Olga un Sergejs Buzinovski. Volanda noslēpums (Dešifrēšanas mēģinājums)

Autoru grāmatas un pavisam nedaudz biogrāfijas apskats.

https://www.rulit.me/books/tajna-volanda-read-55736-1.html

 «Volanda noslēpums». Lasīt onlainā. Anotācija.

Pagājušā gadsimta divdesmito gadu sākumā PSRS parādījās noslēpumains cilvēks - barons Roberto Oros di Bartini. Viņš kļuva ne tikai par izcilu dizaineru un zinātnieku, bet arī par padomju kosmosa programmas slepeno iedvesmotāju. Sergejs Pavlovičs Korolevs sauca Bartini par savu skolotāju.

"Sarkanais barons" pierādīja, ka laikam, tāpat kā telpai, ir trīs dimensijas un visattālākās galaktikas ir viegli sasniedzamas. Bārtini no pazemes izdabūja Ivana Bargā bibliotēku un lielā mērā noteica savu mācekļu - M. Bulgakova, V. Nabokova, A. Grīna, A. Tolstoja, A. Platonova, E. Šverta, L. Lagina, A. Volkova, L. Leonova, I. Jefremovz, A. de Saint-Exupery un citu rakstnieku likteņus. Tieši Bartini kļuva par neparastu varoņu prototipu - Volandu, Drudu, Hotabiču, Buratino un pat Mazo princi.

Bet "Padomju Saint-Germain" galvenais noslēpums ir šifrēts romānā "Meistars un Margarita".

Grāmata nav paredzēta plašam lasītājam.

***

Šīs grāmatas nosaukums izklausās maģiski pievilcīgs ikvienam "Meistara un Margaritas" cienītājam ...

Autori balstās uz žurnālā  "Tehnika - molodeži" publicētā (diezgan sen) raksta par padomju slepenās "neredzamās lidmašīnas" izmēģinājumiem pagājušā gadsimta 30. gados un (grūdiens bija spēcīgs) devās tik kriptovēsturiskos dziļumos, ka visi "Fuko svārsta" sasniegumi tika apkaunoti un pazemoti. Zinātnieks un dizainers Roberts Ludvigovičs Bartini, kurš ir arī barons Roberto Oros di Bartini, ir kļuvis par galveno figūru šajā (un acīmredzot arī pasaules) vēsturē (“Šovakar Patriarha dīķos būs interesants stāsts!”). Starp padomju (un ne pārāk padomju) rakstniekiem, kurus, pēc autoru domām, iespējams ietekmēja šī ārkārtas persona, bija Aleksejs Tolstojs, Mihails Bulgakovs, Aleksandrs Grīns, Jurijs Oļeša, Vladimirs Nabokovs, Iļja Ilfs un Jevgēņijs Petrovs, Valentīns Katajevs, Zigmunds Križanovskis, Leonīds Ļeonovs (saraksts ir nepilnīgs), bet vēlāk - Ivans Jefremovs, Artūrs Klarks (!), Jeremijs Parnovs un ... Arkādijs un Boriss Strugatski. Šis pieņēmums autoriem dod iemeslu gandrīz visu šo rakstnieku tekstu korpusu uzskatīt par sava veida vienotu hipertekstu, kuru apvieno plašs kopīgu simbolu un šifru kopums. Un, protams, pēc šāda pieņēmuma pieņemšanas Bužinovskim nav citas izvēles kā mēģināt izolēt šos simbolus un atšifrēt šos šifrus ...

© Sergejs Berežnojs.

2004. aprīlis.

https://knigogid.ru/books/173777-tayna-volanda/toread

Romāna 7 atslēgas. Cits raksts. Citi rakursi. Ne tik aiz ausīm pievilkti.

https://kulturologia.ru/blogs/170815/25849/

Sergejs Buzinovskis.

Savu žurnālista karjeru Sergejs sāka plašas tirāžas izdevumā, pēc tam - reģionālajā nedēļas izdevumā "Molodež Altaja". Viņš strādāja arī izdevumā "Sputnik telezriteļa". Viņš nodarbojās ar iespiesto publikāciju dizainu.

Sergejs Buzinovskis dzimis Barnaulā, beidzis Altaja Valsts universitātes filoloģisko fakultāti.

90. gados viņš kopā ar sievu Olgu Buzinovskaju tika publicēts almanahā "Znak voprosa". 1994. gadā viņi publicēja savu pirmo grāmatu "Ro". 2003. gadā Barnaulā tika izdota otrā grāmata “Volanda noslēpums”. Grāmata tika pārpublicēta Sanktpēterburgā un Rīgā (latviešu valodā).

"Volanda noslēpums" ir par Roberta Bartini (līdzautors kopā ar Olgu Buzinovsku) noslēpumaino likteni.

Sergejs sadarbojās ar "Laika pasaules" muzeju ("Mir vremeņi").

2013. gada 2. oktobrī notika atvadīšanās no viņa.

 https://altapress.ru/zhizn/story/proshchanie-s-altayskim-zhurnalistom-i-pisatelem-sergeem-buzinovskim-proydet-oktyabrya-116998

Olga Buzinovska.

Kopš 1998. gada Altaja Valsts universitātes Krievu un ārzemju literatūras katedras vecākā pasniedzēja. Beigusi Tomskas Valsts universitātes Filoloģijas fakultāti. Zinātnisko interešu sfēra - mitopoētika, M. A. Bulgakova darbi. Grāmatas "Volanda noslēpums: atšifrēšanas pieredze" autore (līdzautore S. Buzinovskim, Sanktpēterburga, 2007). Viņa lasīja apmācības kursus par divdesmitā gadsimta krievu literatūras vēsturi, krievu diasporas literatūru, mūsdienu literāro procesu.

https://www.livelib.ru/author/165503-olga-buzinovskaya

2018. gada 14. augustā Barnaulā nomira Olga Buzinovskaja, bijusī Altaja valsts universitātes pasniedzēja. Par to savā Facebook profilā paziņoja fotogrāfs Mihails Haustovs.

Pēc viņa teiktā, atvadīšanās no slavenās Altaja literatūrkritiķes notiks 16. augustā plkst. 12:00 Tiem, kuri vēlas atvadīties no Olgas Buzinovskas, jāierodas Barnaulas krematorijā, kas atrodas Kosmonavtu prospektā 64.

Ņemiet vērā, ka publika spilgti reaģēja uz traģiskajām ziņām tīmeklī. Bijušie Olgas Buzinovskas studenti, kolēģi un draugi bija šokēti par notikušo un izteica līdzjūtību Mihailam Haustovam.

https://www.bankfax.ru/news/121454

Latviskā izdevuma anotācija. gribi - tici, gribi - nē.

Sensacionāls skatījums uz romānu «Meistars un Margarita». Cenšoties atšifrēt Mihaila Bulgakova romānu «Meistars un Margarita», autori secina, ka Volanda tēlam Bulgakovs izvēlējies reālu cilvēku — izcilo izgudrotāju Robertu Bartini («sarkano baronu »). Bartini fantastiskais liktenis, viņa ietekme uz kosmonautikas, lidmašīnu būvniecības, literatūras attīstību, viņa mīklainā nāve jau pati par sevi varēja kļūt par patstāvīga ezoteriska pētījuma (vai romāna) sižetu, bet saikne Leonardo da Vinči—Bēkons—Bartini, kuru autori ir izpētījuši un aizstāv, padara grāmatu par sensāciju. Masoni, templieši, fašisms un komunisms, Ivana Bargā bibliotēka, Puškina «Pīķa dāmas» skaitļu maģija — tas viss grāmatā sasaistīts vienotā ezoteriskā plānā.

https://egramatas.com/2015/11/02/olga-buzinovska-sergejs-buzinovskis-volanda-noslepums/