Tikšanās ar rakstnieci Lindu Nemieru.

Pārskats par tikšanos ar rakstnieci

Pie lasītājiem iet sērijas "Kaķa lāsts" otrā grāmata. Kurš vēl nav izlasījis pirmo, grāmatnīcās maz eksemplāru palikuši. Pārējie var lasīt otro grāmatu un gaidīt trešo, ko rakstniece pašlaik raksta, bet pavisam iecerē piecas grāmatas. Tikšanās ar rakstnieci sākās  2015. gada 2. oktobrī, "Zvaigznes ABC" Rīgas grāmatnīcā, Valdemāra ielā 6, pulksten 17:00. Bija daudz pircēju, arī citām grāmatām, taču tik un tā pie Nemieras sastājās autogrāfu gribētāju rinda. Rezultātā, interviju rakstniece aizgāja sniegt veikala dzīlēs. Tā nebija gara un pēc kādām 10 minūtēm rakstniece atgriezās pie mums. Sarunu ar lasītājiem, kuru vidū varēja manīt arī citas mūsu rakstnieces Lauru Dreiži, Ievu Melgalvi, liekas, ka kautrīgi maliņā turējās Ilze Liliāna Millere, vadīja Bārbala Simsone.

Mēs uzzinājām, ka rakstniecei pašlaik nav plānu rakstīt par kādu citu tēmu. Nemierai no citiem literatūras žanriem patīk detektīvi, īapaši tie, ko sarakstījusi Agate Kristi un seriāls "Drēzdenes faili", ko sarakstījis Džims Bačers. Tāpēc arī viņas darbos ir detektīvintriga. Bez fantāzijas vēl paspilgtināta ar humoru.

Kāpēc kaķi? Nemiera atgādināja, ka cilvēki iedalās kaķu cilvēkos un suņu cilvēkos. Pilnīgi saprotams, ka viņa ir kaķu cilvēks. Tāpēc arī tāda varone - divdabe. Visvairāk, protams, ir vilkači, bet kaķaču arī nav mazums. Darbā parādās arī kāds žurkacis.

Protams, sekoja jautājums, kā Nemiera raksta. Šeit nu jāatceras, ka, piemēram, Laura Dreiže nevar saprast, kā var rakstīt pēc plāna. Nemiera savukārt nevar saprast, kā var rakstīt, ja plāna nav, tāpēc viņa vienmēr izdomā, kas notiks un kā, un cītīgi cenšas, lai varoņi neaizietu "neceļos", pagriežot sižetu uz citu pusi, tādā gadījumā rakstniece ļoti jānopūlas, lai viss sanāktu kā iecerēts.

Savas ieceres, kas iešaujas prātā, viņa parasti pieraksta telefonā. Kādreiz esot nopirkusi skaistu bloknotu, taču tā arī ar to nostaigājusi gadu, neko neierakstot, jo vienmēr pie rokas nav bijis kāds rakstām rīks. Tāpēc parasti rakstot noteiktās stundās pie datora. Dažreiz gan sanākot visai grūti, jo piesēdies pie datora un nodomā, vispirms jāpārbauda e-pasti, sociālie tīkli un kad attopies, labs laiks pagājis, nekas nav uzrakstīts.

Reizēm varoņi vai lasītais sagādājot "ieiešanu citā pasaulē" un tad pēkšņi gadās, ka vīrs brīnās, piemēram, kāpēc tu atbildi angļu valodā.

Sarunu divas reizes bagātināja fragmentu lasīšana no jaunās grāmatas. Bet runas ievirzījās dialogā, par interesēm, izlasīto un kādu iespaidu tas atstāj, piemēram, uz miegu naktī un kādas grāmatas vairāk piemērotas konkrētiem gadalaikiem. Pēc Nemieras teiktā, piemēram, ap Ziemassvētkiem lasīšanai ir piemērots "Harijs Poters".

Nemiera arī apsolīja, ka turpmākās grāmatās parādīšoties arī citi divdabji, taču - tikai zīdītāji, jo pēc viņas lēmuma divdabju gēns attiecoties tikai uz zvēriem, ne putniem. Leonīda iekulsies visādās ķibelēs, taču nekas ļoti briesmīgs ar viņu nenotikšot. Rakstniece apzināti raksta izklaidējošu literatūru, lai cilvēkiem būtu iespējams aizmirsties no reālās, ja rodas tāda vēlēšanās.