Šaja Ernšova. Ļaunās dzīles

Par sevi.

Es dzīvoju iedomu pasaulē.

Un dažreiz es dzīvoju nelielā kalnu pilsētiņā Oregonas štatā.

Kopš bērnības esmu rakstījusi stāstus un veidojusi varoņus — pildu piezīmju grāmatiņas ar stāstiem par maģiskiem zirgiem un šausmīgām pazemēm. Es vienmēr zināju, ka vēlos būt rakstniece, un man bija paveicies uzaugt mājā, kas bija piepildīta ar grāmatām, kur mani vecāki vienmēr lasīja, gleznoja vai domāja par kosmosu.

Tagad es dalos savās mājās ar savu vīru, īgnu, rediģējošu kaķi un diviem gados vecākiem suņiem.

Man patīk arī ezeri, dziļi tumši meži un garšīgi vegāniski konditorejas izstrādājumi.

Šaja Ernšova (Shea Ernshaw) ir NYT bestselleru autore un Oregonas grāmatu balvas ieguvēja. Viņas grāmatas ir publicētas vairāk nekā divpadsmit valstīs/valodās, un viņas romāni "The Wicked Deep", "Winterwood" un "A History of Wild Places" bija Indie Next Picks. Viņa dzīvo nelielā kalnu pilsētiņā Oregonas štatā un ir vislaimīgākā, kad apmaldās labā grāmatā, apmaldās mežā vai raksta savu nākamo romānu.

https://www.sheaernshaw.com/bio/

Ļaunās dzīles

Miglā paslēpta pilsēta. Meitene ar noslēpumiem. Nāves nomocīta osta.

Laipni lūdzam nolādētajā Sparrow pilsētā. . .

Pirms diviem gadsimtiem mazajā piekrastes pilsētiņā Sparrow, Oregonas štatā, trīs māsas tika notiesātas uz nāvi par burvestībām. Akmeņi tika piesieti pie potītēm, un tie tika noslīcināti pilsētas apkārtnē esošajos dziļajos ūdeņos.

Tagad septiņpadsmitgadīgā Penija Talbota dzīvo kopā ar savu māti Lumjēras salā, kur ostu sargā bāka. Penija vairāk nekā lielākā daļa zina par lāstu, kas mocīja pilsētu: par māsām Swan, kuras tika nogalinātas pirms diviem gadsimtiem. Viņa zina, kāpēc viņas katru vasaru atgriežas no iesāļas jūras savas nāves gadadienā; viņa zina, kādu atriebību viņas meklē. Un viņa zina, kā tās apturēt.

Taču šogad, viņu atgriešanās priekšvakarā, zēns vārdā Bo Kārters nejauši ierodas pēdējā autobusā, kas iebrauc pilsētā. Viņš meklē darbu un apmešanās vietu, nenojaušot par briesmām, kurās tikko nokļuvis. Penija viņu brīdinās, viņa mēģinās pierunāt viņu aiziet, taču, tāpat kā daudzi nepiederošie, viņš īsti netic, ka zem viļņiem ir paslēptas briesmas. Viņš netic, ka trīs māsas, kuras tika nogalinātas pirms divsimt gadiem, varētu atkal izcelties no jūras; viņš netic, ka viņas varētu ievilināt zēnu ostā un pavilkt zem ūdens.

Vairākas jūnija nedēļas sāļajās, lietus piemirkušajās ielās ātri izplatījās neuzticība un meli. Pilsētnieki vērsīsies viens pret otru. Penija un Bo turēs otru aizdomās par noslēpumu slēpšanu. Un nāve ātri nāks pie tiem, kuri nevar pretoties māsu uzmundrinošajam aicinājumam.

Bet tikai Penija redz to, ko citi nevar. Un viņa būs spiesta izvēlēties: glābt Bo vai glābt sevi.

https://www.sheaernshaw.com/books/the-wicked-deep/

Mežonīgo vietu vēsture

Bagātīgi noskaņota pieaugušo debija par trim nomaļas, šķietami mierīgas komūnas iemītniekiem, izmeklējot divu nepiederošu cilvēku pazušanu.

Trevisam Vrenam ir neparasts talants atrast pazudušus cilvēkus. Ģimenes nolīgst kā pēdējo līdzekli, un viņam ir nepieciešams tikai viens objekts, lai atrastu pazudušo cilvēku. Kad viņš ķeras pie lietas ar Megiju Sentdžeimsu — labi pazīstamu tumšo, drausmīgo bērnu grāmatu autoru, viņš ir nonācis vietā, ko daudzi uzskata par tikai leģendu.

Šo izolēto kopienu, ko sauc par Pastorālu, 1970. gados dibināja līdzīgi domājoši cilvēki, kuri meklēja vienkāršāku dzīvesveidu. Pēc visa spriežot, komūnai vairs nevajadzētu pastāvēt, un drīz pēc tam, kad Treviss tai uzduras… viņš pazūd. Gluži kā Megija Sentdžeimsa.

Gadus vēlāk Teo, Pastoral loceklis uz mūžu, aiz kopienas robežas atklāj Trevisa pamesto kravas automašīnu. Nevienam nav atļauts ienākt vai izkļūt, ja pastāv risks, ka Pastorālā var ievest slimību — puvi. Atklājot notikušā noslēpumu, atklājas noslēpumi, kurus Teo, viņa sieva Kalla un viņas māsa Bī glabā viens no otra. Noslēpumi, kas pierāda, ka viņu ideālā, izolētā pasaule nav tik droša, kā viņi ticēja, un šai tumsai ir dažādas formas.

Satriecoši skaista, hipnotiska un valdzinoša, savvaļas vietu vēsture ir stāsts par pasakām, mūsu bailēm no tumsas un pazušanu sava prāta tuksnesī.

https://www.sheaernshaw.com/books/a-history-of-wild-places/

Ilgu mūžu Ķirbju karalienei

https://www.sheaernshaw.com/books/long-live-the-pumpkin-queen/

Zvaigžņu mežonība

https://www.sheaernshaw.com/books/a-wilderness-of-stars/

Ziemas mežs

https://www.sheaernshaw.com/books/winterwood/