Stāsts pa Ķīnas TR fantastikas aktivitātēm.

Tulkots no organizācijas AppleCore (Ķīna) prospekta.

AppleCore.

AppleCore ir dibināta 2009. gadā apvienojot zinātniskās fantastikas klubus no dažādām universitātēm Austrumķīnā, konkrēti - Fudan, Shanghai Jiaotong, Tongji, Shanghai, Donghua un citām, pieņemot savās rindās arī zinātniskās fantastikas fanus no Šanhajas, kas augstskolas jau ir beiguši. Mēs cenšamies palīdzēt visiem zinātniskās fantastikas klubiem un atsevišķiem entuziastiem, integrējot līdzekļus, organizējot dažādas aktivitātes un popularizējot zinātnisko fantastiku.

 

 

Kopš 2009. gada Šanhajā notiek ikgadējs ZF/Fantāzijas festivāls. Festivāla laikā mēs cenšamies veidot attiecības un nodibināt kontaktus ar ZF mīļotājiem no citiem reģioniem. Pašlaik AppleCore ir izaugusi par lielāko un ietekmīgāko ZF organizāciju Ķīnas austrumos.

Šanhajas ZF/Fantāzijas festivāls.

Šanhajas ZF/Fantāzijas festivāls ir lielākā AppleCore biedru kopā sanākšana, aicinot pievienoties arī ZF klubu dalībniekus no Šanhajas universitātēm. Kopš 2009. gada Fantastikas festivālā ik gadus piedalās vairāk nekā 500 cilvēki. Katrs notikums piesaista ap 200 cilvēkus. Visi tie ir ZF mīļotāji no Šanhajas. Mūsu aktivitātes neaprobežojas ar lekcijām un forumu, ir oriģinālas galda spēles, izrādes, reālās dzīves lomu spēles (real-life RPG), gaismas gleznas. Par šīm minētajām aktivitātēm raksta daudzos laikrakstos. Vienreiz par AppleCore festivālu bija pat lapa un raksts veltīts amerikāņu žurnālā Wired.

Mēs uzaicinām pie sevis uz mūsu vakariem daudzus pazīstamus Ķīnas ZF autorus, ieskaitot Wang Jinkang, Han Song, Chen Qiufan. Daudzi no mūsu viesiem vienmēr atbalsta mūs un aktīvi piedalās mūsu aktivitātēs.

Sestajā Šanhajas ZF/Fantāzijas festivālā 2014. gadā notika darbošanās darbnīca ar nosaukumu “World as a Cocoon”. Saimnieku un ciemiņu vadībā katra komanda mēģinās uzkonstruēt savu pasauli, kas bija skatāma tapšanas procesā. Šajā vakarā visi ZF entuziasti varēja parādīt savu fantāziju un beigās apvienot savas idejas.

Starry Sky Award ceremonija.

2011. gadā mēs rīkojām Starry Sky Award ceremoniju, kas ir Ķīnas Zinātniskās fantastikas balvas pasniegšana. Mēs kombinējām kopā forumu, jautājumu un atbilžu pasākumu un balvu pasniegšanu. Šajā laikā pasākumu apmeklēja dučiem ZF autoru un tulkotāju. Visi viesi un apmeklētāji varēja izteikt savas domas ceremonijas laikā.

Starry Sky Award ir daļa no Ķīnas Fiction Starry Sky Awards, kas ir neoficiāla un neprofesionāla literatūras balva, kuras mērķis ir apbalvot izcilāko Ķīnas zinātnisko fantastiku, kas tapusi gada laikā. Balva apvieno visus rakstniekus, kas cīnās par to, uz labvēlīgas konkurences platformas. Ķīnas zinātniskās fantastikas lokā tā ir vislielāko autoritāti guvusī balva.

Apple Party.

Ar 2013. gada oktobri mēs Šanhajā sākām rīkot ikmēneša sanākšanas ar nosaukumu Apple Party. Tāda veida tikšanās un kopā būšana ir ļoti populāra visur. Pārtijā ZF fani no organizācijām un ārpus šī loka var sanākt kopā un komunicēt ar pārtijas viesiem.

Pie mums ir ciemojušies ZF rakstnieki un tulkotāji, tādi kā: Chen Qian, Ding Zicheng, Chen Zhuo, Jiang Bo, Gu Bei un Liang Qingsan. Katrai pārtijai ir noteikta tēma: “Filips K. Diks”, “Zinātniskā fantastika vēlīnajā Qing dunastijā”, “Kāda būs mūsu nākotne?”, “ZF filmu rimeiki un kiberpanks” utt.

Apple Party parasti piedalās ap 50 cilvēku, bet maksimālais skaits ir bijis 120.

Kas pašlaik ir AppleCore?

Tie ir darbošanās 5 gadi un pieredzes iegūšana.

Tie ir kontakti ar 15 citām ZF fanu grupām valstī un aiz robežām.

Tā ir solīda grupa no 30 Core biedriem pilsētā un ārpus tās.

Tā tīmekļa sasaiste ar vairāk nekā 100 Ķīnā labi pazīstamiem ZF autoriem.

Tā ir publikāciju sistēma, ko izmanto vairāk nekā 30 000 cilvēku piecās universitātēs.

DSCF8063Latviju 2014. gada augusta sākumā apmeklēja AppleCore pārstāve no Šanhajas Regina Kanyu Wang. Šī bija jau otrā tikšanās ar viņu. Viņa bija ieradusies Rīgā, lai apmeklētu pasākumu UniCon 2014., Bet 4. augustā mēs sarīkojām viņai īsu ekskursiju pa Rīgas centru ar iegriešanos Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā, kur apskatījām izstādi “Eiropas atspulgi Rīgā senajās liecībās (14. - 19. gs.)” un apmeklējām Konfūcija institūta telpas. Ceram, ka viešņa palika apmierināta ar redzēto un turpinās savu ceļojumu ar labām atmiņām par Latviju.DSCF8191DSCF8192