Madelīna Millere. Circeja

Par autori

Madelīna Millere uzauga Ņujorkā un Filadelfijā. Viņa apmeklēja Brauna universitāti, kur ieguva bakalaura un maģistra grādu klasikā. Viņa ir mācījusi latīņu, grieķu un Šekspīra valodu vidusskolēniem vairāk nekā piecpadsmit gadus.

Viņa ir arī studējusi Čikāgas Universitātes Sociālās domas komitejā un Yale School of Drama Dramaturģijas nodaļā, kur pievērsusies klasisko tekstu pielāgošanai mūsdienu formām.

Viņas pirmais romāns "Ahileja dziesma" saņēma 2012. gada Orange balvu par daiļliteratūru un bija New York Times bestsellers. Millere tika iekļauts arī 2012. gada Stounvolas gada rakstnieka kandidātu sarakstā. Viņas otrais romāns "Circeja" uzreiz kļuva par New York Times bestselleru 1. vietu un ieguva Indies Choice gada labākās pieaugušo fantastikas balvu un Indies Choice gada labākās audiogrāmatas balvu, kā arī tika iekļauts 2019. gada sieviešu balvas kandidātu sarakstā. Daiļliteratūra. „Circeja” ieguva arī The Red Tentacle Award, Amerikas bibliotēku asociācijas Alex balvu (pieaugušajiem domātas grāmatas, kas īpaši interesē pusaudžu lasītājus) un 2018. gada Elle Big Book balvu. Pašlaik tas tiek pielāgots seriālam ar HBO Max. Milleres romāni ir tulkoti vairāk nekā divdesmit piecās valodās, tostarp holandiešu, mandarīnu, japāņu, turku, arābu un grieķu valodā, un viņas esejas ir publicētas vairākās publikācijās, tostarp Guardian, Wall Street Journal, Washington Post, Telegraph, Lapham's Quarterly un NPR.org. Pašlaik viņa dzīvo ārpus Filadelfijas, Pensilvānijas štatā.

http://madelinemiller.com/the-author/

Circeja

"Tūkstošiem gadu aptverošs eposs, kas vienlaikus ir arī lappušu šķirstīšana visu nakti." - Anna Pačeta

Helija, saules dieva un varenākā no titāniem, mājā piedzimst meita. Bet Circeja ir dīvains bērns — ne varens, kā viņas tēvs, ne arī tik pievilcīgs kā viņas māte. Pievēršoties mirstīgo pasaulei, meklējot draudzību, viņa atklāj, ka viņai ir spēks — burvju spēks, kas var pārvērst sāncenšus par briesmoņiem un apdraudēt pašus dievus.

Apdraudēts Zevs viņu izraida uz neapdzīvotu salu, kur viņa pilnveido savu okulto amatu, pieradina savvaļas zvērus un krustojas ar daudzām slavenākajām personībām visā mitoloģijā, tostarp Mīnotauru, Dedalu un viņa nolemto dēlu Ikaru, slepkavniecisko Mēdeju, un, protams, viltīgo Odiseju.

Taču briesmas draud arī sievietei, kura stāv vienatnē, un Circeja neviļus izsauc gan vīriešu, gan dievu dusmas, galu galā nonākot pretī vienam no biedējošākajiem un atriebīgākajiem olimpiešiem. Lai aizsargātu to, ko viņa visvairāk mīl, Circejai ir jāsaliek visi spēki un reizi par visām reizēm jāizvēlas, vai viņa pieder pie dieviem, no kuriem viņa ir dzimusi, vai mirstīgajiem, no kuriem viņa ir iemīlējusies.

Ar neaizmirstami spilgtiem tēliem, hipnotizējošu valodu un lappušu pāršķiršanas spriedzi, Circeja ir stāstu triumfs, reibinošs eposs par ģimeņu sāncensību, pils intrigām, mīlestību un zaudējumiem, kā arī vīrieša pasaulē nepielūdzamā sievietes spēka svinības.

http://madelinemiller.com/circe/

Ahileja dziesma

Grieķija varoņu laikmetā. Patrokls, neveikls jaunais princis, ir izsūtīts uz Ftijas karalisti. Šeit viņš ir neviens, tikai vēl viens nevēlams zēns, kas dzīvo karaļa Peleja un viņa zelta dēla Ahilleja ēnā.

Ahillejs, “labākais no visiem grieķiem”, ir viss, kas nav Patrokls — stiprs, skaists, dievietes bērns, un, pēc visa spriežot, viņu ceļiem nevajadzētu krustoties. Tomēr kādu dienu Ahillejs paņem savā paspārnē apkaunoto princi, un drīzumā viņu saikne kļūst par nelokāmu draudzību. Kad viņi kļūst par jauniem vīriešiem, kuri ir prasmīgi kara un medicīnas mākslā, viņu saikne uzplaukst par kaut ko daudz dziļāku — neskatoties uz Ahilleja mātes Tetisas, nežēlīgās jūras dievietes, ar naidu pret mirstīgajiem, nepatiku.

Liktenis nekad nav tālu no Ahileja papēžiem. Kad nāk ziņa, ka Spartas Helēna ir nolaupīta, Grieķijas vīri tiek aicināti viņas vārdā aplenkt Troju. Pavedināts ar solījumu par brīnišķīgu likteni, Ahillejs pievienojas viņu lietai. Mīlestībā un bailēs par savu draugu plosīts Patrokls seko Ahillam karā, maz zinot, ka nākamie gadi pārbaudīs visu, ko viņi ir iemācījušies, visu, kas viņiem ir dārgs. Un ka, pirms viņš būs gatavs, viņš būs spiests nodot savu draugu Likteņa rokās.

Šis episkā Trojas kara atveidojums ir dziļi aizkustinošs un elpu aizraujoši oriģināls, un tas ir žilbinošs iztēles varoņdarbs, postošs mīlas stāsts un visvarenā cīņa starp dieviem un karaļiem, mieru un godību, nemirstīgu slavu un cilvēka sirdi.

http://madelinemiller.com/the-song-of-achilles/

Mājaslapa par visu citu. http://madelinemiller.com/