Pusgads ar Google Pixel 7 Pro viedtālruni

30.07.2023

Ak, nē! Vēl viens Android vs. iPhone raksts! Man nav miera un vidēji ik pēc dažiem gadiem es ne tikai nomainu telefonu, bet pat visu platformu. Mērķis ir viens un tas pats – lai vienmēr būtu lietas kursā par to, kā ir attīstījusies Android vai iOS operētājsistēma un vispār to pavadošā ekosistēma.

Un tā, šajā pavasarī pārdevu savu dažus gadus godam nokalpojušo iPhone 11 Pro Max, lai tā vietā par manu galveno sakaru ierīci kļūtu Google Pixel 7 Pro viedtālrunis. Kāpēc tieši Pixel? Es iepriekš esmu lietojis Samsung u.c. ražotāju Android telefonus, bet augsto plauktu Pixel ierīci es ilgstoši nebiju lietojis. Un man bija liela interese pārbaudīt uz savas ādas to “īsto” un “pareizo” Android pieredzi, ko spēj piedāvāt pašas Google veidots viedtālrunis.

Testa sākums bija grūts, taču ar laiku pie sava jaunā telefona pieradu. Cilvēks ir ļoti adaptēties spējīga būtne un pierod pie ļoti daudz kā. Vajag tikai laiku. Kopumā ar Pixel 7 Pro aizvadīju diezgan veiksmīgu pusgadu, tomēr bija dažas nianses, kas traucēja normāli lietot šo telefonu. Par to visu detalizētāk lasi šajā rakstā!

Gada sākumā iepazināmies ar teju visiem aktuālajiem Pixel produktiem

Kas man patika?

Sāksim ar labo, jo tādu aspektu šim telefonam gluži vienkārši ir vairāk. Es negribu te tagad veidot detalizētu šī telefona apskatu, jo ierīce vairs nav jauna un pilns internets ar šādiem rakstiem. Drīzāk piefiksēšu lietas, kas man izteikti palika atmiņā.

Veiktspēja visaugstākajā līmenī

Pixel 7 Pro pavisam noteikti un bez šaubām ir flagmaņtelefons un visā testa periodā man nevienu pašu reizi nebija nekādu problēmu ar ierīces veiktspēju. Viss darbojas žiperīgi, praktiski nekad nekas nemēdz iebremzēt un savai ierīcei nenovēroju karšanas problēmas par kādām Jurģis sūdzējās “mazā” Pixel 7 apskatā. Google Tensor G2 procesors ar 12 GB LPDDR5 operatīvo atmiņu un ātru UFS 3.1 pamatatmiņu tiešām padara šo ierīci ārkārtīgi jaudīgu.

Ja runājam par stabilitāti, tad kopumā telefons darbojas stabili, taču pa šo pusgadu atceros divus gadījumus, kad ierīce vienkārši “sasala”. Proti, ierīces displejā viss rādās, mūzika skan, bet telefons nereaģē ne uz pogu spiedieniem, ne pieskārienam displejam. Nācās veikt hard restart ilgāk kopā paturot fiziskās telefona pogas. Tad telefons pārstartējas un darbojas kā nākas.

Kameras ir fantastiskas

Nākamā izteikti pozitīvā lieta ir Pixel 7 Pro kameru spējas. Tas gluži vienkārši ir šobrīd viens no pasaulē labākajiem kamerofoniem! Trīs kameru komplekts aizmugurē apvienojumā ar programmatūras veiktajiem attēla uzlabojumiem rada patiesu maģiju. Tu ar telefonu vari uzņemt patiešām augstas kvalitātes attēlus un video praktiski jebkādos apstākļos. Es skaidri zinu, ka pārejot uz jebkuru citu telefonu kameru spēju ziņā es tikai zaudēšu.

Baterijas spējas raisa divējādas sajūtas

Ar bateriju ir tā interesanti. No vienas puses mums ir pieklājīga izmēra 5000 mAh akumulators, kas pie manas lietošanas spēj nodrošināt stabili pilnu darbības dienu. Patiesībā vakarā man telefons tipiski rādīja 40-50% baterijas atlikumu un ja es izmantotu baterijas saudzēšanas režīmu, tad noteikti varētu izvilkt vēl vienu dienu. Forši, ka telefons uzskatāmi rāda līdz cikiem mums pietiks ar konkrētu uzlādes līmeni. Kaut kādā brīdī pieķēru sevi pie domas, ka es šiem datiem uzticos un veicu uzlādes procesu balstoties uz šo informāciju.

Taču ar to baterijas spēju labumi beidzas. Telefona kastītē nav iekļauts lādētājs (tā gan ir prakse, ko piekopj arī citi telefonu ražotāji) un pat ja nopirksim jaudīgu lādētāju, telefons atbalsta vien 30W vada uzlādi. Mūsdienās tas ir maz. Pozitīvi, ka ir bezvadu uzlādes iespēja. Tā ir lēna kā nāve, taču ērta, ja mums ir pieejams bezvadu lādētājs.

Tīrs Android ar Pixel unikālajām funkcijām ir laba kombinācija

Es gribēju saņemt tīru Android un saņēmu tīru Android. Tomēr ar to stāsts nebeidzas, jo Google savos Pixel telefonos ir iekļāvusi dažas papildus funkcijas, kas papildina standarta Android iespējas. Daļa no tām (vismaz pagaidām) nedarbojas Latvijā, taču daļu varam izbaudīt.

It kā sīkums, bet man ļoti noderēja “At a glance” funkcija, kas mājas ekrānā atrodas pašā augšā un spēj parādīt konkrētajā brīdī relevantu informāciju. Un tā neaprobežojas tikai ar kalendāra notikumiem. Šajā zonā telefons rāda aktuālo satiksmes informāciju, spēj pabrīdināt par drīzumā gaidāmu lietu vai sniegu. Es bieži vien brīnījos par to, cik pareizā brīdī telefons spēj parādīt patiešām noderīgu informāciju.

Vēl viens noderīgs un labi strādājošs nieks ir telefona spēja automātiski un visu laiku atpazīt apkārt skanošo mūziku. Šī informācija uzreiz arī tiek parādīta uz vienmēr aktīvā displeja. Es diezgan bieži mēdzu uzmest aci telefonam, ja blakus pa TV vai radio skanēja kaut kāda forša dziesma un gribēju noskaidrot, kas to izpilda. Šajā ziņā telefons nepievīla nekad. Plus, aktīvais displejs ir noderīga lieta.

Vēl viena (savulaik) Pixel telefoniem unikāla funkcija ir Magic Eraser, kas spēj no mūsu fotogrāfijām izdzēst dažādus objektus. Šo es ikdienā nemaz tik bieži neizmantoju, bet šad un tad var noderēt. Te uzskatāms piemērs – vienu bildi varam sūtīt draugu, bet otru – vecākiem.

Tā kā ikdienā darba jautājumus pārsvarā risinu angliski, tad mēdz būt situācijas, kad kādu interviju vajag ieraktīt, lai pēc tam atšifrētu. Un angļu valodā šīs tehnoloģijas jau darbojas diezgan labi (ja abi runātāji runā pietiekami izteiksmīgi un skaļi). Google Recorder lietotne tagad spēj ne tikai automātiski atšifrēt sarunu reāllaika režīmā, bet pat mēģina saprast, kurā brīdī runā kurš runātājs. Es no sākuma biju skeptisks par šo funkciju darbību, bet tad pamēģināju un biju diezgan pārsteigts par to, cik tās jau sakarīgi darbojas.

Kas man nepatika?

Kamēr rakstīju šī telefona foršās lietas, gandrīz atkal sagribēju to lietot ikdienā. Jo, kā jau iepriekš minēju, kopumā tā ir fantastiska ierīce.

Dizaina izvēles

Kā varam redzēt attēlā zemāk, šis telefons ir slidena ierīce. Principā kā vairums citu dārgā gala telefonu. Nezkāpēc ražotāji ir izdomājuši, ka tas ir tieši tas, kas mums ir nepieciešams. Par risinājumu pēc mirkļa, bet pievērsiet uzmanību tam, cik izbīdīts uz ārpusi ir kameru bloks. Arī tas savā būtībā nav nekas unikāls, bet tā kā šim telefonam tas izbīdījums ir visā ierīces platumā, telefons visu laiku ķeras aiz kabatas maliņas, kad liksim to biksēs. Plus, smuki krāj putekļus. Šī noteikti nav kritiska problēma, tomēr tas ir kaut kas, kas man ir palicis prātā no telefona lietošanas.

Es visus savus telefonus cenšos uzturēt perfektā darba kārtībā un izmantoju kvalitatīvus vāciņus. Iepriekš jau teicu, ka ierīce ir slidena un te talkā nāk labs ādas vāciņš. Nav tā, ka Pixel telefoniem ir tik plašs vāciņu piedāvājums kā iPhone telefoniem, tomēr šo to atrast var. Izvēlējos Bellroy Leather Case for Pixel vāciņu un trāpīju desmitniekā. Ļoti kvalitatīvs produkts, kas telefonu padara krietni vieglāk noturamu rokā, kā arī iedod +5 punktus pie premium sajūtas.

Draņķīgs pirkstu nospiedumu sensors

Pixel 7 Pro displejā iebūvētais pirkstu nospiedumu sensors ir pilnīga un absolūta miskaste. Tas vairāk nedarbojas nekā darbojas. Un tā ir ļoti kaitinoša problēma, jo mūsdienās šī funkcija ir nepieciešama ne tikai, lai tiktu pašā telefonā, bet arī, lai atvērtu banku u.c. lietotnes. Es vairākas reizes mēģināju šo funkciju iestatīt no jauna un tad kādu laiku tā darbojas vairāk vai mazāk normāli, bet pēc kāda laiciņa tāpat pārstāj precīzi reģistrēt pirksta nospiedumu. Beigās nospļāvos un aktivizēju (nedrošo) sejas atpazīšanas funkciju, lai vismaz varu ātri tikt iekšā telefonā. Fu!

5G un VoLTE neesamība (LMT tīklā)

Tā kā oficiāli Pixel telefoni Latvijā netiek piedāvāti, tad vietējiem mobilo sakaru operatoriem nav nekādas motivācijas parūpēties, lai viņu tīklos šīs ierīces darbotos pilnvērtīgi. Tāpēc Latvijā mēs savos Pixel telefonos varam netikt pie 5G vai VoLTE funkciju labumiem. Vismaz LMT gadījumā tās šim telefonam nav pieejamas.

Sakaru problēmas padara šo telefonu neuzticamu

Tomēr krietni lielāka problēma ir nestabilie sakari. Kad es sāku lietot šo telefonu, biju komandējumā Spānijā un piefiksēju, ka telefons ir pazaudējis savienojumu ar vietējo mobilo sakaru operatoru un man nav ne zvanu, ne mobilo datu savienojuma. Toreiz nodomāju, ka pie vainas noteikti ir spāņi un par problēmu aizmirsu, jo sakari pēc kāda laika paši no sevis atjaunojās. Bet tad atgriezos Latvijā un sāku pamanīt, ka šī problēma atkārtojas. Piemēram, pabeidzam balss zvanu un telefons kādu laiku (vairākas minūtes) nespēj pieslēgties pie mobilo sakaru datu savienojuma (lasi, telefonam nav interneta savienojuma). Šad un tad problēmu risina lidojuma režīma ieslēgšana/izslēgšana, bet ne vienmēr. Šī ir ārkārtīgi kaitinoša problēma, jo tu nekad nezini, kurā brīdī telefons pazaudēs datu vai visus sakarus un kad tie atkal atgriezīsies. Un es neesmu vienīgais, kas saskaras ar šo problēmu. Principā, ja izdotos kaut kādā veidā atrisināt šīs sakaru problēmas, tad es dotu šim telefonam 9/10 balles. Tas ir ļoti labi nostrādāts produkts!

Android ir miskaste

Pirmajās dienās pēc telefonu maiņas, es burtiski juku prātā par to bardaku, kas ir Android ikdiena. Tā kā Android atbalsta tik daudz un dažādas lietotnes un ļauj darbināt jaunas un vecas lietotnes, rezultātā saņemam produktu, kas izskatās pēc miskastes. Lietotnēm nav vienotu dizaina elementu, daļa no tām vispār ir šķības un greizas, kā arī ik pa laikam tās vienkārši nedarbojas. Plus, Android savā būtībā pat uz jaudīgiem dzelžiem nespēj darboties tik plūdeni un gludi kā iOS (pat uz veciem dzelžiem). Tās vienkārši ir izteikti jūtamas šo abu platformu atšķirības. Pēc dažām besīšanās dienām vienkārši pazemināju manas ekspektācijas pret Android un tuvāko dažu mēnešu laikā pieradu. Kā jau minēju raksta sākumā, cilvēks spēj pierast pie daudz kā. Arī pie Android.

Secinājumi: Pārdodu Pixel 7 Pro

Šobrīd nu jau kādu nedēļu es lietoju iPhone 11. Objektīvi raugoties, tas tehniski ļoti, ļoti iepaliek Pixel 7 Pro, tomēr iOS platformā es vairāk jūtos kā mājās. Rakstot šo rakstu un redzot, cik tomēr daudz Pixel telefonam ir plusu un cik tie ir būtiski, man ir diezgan liela vēlme turpināt lietot šo ierīci pat neskatoties uz sakaru problēmām. Bet reizē arī saprotu, ka Pixel savu darbu ir izpildījis, esmu sagatavojis šo rakstu un ir laiks atgriezties pie iPhone. Tieši tāpēc ar smagu sirdi laižu savu Pixel telefonu tirdziņā. Ja ierīce interesē, raksti man savu piedāvājumu uz kristaps@kursors.lv.

https://kursors.lv/2023/07/30/pusgads-ar-google-pixel-7-pro-viedtalruni/