Trauku slepenā dzīve

Neēdis nav karotājs, strādātājs un dzīvotājs – šo seno patiesību zinām mēs visi, un ikviens to droši vien ir pārbaudījis uz savas ādas. Bet cik lielu uzmanību mēs pievēršam traukiem, no kuriem ēdam? Tiem ir nozīme, tā apgalvo gan fei šui, gan latviskās gudrības.

Bez vēdersāpēm

Ar nazi nedrīkst maisīt šķidrumus, piemēram, tēju, kafiju, jo tad piemetas vēdergraizes

Saudzējiet eņģeļus

Nažus nedrīkst likt ar asmeni uz augšu un atstāt uz galda, jo tad eņģeļi, svētību nesot, sagriež kājas un vairs nenāk.

 

 

Nepiesauciet badu!

Ar karoti nedrīkst ritmiski sist pa bļodas vai katla malu, jo šāda klaudzināšana piesauc badu. Tāpat nedrīkst nazi atstāt atslietu pie bļodas vai ar asmeni uz augšu, jo arī tas ir ielūgums badam.

Noķert sauli

Visieteicamākie ir apaļas formas trauki. Tas ir tas pats, kas ienest sauli savās mājās. Apaļā bļodā iebērti āboli radīs mieru un harmoniju.

Apaļie un kantainie

Apaļi šķīvji sargā ēdāju no sliktām enerģijām, savukārt kantaini dod lielāku pārliecību par sevi. No kvadrātveida šķīvja vislabāk ēst pirms eksāmeniem vai svarīgām pārrunām.

Dzimtas trauku muzejs

Ja saplīsis kāds mantots un dārgs trauks, to var salabot, taču ar domu, ka tas vairs netiks izmantots ikdienā, bet nolikts „mājas muzejā”. Vislabāk šādiem traukiem iekārot atsevišķu kasti.

Trauku mazgāšana

AR LUPATU PRET VIENTULĪBU Traukus nedrīkst mazgāt bez lupatas, jo tad dzīve būs vientuļa.

KARJERAS IZAUGSMEI Ja grib tikt par priekšnieku vai izdevīgi apprecēties, vispirms jāmazgā kauss.

PRET PUŅĶIEM UN ALKOHOLU Ja negrib, lai bērni puņķaini un vīrs dzērājs, meitām precību gados trauku lupata rūpīgi jāizgriež un jāizspiež.

Trauku uzlādēšana saulgriežos

Vislabāk traukus, no kuriem nevēlaties šķirties, pēc salīmēšanas paturiet saules gaismā, vēlams augoša mēness laikā. Vislabākā ir saule no pavasara līdz vasaras saulgriežiem. Pēc tam noskalojiet trauku tekošā ūdenī.

Izmest un atbrīvoties!

Ar katru lietu mājās savā ziņā esam enerģētiski saistīti. Arī ar visām ieplēstajām krūzītēm. Labākais laiks, kad izmest ieplaisājušus traukus, lai atjaunotu enerģiju, ir 19. un 29. Mēness diena.

Uz laimi!

Trauki plīst uz laimi, bet tikai ar noteikumu. Ka lauskas tiek izmestas. Traukus var arī apzināti plēst, bet šai darbībai atkal jāizvēlas 19. un 29. Mēness diena. Plēšot traukus, jūs atbrīvojaties no negatīvā un nelaimīgā sevī. Ja kāds trauks saplīst, ir jāpriecājas, jo nelaime pati cenšas no jums aiziet.

Viesi nāk

Ja galda piederumi nokrīt uz grīdas, gaidāmi viesi: nazis rāda, ka ieradīsies vīrietis, dakšiņa nozīmē, ka jāgaida sieviete, bet karote liecina, ka viesis būs ļoti izsalcis.