Ričards Brensons. Lielais ekstrēmists.

Ričarda Brensona sapnis par lidojumiem kosmosā visiem, kas var par to samaksāt, kļūst reālāks.

http://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Branson

Pirmais firmas The Virgin Galactic  subrobitālais kosmiskais kuģis SpaceShipTwo 2010. gada 22. martā pirmo reizi paceļas gaisā kopa ar nesējlidmašīnu WhiteKnightTwo. Pirma eksemplara nosaukums VSS Enterprise – noteikti atkal par godu seriālam Star Trek un Space Shuttle pirmajam, kosmosā nelidojušajam izmēģinājuma eksemplāram.

 

 

http://www.space.com/php/multimedia/imagegallery/igviewer.php?gid=391

Ja vēl par kosmosa tēmu, tad 2010. gada 15. jūlijā firmas The Virgin Galactic  subrobitālais kosmiskais kuģis SpaceShipTwo veica pirmo izmēģinājuma lidojumu ar apkalpi. Vēl ne kosmosā.

http://www.msnbc.msn.com/id/38285414/

Pavisam būs 5 kuģu flote, otro sauks VSS Voyager, pārējiem vēl nav zināmi nosaukumi.

Ričards Brensons – Losing my Virginity. Autobiogrāfija.

Apbrīnojams cilvēks, apbrīnojama dzīve, apbrīnojama biogrāfija. Uzrakstīta tik spilgti, ka lasāma kā vissaistošākais romāns.
Kā tas ir – sākt no nulles un, uzveicot grūtības, izveidot milzu impēriju? Turklāt ne tikai attīstīt savu kompāniju, bet naudu izmantot nākotnes vārdā. R. Brensons ir izsludinājis 25 miljonus dolāru lielu Klimata balvu cilvēkam, kas izdomās, kā apkarot globālo sasilšanu, viņš rūpējas par jaunu tehnoloģiju ieviešanu transporta drošības paaugstināšanai, darbojas daudzos labdarības projektos. Taču runa ir ne tikai par naudu. Stāsts par to, kā R. Brensons lido pie Lielbritānijas ienaidnieka nr. 1 Sadāma Huseina atbrīvot britu ķīlniekus, vien ir ko vērts…
Un visam pa vidu drosmīgi un neprātīgi vaļasprieki – lidojums pāri okeānam gaisa balonā, sapnis par kosmosa tūrismu…

Izdevniecība: Zvaigzne ABC.

http://www.jaunasgramatas.lv/ricards-brensons-losing-my-virginity-autobiografija/

Vējš un viļņi neļauj Ričardam Brensonam aizburāt pāri Angļu Kanālam, kuru mēs vairāk pazīstam pēc nosaumma Lamanšs. Atzīmēsim, ka Brensons ir dzimis 1950. gada 18. jūlijā.

http://www.bbc.co.uk/news/uk-england-kent-11087737