Sāra Perija. Melmots

Stāsts par autori un viņas daiļradi

Sarah Perry

Par autori.

Viņa dzimusi 1979. gada 28. novembrī Čelmsfordas pilsētā Anglijas Eseksas grāfistē dievbijīgu kristiešu ģimenē. Viņa tika audzināta ar klasisko literatūru un mūziku, daudz laika veltīja baznīcai, pētot vecās grāmatas un Bībeli, kas, viņasprāt, ietekmēja viņas rakstīšanas stilu. Sāra ir beigusi Karalisko Holloway universitāti. Viņas disertācijā galvenā uzmanība tika pievērsta gotikas tēmai Airisas Mērdokas darbos. Sāra Perija ir trīs romānu autore. Viņas pirmais romāns “Pēc manis nāk plūdi” tika izlaists 2014. gadā un ir ieguvis vairākas prestižas balvas. Viņas otrais romāns “Eseksas čūska” kļuva par bestselleru, tika nominēts 8 balvām, un britu grāmatu tīklā “Waterstones” to nosauca par 2016. gada labāko grāmatu. 2018. gadā tika izlaists trešais romāns "Melmots". Sāra pasniedz literatūras kursus dažādās universitātēs. Viņa tika uzaicināta uz Prāgu mācīt literatūru universitātē, kad UNESCO Prāgu pasludināja par pasaules literāro galvaspilsētu. Perijas romāni ir tulkoti 11 valodās.

https://pl.spb.ru/lib/projects/readers-list/index.php?ELEMENT_ID=19779

Eseksas čūska.

19. gadsimta beigās zinātnes un tehnikas attīstība gūst impulsu, debates par medicīnas jautājumiem rit pilnā sparā. Pēc vīra nāves emancipētā atraitne Kora Siborna nolemj pamest Londonu un pārcelties uz mājīgu ciematu Eseksā, kur Vils Rensoms kalpo kā vietējais vikārs. Jau tajā dienā ciematu uzbudina baumas par mītisku čūsku, kas parādījusies apkārtējos purvos un barojas ar cilvēku miesu. Kora, dedzīga dabaszinātniece un zinātnisko atziņu entuziaste, netic nevienam pasaku pūķim un nolemj atrast dīvaino pasaku cēloni. Viņa uzskata, ka čūska ir vienkārši zinātnei nezināma rāpuļu suga, kas jāapraksta zinātniskiem mērķiem. Vikārs panikā redz, ka kāds satvēris viņa ganāmpulku, redz draudus ticībai, tāpēc arī cenšas pēc iespējas ātrāk uzzināt patiesību. Pārejot pie patiesības no dažādiem rakursiem, pārliecinātie pretinieki nonāk iesaistīti dīvainā un noslēpumainā stāstā. Elegants, inteliģents ar literāru spēli romāns uzņemas dažādas izpausmes - vai nu detektīvstāstu, vai mīlas stāstu, vai pat manieres romantiku. Sāra Perija izveicīgi balansē uz robežas starp Viktorijas laikmeta un modernisma romāniem: viņas romānā lasītājs atradīs asprātīgus Dikensa ubagus, mīlas ainas (jā, tāpat kā Lorenss) un poētiskus dabas aprakstus, kas stila ziņā varbūt ir tuvāk Hamsunam. vai Turgeņevam. Perija neievēro vienu tradīciju: viņa to iztēlojas no jauna. Tajā pašā laikā romāns neatstāj stilistiskas vai sižeta sajukuma iespaidu - drīzāk tā ir fantāzija par vēsturiskām tēmām, taču pilnvērtīga un dzīva fantāzija.

https://www.livelib.ru/book/1002706018-zmej-v-essekse-sara-perri

Melmota.

Helēna Franklina, neuzkrītošā angliete, dzīvo Prāgā, iztiek  tulkojot un divdesmit gadus ir glabājusi kādu briesmīgu noslēpumu. Šķiet, ka viņas noslēpumam ir lemts palikt pagātnē, taču viss mainās, kad caur Karelu, vienu no nedaudzajiem draugiem, savāda atzīšanās nonāk Helēnas rokās. Pirmo reizi izlasot liecinieces Melmotas stāstu - biedējošu figūru no senām leģendām, kas lemta mūžīgi klīst pa zemi un novērot cilvēku grēkus, Helēna ir pārliecināta, ka šī ir tikai pasaka. Bet Karels pēkšņi pazūd, un Helēna pati atklāj, ka kāds viņu vajā, un tad Melmotas eksistence viņai sāk šķist ne tik neticami. Slavenā Melmotas leģenda gadsimtiem ilgi ir rosinājusi gan lasītāju, gan rakstnieku iztēli. Daudzas paaudzes ir lasījušas Čārlza Metjurina klasisko romānu "Wenderer Melmoth", un šeit ir lieliskā stāsta jaunā versija, un to izpildījis viens no labākajiem angļu rakstniekiem.

https://www.livelib.ru/book/1004022478-melmot-sara-perri

Vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sarah_Perry

Mājaslapa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Sarah_Perry

Perijas intervija.

https://www.the-tls.co.uk/articles/twenty-questions-sarah-perry/