī ir tumša eksistenciāla drāma par cilvēci, nāvi, traumām un mēģinājumiem atrast dzīves jēgu pasaules gala laikā.

Gurens-Lagans.

天元突破グレンラガン (2007 – 2007), IMDb: 8.3

Traks draiva serials no "Evangelion" un "FLCL" autoriem

Labākie Kaminas un Saimona draugi dzīvo dziļā alā un sapņo par iziešanu saulē. Tomēr virspusē viņus gaida zvēri, kas daudzus gadus ir iznīcinājuši cilvēci. Bet viss mainās, kad Saimons atrod galveno atslēgu-urbi un nelielu robotu, kuru viņš nosauc par Laganu.

Violeta Evergārdena.

ヴァイオレット・エヴァーガーデン (2018 – 2018), IMDb: 8.4

Steampunk melodrāma par meiteni, kas palīdz citiem cilvēkiem izlikt savas jūtas uz papīra.

Alternatīvā Visumā, kas atgādina mūsējos otrās industriālās revolūcijas laikā, spoku rakstnieka profesija kļūst arvien populārāka: ne visi zina, kā rakstīt, un vēl mazāk cilvēku izdodas skaisti nodot savas jūtas uz papīra. Violeta Evergārde, kura kara laikā zaudēja rokas (tās aizstāja ar mehāniskām protēzēm), pazīšanās ceļā tiek ievietota pasta uzņēmumā kā vēstuļu rakstniece. Ar kara traumētu un daļēji atņemtu atmiņi Violeta gandrīz neizprot cilvēku jūtas, taču jaunais darbs pamazām palīdz saprast ne tikai viņus, bet arī sevi.

Tērauda alķīmiķis.

鋼の錬金術師 (2003 – 2004), IMDb: 8.5

Brāļi alķīmiķi meklē filozofa akmeni.

Anime sēriju pasaulē alķīmija ir izplatīta kā dabaszinātne. Tomēr viņai ir ļoti stingrs noteikums: jūs varat iegūt to, ko vēlaties, tikai apmaiņā pret kaut ko līdzvērtīgu. Brāļi Edvards un Alfonss piedzīvo tā sekas. Viņu mēģinājums atdzīvināt māti ar alķīmijas palīdzību nožēlojami neizdodas: Edvards zaudē kāju, bet Alfonss gandrīz zaudē dzīvību - pēdējā brīdī Edvards nodod viņa dvēseli dzelzs bruņām apmaiņā pret savu roku. Tagad brāļi plāno atrast leģendāro Filozofu akmeni, lai atgrieztu pazudušo.