Nothing Ear (2) stilīgo bezvadu austiņu apskats

23.07.2023

Mēs dzīvojam laikos, kad piekļuve mūzikai ir tik brīva, kā nekad iepriekš. Esmu pietiekami vecs, lai atcerētos, ka savulaik mūziku varēju nopirkt tikai blakus pilsētā tirgū kasešu un tad kompaktdisku formātā. Pēc tam pienāca interneta ēra, kad varējām mūziku lejuplādēt vairāk vai mazāk legālos rīkos un visbeidzot uzradās mūzikas straumēšanas servisi, kas bez maksas vai par ļoti mazu ikmēneša maksu ļauj mums piekļūt “visas pasaules mūzikai”. Visā šajā stāstā es vēlos iekļaut arī mazās bezvadu austiņas, kas nu jau arī vairs nemaksā lielu naudu, ir vienmēr mums līdzi un ļauj klausīties mūziku ērtā veidā un jebkurā brīdī.

Man pašam mājsaimniecībā ir arī lielās pāri ausīm velkamās austiņas, taču tās es izmantoju arvien retāk un ikdienā mūziku klausos ar dažādām mazajām bezvadu austiņām. Kad lietoju iPhone, protams, izmantoju Apple veidotās AirPods un AirPods Pro austiņas. Pēc tam nomainīju telefonu uz Pixel ierīci un sagādāju Pixel Buds Pro austiņas. Bet tad pirms aptuveni trīs mēnešiem uz testu saņēmām Nothing Ear (2) austiņas un tās ir kļuvušas par manu ikdienas sabiedroto. Attiecīgi man ir sakrājies, ko par tām teikt.

Bet kas vispār ir Nothing Ear (2), ko no tām var sagaidīt un kas šīs austiņas nav? Kā jau varam noprast no produkta nosaukuma, šīs austiņas ir veidojis uzņēmums Nothing, kas arī mūsu pusē ir pazīstams ar vizuāli interesantu un patiešām sakarīgu gadžetu izstrādi. Uzņēmums veido viedtālruņus un mūsu pašu Jurģis joprojām lieto Nothing Phone (1). Plus, tikko tika izziņots jaunais Nothing Phone (2). Tāpat Nothing izstrādā arī audio produktus. Esam apskatījuši Nothing Ear (stick), kā arī pirmās paaudzes Nothing Ear (1) austiņas.

Nothing Ear (2) vs. Nothing Ear (1)

Ar ko tad jaunais austiņu modelis atšķiras no iepriekšējā? Vizuāli abi produkti izskatās ļoti līdzīgi un man prieks, ka Nothing turpina ieturēt savu izteiksmīgo caurspīdīgo produktu dizaina valodu. Tiesa, ir izziņota arī ierobežota melni krāsoto Nothing Ear (2) austiņu versija. Ķer, kamēr ir! Jauno austiņu uzlādes kārbiņa ir mazliet mazāka, baterijas darbība ir līdzīga, pašas austiņas ir labāk pasargātas no mitruma un putekļiem, kā arī skan labāk un nodrošina plašākas skanējuma personalizācijas iespējas. Būtiski ir pieaugusi arī produkta cena – Nothing Ear (2) iepriekšējo 99 eiro vietā maksā jau 149 eiro un tā jau ir cenu kategorija, kurā konkurence ir patiešām sīva.

Būtiski nav mainījies arī produkta iepakojums – tas joprojām stilīgi salokās un ietver ne tikai pašas austiņas, bet arī vairākus dažādu izmēru austiņu uzgaļus (diametrā no 12 līdz 14 milimetriem), kā arī īsu uzlādes kabelīti ar USB-C konektoru abos galos.

Austiņu uzlādes un pārnēsāšanas kārbiņa joprojām ir mākslas darbs! Caurspīdīgs vāciņš ļauj ātri saprast vai austiņas ir kārbiņā un arī izskatās lieliski! Cauri vāciņam redzam arī mazu indikatorgaismiņu, kas norāda uz austiņu uzlādes līmeni, kā arī to vai austiņas ir iestatītas savienošanās režīmā. Lai arī Nothing norāda, ka jaunās paaudzes produkts izmanto izturīgāku plastmasu, tomēr pēc vairāku mēnešu dzīvošanās pa somu, var redzēt, ka kārbiņa ir apskrāpējusies. Funkcionāli tas, protams, neko nemaina, taču jāsaprot, ka ar laiku tā kļūs tikai arvien vairāk apbružāta.

Kārbiņas sānā atradīsim USB-C pieslēgvietu lādēšanai (uzlādes kārbiņa nodrošina arī Qi bezvadu uzlādi), kā arī vienu vienīgu fizisko pogu, kas izmantojama, lai austiņas iestatītu savienošanās režīmā. Kārbiņas atvēršanas un aizvēršanas mehānismam izmantotas metāla detaļas un tās arī pēc trīs mēnešu virināšanas nekļūst vaļīgākas. Kārbiņa arī pati nekur somā neatvērsies, jo vāciņš turas stingri pateicoties magnētiem.

Gluži tāpat kā pašas austiņas ir atzīmētas ar krāsiņām, tāpat krāsu riņķīši ir salīmēti arī kārbiņā. Tādējādi uzreiz redzēsim, kurā vietā guļas kura austiņa. Jāsaka, ka visai ātri iemācījos neskatoties austiņas ielikt pareizajās “gultiņās” un tur tās turas ļoti droši. Uzskatāms gadījums, kad dizains ir ne tikai vizuāli pievilcīgs, bet arī funkcionāls.

Salīdzinot ar iepriekšējo modeli, būtiski nav mainījies arī pašu austiņu dizains. Tās ir kvalitatīvi nostrādātas mazas un 4.5 gramus vieglas austiņas ar vidēji īsām kājiņām. Aiz tām austiņas viegli paķert, lai pārvietotu starp uzlādes kārbiņu un ausīm. Plus, austiņu kājiņās ir iebūvēti pieskāriena sensori, kas nodrošina iespēju kontrolēt mūziku piespiežot vienu vai otru austiņu. Tā kā pirms šo austiņu testa ikdienā lietoju Google Pixel Buds Pro (bezkāju) austiņas, tad uzskatāmi redzēju, ka šāda dizaina kājiņaustiņas ir krietni, krietni ērtākas lietošanā. Kad būsim piemeklējuši tieši mūsu ausīm visatbilstošākos uzgaļus, austiņām ir potenciāls lieliski noturēties ausīs. Vismaz mana pieredze rāda, ka austiņas netraucē un nemēģina izkrist no ausīm. Ļoti, ļoti ērti!

Tāpat ir vērts piezīmēt, ka pašām austiņām ir IP54, bet kārbiņai – IP55 mitruma un putekļu aizsardzība. Dušā vai peldēties ar tām neiesim, taču nebaidīsimies arī iesvīst sportojot vai izmirkt lietū.

Nothing X lietotne piedāvā plašas personalizācijas iespējas

Nothing ietur savu stilu ne tikai dzelžos, bet arī programmatūrā. Lai arī austiņas varam izmantot arī bez papildus lietotņu uzstādīšanas, pilnas to iespējas spēsim izmantot tikai ar Nothing X lietotni, kas ir pieejama gan Android, gan Apple ierīcēm. Šī lietotne arī palīdzēs mums veikt austiņu sākotnējo iestatīšanu. Šis process nu izskatās gluži kā Apple pasaulē un ir kļuvis pavisam ātrs un vienkāršs.

Iestatīšanas vednis mums arī parādīs austiņu vadības žestus. Kā jau minēju iepriekš, šīs austiņas varam kontrolēt ar pieskārieniem to kājiņām līdzīgi kā tas ir ar Apple AirPods austiņām. Un visa tā lietošana ir diezgan salīdzināma. Kopumā tas darbojas labi, taču ik pa laikam kaut kas samisējas un austiņas neuztver to, ko gribējām ar tām darīt. Plus, ikdienā ne visus žestus atcerēsimies un izmantosim vien mazu daļu no pieejamajām iespējām. Es, piemēram, ikdienā ar šiem žestiem tikai mēdzu nopauzēt vai atsākt skanējumu. Pavisam retos gadījumos mēdzu paspaidīt vairāk austiņas, lai pārslēgtos uz nākamo dziesmu. Bet nu iespējas mums tiek piedāvātas un Nothing X lietotnē mēs pat varam nomainīt žestiem piešķirtās darbības uz sev ērtākām.

Līdzīgi kā to esam redzējuši citām austiņām, arī Nothing piedāvā iespēju notestēt vai izvēlēti mūsu ausīm visatbilstošākie austiņu uzgaļi. Sekojam norādījumiem un ātri sapratīsim vai tos nevajag nomainīt.

Ja Jurģis savā Nothing Ear (1) apskatā sudzējās, ka šī lietotne ir diezgan gļukaina, tad vismaz ar jauno produktu viss ir labi un nekādas būtiskas programmatūras problēmas es nenovēroju. Viss darbojas kā nākas. Tāpat redzu, ka gan pati lietotne, gan austiņas samērā regulāri saņem programmatūras atjauninājumus un principā paliek arvien labākas.

Šajā lietotnē varam aplūkot austiņu un to kārbiņas uzlādes līmeni, kā arī ātri pārslēgt aktīvās trokšņu slāpēšanas funkcijas režīmus. Iestatījumu sadaļā varam aktivizēt “Low lag mode”, kas var noderēt videospēlēs, lai samazinātu skaņas aizturi. Ja mūsu skaņas avots atbalsta LHDCC kodeku, varam aktivizēt šo 24 bitu/192KHz Hi-Res audio režīmu. Tāpat austiņas nodrošina SBC un AAC (iPhone telefoniem) audio kodekus. Vēl viena noderīga funkcija man šķita “Dual connection”, kas ļaus austiņām vienlaicīgi pieslēgties uzreiz divām ierīcēm. Tas var, piemēram, būt telefons un dators. Bet mana pieredze ar šīm austiņām rāda, ka arī bez šī speciālā režīma austiņas diezgan stabili slēgājas starp dažādām ierīcēm. Vismaz es tās mājās izmantoju ar savu galddatoru, darbā ar planšetdatoru un telefonu.

Nothing Ear (2) ne tikai ļauj mainīt aktīvās trokšņu slāpēšanas stiprumu, bet pat spēj pielāgot to katra individuālā klausītāja skaņas uztverei. Tā gan nav vienīgā vieta lietotnē, kur varam veikt skaņas pielāgojumus. Bez klasiskā ekvalaizera funkcijas, lietotne piedāvā arī skaņas personalizācijas funkciju. Vednis mums uzprasīs norādīt mūsu vecumu un tad atskaņos “tālumā” pazūdošu skaņu. Mūsu uzdevums būs norādīt, kurā brīdī vēl spējam dzirdēt skaņu un šādā veidā lietotne iegūs informāciju par mūsu individuālajām skaņas uztveres spējām.

Lietotnē ir iestrādāts ekvalaizeris, kas ļauj vai nu izvēlēties jau gatavus režīmus, kas izceļ basus vai “augšas”, vai veikt detalizētāku skanējuma pielāgošanu. Papildus tam visam mēs vēl varam vairāk vai mazāk ņemt vērā mūsu individuālo skaņas uztveramību. Kopumā austiņas es nesauktu par pārāk skaļām un basīgām, taču tās skan vairāk kā normāli. Plus, ekvalaizera radītās izmaiņas ir jūtamas. Tādējādi katrs varēs pielāgot skanējumu tieši tādu, kas patiks vislabāk. Šāda iespēja katrā ziņā mums tiek piedāvāta.

Mazās ausīs spraužamās bezvadu austiņas nav nekādi līderi mikrofona darbības ziņā, tomēr, ja mums apkārt nav liels troksnis (vējš vai ofisa kņada), Nothing Ear (2) būs pilnībā adekvātas austiņas, lai mēs varētu aizvadīt tipiskus sazvanus Zoom, Microsoft Teams vai kādā citā populārā rīkā. Man šādu sazvanu ikdienā ir diezgan daudz un nepieminu ne reizi, kad sarunas biedri būtu sūdzējušies, ka mani nevar dzirdēt. Zemāk arī mikrofona darbības piemērs klusā vidē – balss skan metāliski, tomēr teiktais ir labi saprotams.

Akumulatora darbība ir laba

Nothing norāda, ka pilnībā uzlādētas šīs austiņas spēj darboties līdz 6 stundām ilgi un uzlādējot tās no uzlādes kārbiņas, varam skanējumu paildzināt līdz 36 stundām. Tādējādi šīs nav pašas ilgspēlējošākās austiņas pašas par sevi, tomēr uzlādes kārbiņā ir labi daudz enerģijas, kas kopējo skanējuma laiku padara ļoti konkurētspējīgu. 10 minūtes kārbiņā spēs austiņas uzlādēt 1-2h skanējumam atkarībā no tā vai esam ieslēguši aktīvo trokšņu slāpēšanu. Ja ieliekot uzlādes kārbiņā austiņas redzēsim sarkanu indikatorgaismiņu, tas nozīmē, ka austiņu uzlādes līmenis ir nokrities zem 30%. Austiņas “saprot”, kad ir izņemtas no ausīm un parasti apklust, lai lieki netērētu enerģiju. Apple austiņas gan šo funkciju pieprot darīt labāk.

Reāli praksē es ļoti reti piedzīvoju situācijas, ka austiņas lika manīt, ka to uzlādes līmenis tuvojas beigām. Parasti tās pa nakti kārbiņā ir pilnībā uzlādējušās un spēj nodrošināt skanējumu līdz pusdienām. Tad pusdienu pauzē austiņas iemājo kārbiņā, kur tās pilnībā uzlādējas un gatavas nodrošināt skanējumu līdz darba dienas beigām.

Kā Nothing Ear (2) skan?

Atceros, ka pirmajās šo austiņu lietošanas dienās man bija sajūta, ka gribētos tās skaļākas, taču ar laiku es pie šīs nianses pieradu un tagad pēc trīs mēnešu lietošanas to vairs nevaru nosaukt kā būtisku problēmu. Aktīvā trokšņu slāpēšanas funkcija darbojas, taču, piemēram, Sony austiņām tā ir izteiktāka un spēj noslāpēt vairāk trokšņus. Nothing Ear (2) tā nav slikta, drīzak tāda ļoti vai mazliet virs viduvējas. Bet nu šīs austiņas nemaksā ne 300 un pat ne 200 eiro.

Standarta skanējums ir samērā neitrāls ar, manuprāt, par maz basu un pārlieku izteiksmīgām augšām. Tomēr mums tiek piedāvātas ļoti plašas iespējas pielāgot šo skanējumu. Pat ja personalizācijas iespējas ne vienmēr perfekti trāpīs, mēs varam pielāgot veco labo ekvalaizera funkciju un panākt sev tīkamu skanējumu. Katrā ziņā pēc manām izmaiņām man Nothing Ear (2) neradīja diskomfortu un es biju pilnībā apmierināts ar to kā šis austiņas skan.

Kopumā labs un rekomendējams produkts

Kā jau apskata gaitā vairākas reizes minēju, es Nothing Ear (2) austiņas ikdienā lietoju jau aptuveni trīs mēnešus un ne reizi nav bijusi sajūta, ka man tajās kaut kas nepatīk un gribētu atgriezties pie citām austiņām. Mani apmierina Nothing Ear (2) skanējums pat ja personalizācijas funkcijām es pārlieku neticu un spēju novērtēt to, cik šīs austiņas ir ērtas ilgstošā lietošanā. Dizains, kas apkārtējos cilvēkos raisa jautājumus “Hei, kas tās par stilīgām austiņām?” ir patīkams pluss. Jā, ar 149 eiro cenu šīs nav pašas lētākās nopērkamās austiņas un arī Nothing zīmols vēl nestāv blakus premium zīmoliem, tomēr es domāju, ka par šo naudu mēs iegūstam ļoti labu produktu un Nothing spēj radīt sajūt, ka tas tiks pilnveidots un uzlabots ar regulāriem programmatūras atjauninājumiem. Plānoju turpināt lietot šis austiņas arī turpmāk!

https://kursors.lv/2023/07/23/nothing-ear-2-stiligo-bezvadu-austinu-apskats/