Mitoloģiskie tēli japāņu anime.

Daudzos veiksmīgos anime to radītāji japāņu mitoloģiju izmanto kā iedvesmas avotu vai pat kā pamatu sižetam. Izmantojot japāņu mītus animē, viņi tos jēdzīgi pārveido, lai tos pārvērstu par mediju produktu. Plašai auditorijai viņi paliek nepamanīti, vai, gluži pretēji, cilvēki redz viņus ne tur, kur bija domāts.

Bet fakts paliek fakts: folkloru anime autori gudri ieauj vēsturē, tādējādi radot unikālus produktus. Mēs jums pastāstīsim par japāņu mītu un folkloras piemēriem anime.

Jokaji anime.

Youkai, iespējams, ir visizplatītākais garu veids no japāņu mitoloģijas, ko izmanto anime. Mijadzaki darbs “Spirited Away” neviļus uzreiz nāk prātā. Tomēr šajā animācijā Mijadzaki pats izgudroja lielāko daļu Youkai un Kami. Tātad, atvainojiet, bet Bezsejainajam vai Jubabam nav mitoloģiska pamata.

1. Attēls

Bet es domāju, ka “Princesē Mononoke” Sana, vecāku pamesta un vilku audzināta, ir Mijadzaki interpretācija par mononoke jēdzienu kā tādu. Mitoloģijā tā sauca cilvēkus, kuri spēcīgu negatīvu izjūtu ietekmē pārvērtās par jokajiem un bija ļoti spēcīgi. Mononoke bieži nogalināja cilvēkus, kuri izstaro spēcīgas negatīvas emocijas vai vienkārši viņus mānīja. Un, lai arī Sana ir cilvēks, un "mononoke" ir tikai segvārds, mēs varam vilkt noteiktas paralēles. Bet atkal tas ir mans minējums.

2. Attēls

Anime "Mirdzošo jāņtārpiņu mežs" ir līdzīga koncepcija. Aina, kurā notiek lentes notikumi, ir mežs, kurā dzīvo dažāda veida jokai. Turklāt pats Gins ir zināmā mērā mononoke. Kad vecāki viņu pameta mežā, meža dievs nožēlas dēļ pārvērta viņu par jokai.

Japāņu mitoloģijā tas ir diezgan plašs jēdziens, un par jokai tiek sauktas gandrīz visas pārdabiskās būtnes. Jūs, iespējams, esat redzējuši dažādus jokai daudzos nosaukumos, sākot no nekaitīgiem gariem līdz ļauniem dēmoniem.

Piemēram, „InuYasha” ražošanas laikā Rumiko Takahasi izmantoja mītu par būtni, kas pazīstama kā inugami. Suņi, kuriem tika nogriezta galva, varēja kļūt par Inugami, un viņiem bija garīgs ķermenis.

3. Attels

Tiek uzskatīts, ka šāds rituāls varētu piepildīt vēlēšanos. Paši inugami tika uzskatīti par izciliem lojāliem aizstāvjiem, un daži no viņiem varēja kļūt par izskatīgiem vīriešiem, kas bija izcili karotāji un uzticīgi draugi. Galvenais varonis pats nevarēja pārvērsties par suni, jo bija pusdēmons, bet brālis un tēvs - gan.

4. attels

Jokai anime var būt arī dažāda lieluma un formas radības, piemēram, Mushi, Kodama un Shikigami. Pirmie ir radījumi no anime "Master Mushi". Jūs redzējāt Kodami kā mazos meža gariņus “Princesē Mononokā”, un Shikigami tiek parādīti kā lidmašīniņas animeē “Spirited Away”.

Japāņu mitoloģija Naruto

Veidojot "Naruto", Masashi Kišimoto ievietoja Kicune mītu, kā arī vairākus citus tradicionālos japāņu mītus sava Visuma teorijas pamatā. Naruto ir džinčuuriki - persona, kurā ir ieslēgta Kicune, ko sauc Kurama. Mitoloģijā astes skaits kicunei ir saistīts ar tās vecumu, gudrību un spēku. Masaši izmanto šo mīta aspektu, lai vizuāli simbolizētu, cik spēcīgs ir katrs astainais zvērs. Deviņu astes lapsas Naruto iekšienē tiek uzskatītas par visspēcīgākajām no visām.

5. attēls

Arī pārējos astainos zvērus radīt iedvesmoja dažādas mītiskas radības, piemēram, Šukaku iedvesmoja tanuki - tie ir suņiem līdzīgi jenoti, kas bija vilkači. Tomēr, atšķirībā no tā paša kicune, tanuki nav nekādas negatīvas krāsas un dod labu veiksmi laba sake brūvēšanā. Arī pašus tanuki izmantoja Isao Takahata savā anime „Pom Poko”, kur viņi cīnījās pret mežu izciršanu.

6. attēls

Divastainais zvērs Matatabi ir iedvesmots no bakeneko, kaķu jokai un nekomatama. Visi kaķi, kas dzīvo vairāk nekā 30 gadus, varētu kļūt par bakeneko. Viņi varēja staigāt uz divām kājām, izveidot uguns bumbas un arī pārveidoties par savu saimnieku. Viņi varēja arī atdzīvināt mirušos, vienkārši pārlecot pāri.

Četru astu zvēru Son Goku iedvesmojis pērtiķu karalis no ķīniešu mitoloģijas, kurš dzimis no burvju akmens. Viņš ir prasmīgs cīnītājs, kurš spēj pieveikt lielākos debesu karotājus. Katrs no viņa matiem varēja kļūt par Pērtiķu karaļa klonu vai pārveidoties par dažādiem dzīvniekiem, ieročiem vai citiem priekšmetiem.

Astoņu astes zvērs Gyuki ir vērša un astoņkāja kombinācija. Tas ir nosaukts pēc japāņu folkloras briesmoņa Ushi-Oni. Tie ir dēmoni, kas dzīvo netālu no krasta līnijas un barojas ar jūrniekiem.

7.attēls

Bez astainajiem zvēriem Kišimoto balstījās arī uz Učihas klana mitoloģiju un tehniku. Itači bija viens no spēcīgākajiem šaringana lietošanā, un viņam bija trīs spēcīgas metodes Susanoo, Amaterasu, Tsukuyomi - visas nosauktas sintoistu dievu vārdā.

8.attēls

Tikai divas tehnikas Amaterasu un Tsukuyomi ir balstītas uz mitoloģiju, savukārt Susanoo ir vaļīga autora interpretācija. Visi trīs ir trīs dievišķie bērni, kas dzimuši no dieva Izanagi. Mēness dievs Cukujomi piedzima no ūdens pilieniem pēc tam, kad Izanagi attīrīšanas rituāla laikā nomazgāja labo aci. Naruto valodā Tsukuyomi ir ilūziju paņēmiens, kurā upuris kļūst par viņas ieslodzīto un kļūst ārprātīgs. Amaterasu ir Cukujomi māsa un sieva, viņa ir saules dieviete. Amaterasu un abi viņas brāļi esot radījuši seno Japānu. “Naruto” Amaterasu ir uguns elementa augstākā līmeņa dzutsu, kas rada melnu liesmu, kuru nevar nodzēst.

Susanoo mitoloģijā ir jūras un pērkona dievs, savukārt Naruto tas ir paņēmiens, kad cilvēka ķermeni samuraja veidā klāj bruņas.

Kappas no Sarazanmai

Pret Kunihiru Ikuhara anime var izturēties dažādos veidos, bet fakts ir tāds, ka viņa jaunākā anime Sarazanmai ir balstīta uz kappu leģendu.

9. attēls

Kappa japāņu mitoloģijā ir vardes un bruņurupuča krustojums ar apakštasīti galvas augšdaļā, kas viņiem piešķir mistisku spēku. Apakštase vienmēr ir piepildīta ar ūdeni, jo no tā ir atkarīgs to stiprums. Kappa iecienītākais ēdiens ir gurķi.

10.attēls

Ikuhara animācijā trīs skolēni nolauž kappas statuju, kuras dēļ kappu karalis vārdā Kappi pārveido viņus par savējiem un liek medīt Sirikodamu. Šī ir garīga bumba, kuru mitoloģijā kappa nozog cilvēkiem caur tūpli. Kappas to darīja palaidnības dēļ, vai lai nodotu Sirikodamu kā nodokli Pūķu karalim. Bet, ja mītos pēc tam cilvēks kļuvis par muļķi, Ikuhara velk līdzību ar attīrīšanos no kompleksiem.

Sinigami

Iespējams, vēl viens visizplatītākais japāņu tēls no mītiem anime ir Shinigami jeb dvēseles ceļveži. Viņi ir galvenā vai vismaz svarīga daļa no tādas animes kā Death Note, Soul Eater, Bleach, Yu yu hakusho.

11. attēls

Šinigami japāņu mitoloģijā bija nāves dievi. Viņus raksturo kā dēmonus, kritušos eņģeļus vai pat pašu nāvi. Budismā Šinigami ir cilvēku apsēsts dēmons, liekot viņiem vēlēties izdarīt pašnāvību. Viņi arī pieņēma lēmumus par to, kuri cilvēki mirs un kuri nē.

12. attēls

Anime Bleach and Soul Eater mums tiek rādīti varoņi, kuri pēc nāves ir atbildīgi par cilvēka dvēselēm. Bleach vietnē Shinigami tiek saukti par "Dvēseļu ievācējiem", un viņu uzdevums ir aizsargāt cilvēkus no ļaunajiem gariem, kurus sauc par dobajiem, un vadīt mirušos aizsaulē. Bleach, Shinigami ir sava militārā hierarhija ar leitnantiem, kapteiņiem un galveno Shinigami.

13. attēls

Dvēseles ēdājs ir brīvāka interpretācija, kur Nāves akadēmijas studentiem ir jānogalina 99 ļaunas cilvēka dvēseles un viena ragana dvēsele, lai pamodinātu spēcīgu ieroci, kas pazīstama kā Nāves izkapts.

Yu ju hakusho varonis mirst, glābjot zēnu, pēc kura viņš tiek padarīts par garīgu detektīvu, kuram jācīnās ar dēmoniem.

Bet, iespējams, slavenākais Shinigami attēls bija Death Note. Tur viņi bija nāves dievi, kuri pavadīja vecumu savā pasaulē, laiku pa laikam nogalinot cilvēkus, lai pagarinātu savu dzīvi.

Šie ir tikai slavenākie japāņu mitoloģijas tēli anime, un patiesībā to ir daudz vairāk.

https://cadelta.ru/anime/id6553?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com