Vils Eliots. Ēna

Ieskats autora daiļradē un biogrāfijā.

Pailo ģimenes cirks

Kas var būt briesmīgāk par klaunu ārpus cirka? Tikai pats cirks, kurā slepkavas klauni cīnās ar akrobātiem, un īpašnieki eksperimentē ar saviem māksliniekiem. Un tikai šāda murgu un grotesku pilna pasaule var likt parastam muļķa konsjeržam burtiski cīnīties ar sevi - cīnīties ar savu klaunu alter ego par dzīvību un nāvi. Romāna autors Vils Eliots no pirmavotiem zina, kas ir sašķelta personība, lai gan romānu neuzskata par autobiogrāfisku. Neskatoties uz to, šizofrēnijas taustekļi tik klusi, bet neatlaidīgi iekļūst apziņā, ka lasītājam pirms grāmatas ņemšanas vajadzētu būt pārliecinātam par savu garīgo līdzsvaru.

https://knigism.online/view/329101

Piligrims

Ēriks Olbraits, 26 gadus vecs žurnālists, nodzīvoja parastu dzīvi, līdz nakts vidū viņam parādījās spokains radījums no citas pasaules un teica: "Ēna, tevi sauc" un līdz brīdim, kad viņš pievērsa uzmanību mazajām sarkanajām durvīm zem dzelzceļa tilta netālu no savām mājām, kurās viņš iegāja ... Šo pasauli starp pasaulēm sauc par Levaalu. Šeit, starp debesu cietumos mītošajiem pūķu dieviem, pieaug nemiers. Šeit no liela balta cietokšņa ar dzelzs roku valda draudīgais lords Vu, kuru satracina doma, ka viņš var stāvēt vienā līmenī ar dieviem. Kopā ar Arhimagu viņš gandrīz uzvarēja Brīvās pilsētas. Bet tagad Ēriks un viņa draugs Stjuarts Keisijs ienāk šajā pasaulē. Un Ērikam vēl jāapgūst, ka visām durvīm nav jābūt atvērtām.

https://knigism.online/view/137364

Ēna

Ēriks un Keisijs ieiet nelielās durvīs zem dzelzceļa tilta un nokļūst dīvainajā Saskaņotajā pasaulē, kur notiek cīņa par varu. Siena šīs pasaules malā starp pasaulēm ir sadragāta, un svētceļnieki ir spiesti bēgt no mocītājiem - ;sausmīgām radībām, kas izlauzušās cauri spraugai. Un ir baumas, ka viens no lielajiem pūķiem atbrīvojās no debesu cietuma. Bet ir vēl briesmīgākas lietas: līdz Drauga un lorda Kunga Vu pārveidošanai par Dievu ir atlicis ļoti maz laika, un ēteriska vienība, ko sauc par Ēnu, bezmērķīgi klīst apkārt Levaalai, kopējot Ērika izskatu un tai piemīt Liels spēks, ko tas vēl neapzinās. Beigas var pienākt ātrāk, nekā kāds domā ...

https://www.knigism.online/view/131520

Par autoru.

Vils Eliots (Will Elliott) — austrāliešu rakstnieks, kurš strādā horora un fantāzijas žanros. Dzimis 1979. gadā.

Jaunībā viņš piedzīvoja vairākus nervu sabrukumus - pēc viena no tiem divdesmit gadus vecajam Elliotam tika diagnosticēta šizofrēnija, un jaunietis pameta juridisko izglītību.

Viņa debijas romāns “Pailo ģimenes cirks” tika publicēts Austrālijā 2006. gadā un kļuva populārs. Romāns apvieno šausmu, distopijas un melnās komēdijas elementus, un ir saņēmis dažādas interpretācijas gan no profesionāliem kritiķiem, gan no lasītājiem. Lai arī grāmata ir par jaunu vīrieti, kurš klauna aizsegā cīnās ar savu psihopātisko alter ego, Eliots paziņoja, ka romāns nav autobiogrāfisks.

Angļu valodā runājošajā vidē grāmata saņēma daudz pozitīvu atsauksmju un Elliotam piešķīra vairākas Austrālijas un starptautiskas balvas. ABC Daiļliteratūras balvas žūrija raksturoja darbu kā ļoti daudzpusīgu: no vienas puses, tas ir mistisks trilleris, no otras puses, satīra un, no trešās, melnā komēdija. Galveno varoņu dēļ (nekautrējoties no klaunu slepkavības un vardarbības), romānu bieži salīdzina ar Stīvena Kinga “Tas”. Pēc paša Eliota teiktā, viņš noteikti ir glaimots par šo salīdzinājumu, taču viņš tam neredz iemeslu.

Savulaik Eliotu dziļi iespaidoja tādas grāmatas kā Nila Gaimana “Beyond” un Saimona Grīna “Pilsēta, kurā mirst ēnas”. Tādējādi "Pailo ģimenes cirks" bija viens no Eliota mēģinājumiem uzrakstīt romānu, kas daļēji notiek reālajā un daļēji izdomātajā pasaulē: “Plāns bija šāds: izveidot citu realitāti, iemest tajā parastu cilvēku un redzēt, kas notiek. Man vajadzēja maz, sava veida slēgtu pasauli ar saviem pasūtījumiem, un cirks izrādījās ideāls variants. "

2012. gadā tika publicēta pirmā un vienīgā patlaban romāna versija krievu valodā - daudzi lasītāji atzīmē tulkojuma zemo kvalitāti un to, ka dažas vietas ir skaidri saīsinātas.

2015. gadā iznāk turpinājums šausmīgajam stāstam par klauniem —romāns «The Pilo Traveling Show».

Vils Eliots raksta arī stāstus, viņa pirmais, publicētais stāsts «Ain't no ordinary ham» tika atkārtoti izdots antoloģijā «Best Australian Stories 2006», bet 2013. gadā dienas gaismu ierauga pirmais autora stāstu krājums «Happy Endings» elektroniskā formātā.

Memuāri «Dīvainās vietas» («Strange Places»), kurā Eliots stāsta par savu šizofrēniju un rakstnieka karjēras attīstību, tika izdoti Austrālijā 2009. gada 1. maijā. Grāmata iekļuva prēmijas «Prime Minister's Literary Awards» īsajā sarakstā.

Papildus šausmām Eliota darbā nozīmīga loma ir arī fantāzijai. Papildus ārpuscikla, melnā humora romāniem "Nightfall" un "Inside Out" viņš izveidoja triloģiju”Svārsts”, kas stāsta par 26 gadus veco žurnālistu bezdarbnieku Ēriku Olbraitu, kurš kopā ar savu draugu Stjuartu Keisiju nonāk pasaulē, ko sauc par Levaalu, kur viņi atrod sevi. notikumu centrā ar pūķiem, burvjiem un gariem.

Neskatoties uz dažām pozitīvām recenzentu kritiskām atsauksmēm, cikls lasītāju vidū neieguva lielu popularitāti. Eliots pauda sarūgtinājumu par to, norādot, ka cikls tika uzrakstīts sarežģītos personiskos apstākļos un ka viņam tā nebija daiļliteratūra. Izdevniecībā Centrpoligraf krievu valodā ir publicēti tikai pirmie divi triloģijas sējumi.

Vils Eljots šobrīd dzīvo un strādā Brisbenā, Kvīnslendā, Austrālijā.

www.will-elliott.org (oficiālā mājaslapa)

https://fantlab.ru/autor12983