Noslēpumainās dzīvības formas.

Igora Ņikitina raksts no nedēļraksta "Taini XX veka", 44. numura.

Zinātnieki katru gadu atklāj jaunus organismus, kas mīt uz mūsu planētas. Dažus no šiem organismiem, maigi sakot, var saukt par dīvainiem, ja ne - unikāliem.

No zemledus dzīlēm.

Sāksim ar pašu vienkāršāko atradumu, kas tomēr grūti devās rokā pašmāju [krievu -t.p.] zinātniekiem. 2012. gada 5. februārī krievu polārpētnieki un dziļurbēji izlauzās caur gandrīz četrus kilometrus biezajiem lediem, līdz antarktiskā ezera Vostok ūdeņiem. Tur viņi atklāja līdz šim nezināmu baktēriju, kas ieguva nosaukumu "w123-10". Par sensāciju kļuva fakts, ka baktērijai ir ģenētiska struktūra, kas tikai par 86% sakrīt ar agrāk zināmu organismu struktūru. Iespējams, ka ierindas lasītājam, šis lielums neko neizteiks, taču ģenētiķi to uzskata par unikālu.

http://mir24.tv/news/Science/15149858

Starojums kā pārtika.

 

 

2002. gadā DĀR zelta ieguves šahtā atrada un pēc tam izpētīja apbrīnojamu mikroorganismu. Tas mīt apmēram trīs kilometru dziļumā, ūdeni saturošā slānī, kura vecums ir lielāks par 2,5 miljardiem gadu! Zinātnieki nosauca to par Desulforudis audaxviator un noskaidroja, ka vienīgi šis organisms spēj eksistēt tik sarežģītos apstākļos. Interesanti, ka Desulforudis audaxviator dzīvo vienīgi, izmantojot jonizēto starojumu. Savu "barību" viņš iegūst no apkārtējiem, radioaktīvajiem iežiem. Bez tam, organisms spēj baroties no kosmiskā jonizējošā starojuma, kas radies pārnovu sprādzienu rezultātā. Uz Zemes nekas līdzīgs līdz šim nav ticis atrasts, tāpēc zinātnieki domā, ka Desulforudis audaxviator pirms miljardiem gadu ir ieradies pie mums no kosmosa.

Šis un tam līdzīgais, sekojošais atradums atklāj jaunu lapaspusi dzīvības pētījumos uz citām planētām un tās izplatīšanos kosmiskajā telpā.

https://microbewiki.kenyon.edu/index.php/Desulforudis_audaxviator

Viesis no kosmosa.

Mūsu kārtējais "varonis" visdrīzāk tiešām ir viesis no kosmosa. Kanādiešu zinātnieki, kuri pētīja meteorītu, kas atrasts Sentomasa ledājos, Ontario, atrada tajā līdz šim nezināmas dzīvības formas. Meteorīts ieradās uz Zemes 2016. gada pavasarī, tā krišana tika piefiksēta un tāpēc zinātnieki ļoti ātri spēja atrast "starpplanētu ceļotāju" un sāka pētīt tā atlūzas. Vispirms pētniekus ieinteresēja dīvainas rievas uz meteorīta virsmas. Var domāt, ka tās ir mikroorganismu pēdas, kas pirms miljoniem gadu ir dzīvojuši tur (analoģiskas rievas zinātnieki ir redzējuši uz akmeņiem, kas klāj Marsa virsmu). Ja šī hipotēze apstiprināsies, tad "debesu viesis" kļūs par neapgāžamu pierādījumu, ka eksistē ārpuszemes dzīvības formas.

http://news.sputnik.ru/nauka/1bc81121dfe896c74787cf5d40d83734cb772c96

[Cik nu tā ir sensācija, cik reāli atklājumi, to rādīs laiks - t.p.]