Otis T. Karrs un Veins Eiho. Lidojums uz Mēnesi 1959. gadā

Otis T. Karrs (1904. gada 7. decembris - 1982. gada 20. septembris) pirmo reizi parādījās 1950. gadu lidojošo šķīvīšu ainās Baltimorā, Mērilendas štatā, 1955. gadā, kad viņš nodibināja OTC Enterprises, uzņēmumu, kuram vajadzēja uzlabot un pielietot Nikola Teslas sākotnēji ieteikto tehnoloģiju. Apgalvojums par kaut kādas Teslas idejas pielietošanu bija diezgan izplatīts pagājušā gadsimta piecdesmitajos gados lidojošo šķīvīšu kustības izmantotāju vidū. Domājams, ka George Van Tassel Integratron daļēji balstījās uz (nekonkretizētu) mācību no Teslas, daļēji uz draudzīgo Kosmosa brāļu no Venēras mācībām.

Karrs patentēja lidojošu šķīvīti (patentu iedeva, kā izklaides industrijas izgudrojumu) un apgalvoja, ka viņš strādā pie pilna izmēra versijas, kas varētu aizlidot uz Mēnesi un atgriezties mazāk nekā dienas laikā, izmantojot divas pretēji rotējošas metāla plāksnes, vērpjošus elektromagnētus un lielus kondensatorus, kas, vērpjot uzlādētu un darbina akumulators, kuru "aktivizēja kosmosa enerģija". Karra shēma nedaudz atgādina Džona R. R. Šarla un Tomasa Taunsenda Brauna priekšlikumus. Karrs arī apgalvoja, ka ir izgudrojis "Gravity Electric Generator", "Utron Electric akumulatoru", "Carrotto Gravity Motor" un "The Photon Gun".

Reja Palmera žurnāls “Fate Magazine” 1950. gados deva Karram lielu daļu bezmaksas reklāmas, kaut ne visas tās bija bezmaksas. Karss un viņa reklamētājs Normens Evanss Koltons tajā pašā laika posmā bieži parādījās arī Longa Džona Nebela novatoriskajā radio un televīzijas sarunu šovā, un katras parādīšanās laikā Nebelam parasti izdevās pamudināt Karru sasniegt savu ierasto gandrīz nekonsekvences stāvokli. Parasti: "Vai jūs varat aprakstīt to, ko jūs turat rokā?" "Šis ir dimensijas objekts. Tas tika veidots, ņemot vērā pašas telpas izmērus. Mēs sakām, ka tā patiesībā ir telpas ģeometriskā forma, jo tā ir pilnīgi apaļa un pilnīgi kvadrātveida." (Karrs atsaucās uz savu "Utron Coil", kas bija apaļa, skatoties no augšas, un kvadrāta, ja to skata no malas.) Karrs arī sacīja, ka viņa lielo noslēpumu vislabāk var izteikt matemātiski kā "mīnus nulle" vai "nulle X". Koltons un Karrs tomēr savā uzņēmumā pārdeva diezgan daudz akciju. Karrs arī sadarbojās ar neskaidru kontaktpersonu Wayne Sulo Aho, un viņš un Aho apciemoja dažādus "lidojošo šķīvīšu klubus", kas toreiz pastāvēja gandrīz katrā lielākajā ASV pilsētā, pieminot Karra kosmosa kuģa vilces sistēmas brīnumus.

Lai arī Karra biznesa lietas parasti uzskatīja par krāpnieciskām, Amerikas Savienoto Valstu Patentu un preču zīmju birojs viņam piešķīra patentu "Atrakciju ierīcei", ASV patents 2 912 244, kas iesniegts 1959. gada 22. janvārī. 1958. gadā Karrs noslēdza vienošanos ar īpašnieku. atrakciju parka, Frontier City, Oklahomasitijā, Oklahomā. Acīmredzot darījuma nosacījumi paredzēja, ka Karrs konstruēs savu šķīvīti, OTC X-1, pilna izmēra 45 pēdu (14 m) maketu, kas tiks pārveidots par braucienu pa parku. Karrs pārcēlās uz Oklahomsitiju, apgādāja parku ar  OTC X-1 maketu un apgalvoja, ka ir gatavs sava šķīvīša sešu pēdu (1,8 m) "prototipa" demonstrācijas lidojumam gadatirgū. Karrs sacīja, ka viņa demonstrācijas modelis pacelsies līdz aptuveni 500 pēdām. Viņš arī sacīja, ka sekos šim triumfam 1959. gada 7. decembrī, palaižot darbojošu 45 pēdu šķīvīti, kas atbilst atrakciju parka maketam, un kopā ar Wayne Sulo Aho un sevi kā pilotus lidos no gadatirgus vietas uz Mēnesi un atgriezīsies pēc dažām stundām. Bija paredzēts, ka sešu pēdu šķīvītis tiks palaists 1959. gada 19. aprīlī, taču tā nekad netika nokļuvusi līdz gadatirgus laukumam, un arī Karrs, kurš apgalvoja, ka demonstrācijas dienā jūtas “slikti”. Karra rūpnīcas vietnes apmeklētāji attiecīgajā laika posmā neredzēja ne reālus darba modeļus, ne kā citādi, vai nu 6 pēdu vai 45 pēdu šķīvīšus. Tā vietā viņiem parādīja mazu un nekustīgu "Karra ideju trīsdimensiju ilustrāciju", kas galvenokārt izgatavota no koka. Karrs jau bija pazudis no redzesloka pirms 6 pēdu modeļa izlaišanas datuma, un pēc tam ilgu laiku nebija redzams.

1961. gada janvārī Karru notiesāja par "noziegumu pārdot vērtspapīrus, tos nereģistrējot" Oklahomā, un viņam tika uzlikts naudas sods 5000 ASV dolāru apmērā, kas ir daudz mazāk nekā summas, ko viņš bija saņēmis no apgabala investoriem. Viņam tika noraidīta apelācijas sūdzība 1961. gada 1. martā. Karrs nevarēja samaksāt soda naudu, un viņš nonāca cietumā uz  14 gadu cietumsoda izciešanu. Koltons aizbēga no štata un drīz vien pārcēlās uz dzīvi citur, joprojām pārdodot nestrādājošu "bezmaksas enerģijas" tehnoloģiju. Eiho tika atzīts par nevainīgu krāpnieku. Pēc soda izciešanas Karrs līdz nāvei 1982. gadā mierīgi dzīvoja Pitsburgā, Pensilvānijā.

https://en.wikipedia.org/wiki/Otis_T._Carr

Wayne Sulo Aho [Eiho] (24 Augusts 1916 – 16 Janvāris 2006) bija amerikāņu kontaktpersona, kas apgalvoja, ka uztur kontaktu ar ārpuszemes būtnēm. Viņš bija viens no neskaidrākajiem piecdesmito gadu kontaktu viļņa locekļiem, kuri sekoja Džordžam Adamskim.

Aho un viņa līdzstrādnieks 1957. gadā Reinholds O. Šmits kopā devās lekciju ciklā Kalifornijā, un viņu dubultās lekcijas turpinājās, līdz Šmitu arestēja un notiesāja par lielām zādzībām. Aho prezentācijās bija tendence uzsvērt viņa militāro dienestu Otrajā pasaules karā, un ļoti maz laika tika veltīts "garīgām atklāsmēm", kuras viņš bija saņēmis no Kosmosa brāļiem, tieši vai vēlākos seansos ar garu palīdzību. Aho mēdza sevi dēvēt par "majoru W. S. Aho", radot neskaidrības ar majoru Donald E. Keyhoe, NLO pētnieku un rakstnieku, kurš uzskatīja, ka NLO ir reāli, bet kontaktus turēja kā mazvērtīgus.

Aho drīz nonāca cita vienreizēja Adamska sekotāja Otis T. Carr burvestībā. Karrs apgalvoja, ka ir uzbūvējis pilna izmēra lidojošu šķīvīti, kas darbojas pēc autentiskiem Adamska vai teslariešu "magnētiskajiem" principiem, un pēc tam, kad Aho un Karra lekcijās tika savākta piemērota naudas summa no viegli uzmācīgiem gados veciem apmeklētājiem, viņi paziņoja par Karra šķīvīti, Karra un Aho pilotētu, kas pacelsies no gadatirgus tūkstošiem liecinieku priekšā un lidos uz Mēnesi, atgriežoties ar neapstrīdamiem ceļojuma pierādījumiem. Kriminālās apsūdzības gan pret Aho, gan pret Karu izrietēja no neizbēgama publiskā fiasko, bet Aho tika uzskatīts par nevainīgu krāpnieku.

https://en.wikipedia.org/wiki/Wayne_Sulo_Aho

Kontaktieri.

https://web2.ph.utexas.edu/~coker2/index.files/sbrothers.shtml