Peru atrod pirmsinku laika kapenes

Ja šāda informācija jau kaut kur midzenī ir izspīdinājusies, tik ar citu virsrakstu - klauvvējiet un dubultšāviens taps likvidēts. Mausns

LETA
2006. g. 24. novembrī

Japāņu arheologi otrdien paziņoja par 1000 gadus veca mauzoleja atklāšanu Peru Voskes de Pomakas vēsturiskajā rezervātā, 800 kilometrus uz ziemeļiem no galvaspilsētas Limas.

Atklātas 20 kapavietas, kurās apbedīti pirmsinku Sikanu jeb Lambajekes kultūras dižciltīgie. Eksperti no zemes dzīlēm izcēla arī vērtīgas ceremoniālās maskas un nažus.

 

 

Atklājums jau tagad tiek uzskatīts par apstiprinājumu tam, ka Sikanu kultūras pirmsākumi meklējami šajā Peru daļā. Peru prezidents Alans Garsija apciemoja mauzoleja drupas un personīgi pateicās japāņu arheologiem par šo atklājumu.

"Es gribētu izteikt savu pateicību Japānas valdībai un tās delegācijai par viņu atbalstu šo 22 kapavietu, kuras ir aptuveni 1000 līdz 1100 gadu senas, atklāšanā. Šīs kapavietas pierāda, ka Lambajekes kultūra ir cēlusies šeit - Pomakā," sacīja Garsija.

Kad pētnieku komanda japāņu arheologa Izumi Šimadas vadībā pabeigs izpēti, izrakumu vieta automātiski tiks slēgta un nosegta, lai to pasargātu no izlaupīšanas.

Pirmskolumba laika kultūru paliekas padara Peru par vienu no tūristu iecienītākajām vietām pasaulē. 1911.gadā Jēlas arheologs Hīrāms Bingems mākoņainajās Andu augstkalnēs uzgāja sagruvušo inku citadeli Maču Pikču, jeb zudušo inku pilsētu. Tā bez šaubām ir visnozīmīgākais atklājums Peru un viens no mūsdienu pasaules septiņiem brīnumiem.

Oriģinālu lasiet šeit.