Terijs Pračets. Diska pasaules romāni par Tifāniju

Apraksts par autora darbiem

Mazā brīvā cilts, 1

The Wee Free Men

KATRAM NOVADAM VAJADZĪGA SAVA RAGANA

UZ SKATUVES PARĀDĀS TIFĀNIJA SMELGA

Upē iemitinājies zaļacains briesmonis, pa ceļu jādelē bezgalvains jātnieks... bet vairs nav Smelgu vecmāmuļas, kas spētu izskaidrot, kas notiek. Ir tikai vienpadsmit gadus vecā Tifānija Smelga, kurai tagad ir jānosargā robežas. Jo otrpus robežām viņas pasaule cenšas iekļūt... viss kas.

Tā ir viņas zeme. Tas ir viņas uzdevums.

Tomēr nevar vien nobrīnīties, cik lietderīga dažkārt izrādās kauslīgu, zilādainu vīreļu orda, ja vien tiem norāda pareizo virzienu, kurā doties...

PIRMĀ GRĀMATA ROMĀNU SĒRIJĀ PAR TIFĀNIJAS SMELGAS PIEDZĪVOJUMIEM

No angļu valodas tulkojusi Māra Poļakova.

Terijs Pračets (1948-2015) bija un būs vispopulārākais angļu rakstnieks: ar viņu pēdējā laikā spējusi mēroties vien Dž. K. Roulinga. Anglijas karaliene par ieguldījumu literatūrā iecēlusi viņu bruņinieku kārtā. Seram Terijam piešķirta Pasaules Fantāzijas literatūras balva par mūža veikumu, viņa grāmatas iedvesmojušas filmu, teātra izrāžu un datorspēļu tapšanu, savukārt disertāciju par viņa grāmatām ir tik daudz, ka tās varētu piepildīt veselu bibliotēku. Pasaulē pārdoti vairāk nekā 85 viņa grāmatu miljoni eksemplāru, un tās tulkotas gandrīz četrdesmit valodās.

Diska pasaule aprakstīta 41 no sera Terija grāmatām, un “Mazā brīvā cilts” ir pirmā, kurā stāstīts par raganu mācekli Tifāniju Smelgu.

IEPAZĪŠANĀS AR DISKA PASAULI

Romānu ciklā par Diska pasauli risināts stāsts par pasauli, kura pārmērīgi neatšķiras no mūsējās, lai gan tā ir plakans disks, ko uz mugurām tur četri ziloņi, kuri stāv uz milzīga bruņurupuča, kas lēni lido debesu izplatījumā, un tajā dzīvo, piemēram, burvji, rūķi, policisti, zagļi, ubagi, vampīri un raganas. Diska pasaules vēsturē savijas daudz patstāvīgu stāstu, kurus var lasīt visvisādā secībā, tomēr, lasot pēc kārtas, prieks var būt lielāks, pakāpeniski liekot kopā daudzos smalkos elementus, no kuriem būvēts šīs ģeniāli izdomātās pasaules bagātīgi kūsājošais, tēlainais veselums.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/150229-diska_pasaules_romans_maza_briva_cilts_1.html

Pilna cepure debesu, 2

A Hat Full of Sky

TIFĀNIJA GATAVOJAS KĻŪT PAR RAGANU

TAČU VIŅU KĀDS IZSEKO...

Tifānija Smelga ir gatava sākt apgūt raganu mākslu. Taču viņa no apmācībām sagaida maģiju un buramvārdus - nevis mājas darbiņu veikšanu un negantu kazu slaukšanu! Vai tad būt par raganu nenozīmē kaut ko vairāk?

Taču Tifānija nezina, ka viņu izseko bīstams, bezmiesisks radījums. Un šoreiz meiteni nespēs pasargāt ne pasaulē izcilākā ragana Vējkaliene, ne mazā, brīvā zilādaino vīriņu cilts. Beigu beigās Tifānijai būs jāpieliek visi spēki, lai glābtos no baisa likteņa... ja vien tas vispār ir iespējams.

OTRĀ GRĀMATA ROMĀNU SĒRIJĀ PAR TIFĀNIJAS SMELGAS PIEDZĪVOJUMIEM

No angļu valodas tulkojusi Māra Poļakova.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/150230-diska_pasaules_romans_pilna_cepure_debesu_2.html

Ziemdaris, 3

Wintersmith

Tifānijā ieskatījies noslēpumainais Ziemas gars, kurš vēlas, lai meitene uz visiem laikiem paliek viņa saltajā, spožajā pasaulē. Lai izdzīvotu līdz pavasarim, būs vajadzīga visa jaunās raganas drosme un spēks, kā arī leģendārās Vējkalu māmuļas un mazo, brašo fīglu palīdzība.

Ja Tifānijai neizdosies uzvarēt ziemu, pavasaris nepienāks…

No angļu valodas tulkojusi Māra Poļakova.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/150231-diska_pasaules_romans_ziemdaris_3.html

Man būs pusnakts kleita, 4

I Shall Wear Midnight

GAIDĀMAS KĀZAS...

GAIDĀMAS BĒRES...

GAIDĀMI PĀRBAUDĪJUMI...

Kā sava novada ragana Tifānija Smelga dara, ko spēj, lai tiktu galā ar nebeidzamajiem pienākumiem pret ļaudīm. Taču kāds – vai kaut kas – apkārtnes iedzīvotājos iedveš pret raganām vērstas dusmas, bailes un tumšas domas. Tifānijai jāatrod šo domu cēlonis un jāsakauj ļaunums tā saknē.

Kaut gan jaunajai raganai jau atkal talkā nāk mazo, drosmīgo fīglu cilts, Tifāniju gaida smagākais pārbaudījums viņas dzīvē. Ja meitene nespēs izprast noslēpumaino briesmu avotu, bojāeja draud gan viņai pašai, gan viņas novadam...

Ceturtā grāmata romānu sērijā par Tifānijas Smelgas piedzīvojumiem

No angļu valodas tulkojusi Māra Poļakova.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/150232-diska_pasaules_romans_man_bus_pusnakts_kleita_4.html

Gana kronis, 5

The Shepherd's Crown

Terija Pračeta pēdējais romāns par Diska pasauli.

Dziļi Krītu novadā kaut kas mostas. To sajūt lapsas un pūces, un Tifānija to jūt savos zābakos.

Senais ienaidnieks uzkrāj spēkus.

Šis ir beigu un iesākumu laiks, laiks veciem un jauniem draugiem, robežu saplūšanas un varas maiņas laiks. Tifānija stāv starp gaismu un tumsu.

Kamēr elfu karaspēks gatavojas cīņai, Tifānijai jāsauc palīgā visi spēki, lai aizsargātu savu zemi.

Te būs rēķini...

Piektā grāmata romānu sērijā par Tifānijas Smelgas piedzīvojumiem

No angļu valodas tulkojusi Māra Poļakova.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/150233-diska_pasaules_romans_gana_kronis_5.html

Sociālajos mēdijos.

https://www.lsm.lv/raksts/kultura/literatura/latviskota-satiriska-fantasta-terija-praceta-gramata-maza-briva-cilts.a296196/

Blogeris par grāmatu.

https://www.facebook.com/watch/?v=317866792278413

Vikipēdija par autoru.

https://en.wikipedia.org/wiki/Terry_Pratchett

Latviešu Vikipēdijā.

Terenss Deivids Džons Prečets (angļu: Terence David John Pratchett), plašāk zināms kā Terijs Prečets (angļu: Terry Pratchett, dzimis 1948. gada 28. aprīlī, miris 2015. gada 12. martā), bija fantāzijas literatūras rakstnieks. Viņš vislabāk zināms kā fantāzijas romānu sērijas Discworld autors. Savas dzīves laikā ir sarakstījis vairāk nekā 70 grāmatu.

Latviešu valodā ir publicētas tādas Prečeta grāmatas kā "Brīnumainā Morisa dēkas", "Labas zīmes" , "Mazie brīvie ķipari" un "Mazā brīvā cilts".

Prečets nomira 2015. gadā. Viņš ilgstoši bija slimojis ar Alcheimera slimību.

https://lv.wikipedia.org/wiki/Terijs_Pre%C4%8Dets

Oficiālā mājaslapa.

https://www.terrypratchettbooks.com/