Lūsija Pjera-Pažo. Larispemas noslēpumi

Aprasts par autores grāmatu un nedaudz par viņu pašu

1. grāmata. Asinsbalss

Les Mysteres de Larispem 1. Le sang jamais n'oublie

"Lasīt pilnīgi visiem!" - saka par "Larispema noslēpumiem" Kristela Dabo, pasaules bestsellera "Cauri spoguļiem" autore. Pēc “spoguļa” grāmatu drudža sākas “Larispema”. Un tas nav pārsteidzoši - viņiem ir daudz kopīga: spēcīgas neatkarīgas varones un galvu reibinoši piedzīvojumi, bīstamas sazvērestības un mistiskas spējas ... Bet franču rakstniece Lūsija Pjēra-Pažo par sava romāna uzstādījumu padara nevis fantastisku pasauli un noslēpumainu Arku, bet gan Parīzi. Tikai Parīze, nekad iepriekš neredzēta.

Tā vairs nav Francijas galvaspilsēta, bet gan neatkarīga pilsētvalsts, un tagad to sauc par Larispemu - pateicoties miesniekiem, kas šeit kļuva par jauno varu. Pa ielām steidzas tvaika automašīnas, kārtību uztur patruļas roboti, debesīs peld starpkontinentālie dirižabļi. Un viss? sakarā ar to, ka Larispema par galveno vērtību pasludināja zinātni - tagad šeit tiecas labākie prāti no visas pasaules, it kā uz sava laika Silīcija ieleju.

Bet šim Jules Verne sapņa piepildījumam ir ēnas puse, kas iekrāsota ar asinīm. Baumo, ka revolūciju pārdzīvojušie aristokrāti slēpjas pašā Larispemas sirdī un gatavo briesmīgu atriebību ... Viņu sazvērestības centrā, paši to nezinot, ir trīs jauni varoņi. Liberte spēj salabot jebkuru aprīkojumu un pat atcelt bumbu sprādzienus. Viņas labākās draudzenes Karminas ierocis ir miesnieka nazis un ass vārds. Un bārenim Natanaelam ir noslēpumaina un briesmīga spēja...

Jaunā franču rakstniece Lūsija Pjēra-Pažo (dzimusi 1986. gadā) meistarīgi veido alternatīvās vēstures pasauli, pievēršot uzmanību videospēlēm un TV šoviem, piemēram, Westworld. Piedzīvojumu romāns steampunk estētikā, distopijā, detektīvās intrigās, gotiskajā literatūrā ar tumšiem noslēpumiem un pareģojumiem un mūsdienu meiteņu spēku - viss ir savīts triloģijā par Larispemu, iekarojot lasītājus jau no pirmajām rindām. Nav nejaušība, ka sērijas pirmai grāmatai "Asins balss" žūrija vienbalsīgi piešķīra konkursā balvu par debijas romānu pusaudžiem, kuru organizēja Gallimard Jeunesse, RTL un žurnāls Telerama.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/books/749466/

Par autori

Franču rakstniece dzimusi 1986. gadā Neveras pilsētā. Jaunā Lūsija uzauga laukos, mīlēja kāpt kokos un piedzīvot iedomātus ceļojumus kopā ar māsu. Reālā dzīve viņai šķita garlaicīga, tāpēc viņai patika lasīt agri, lai varētu pāriet uz dažādām pasaulēm un telpām. Viņa strādāja par skolotāju un bibliotekāri skolā, viņai ir zinātniskais grāds. Tāpat kā krievu lasītājam jau pazīstamā franču rakstniece Kristela Dabo, arī Lūsija Pjēra-Pažo uzvarēja literārajā konkursā, iesniedzot romāna pirmā sējuma “Larispemas noslēpumi” rokrakstu franču izdevniecībai “Gallimard Jeunesse”. Stāsts tika atzīts par labāko starp 800 pretendentiem. Tetraloģijas "Caur spoguļiem" radītāja Kristela Dabo izlasīja "Larispemas noslēpumus" un sniedza savu ieteikumu: "Lasīt pilnīgi visiem!" Lūsija Pjēra-Paža sevi dēvē par Tolkina, Harija Potera un Alise brīnumzemē fanāti - protams, viņas tekstā dzīvo lielu darbu gars. Bet sērija "Larispemas noslēpumi" ir grāmata no datorspēļu un vizuālās kultūras laikmeta: rakstniece uzbūvē sižetu tā, lai tas pat visvairāk izklaidīgo lasītāju uzturētu spriedzē, un viņas spēja radīt kinematogrāfisku attēlu izpaužas jau no pirmajām lappusēm.

Sīkāk: https://www.labirint.ru/authors/229092/

Par sēriju

Sērija "Larispemas noslēpumi" ir unikāla alternatīva pasaule, kuru radījusi franču rakstniece Lūsija Pjēra-Pažo, kur Parīzes vēsturiskā pagātne un tā laika valodas īpatnības harmoniski mijiedarbojas ar datorspēļu laikmetu un mūsdienu idejām par vīriešu un sieviešu līdztiesību. Tolkina, Alises Brīnumzemē, Harija Potera un Ziemeļblāzmas cienītāja Pjera-Pažo aicina savus lasītājus ceļot uz 19. un 20. gadsimta miju. Un iedomājieties, ka uzvarēja Parīzes komūnas sacelšanās - pateicoties pilsētas miesnieku uzdrīkstēšanās un drosmei. Šajā alternatīvajā realitātē Francijas galvaspilsēta pārveidojas par Larispemu - neatkarīgu pilsētas valsti, kurā dominē vienlīdzības gars un progresa kults, kas iemiesots Žila Verna tēlos. Un varoņi nonāk Asins brālības sazvērestības centrā - pagrīdes aristokrātu sabiedrībā, kas gatavo briesmīgu atriebību un ir apveltīta ar noslēpumainu spēku ...

Metaforiska pagātnes koncepcija, maģiski rituāli un spilgti varoņu tēli - sērija solās būt tikpat interesanta un iespaidīga kā Kristelas Dabo tetraloģija "Caur spoguļiem". Varoņu īpašās slengs un mistiskās spējas, precizitāte detaļās un steampunk estētika - viss ir savīts triloģijā par Larispemu, iekarojot jau no pirmajām rindām. Distopija un piedzīvojumiem bagāts gotiskais stāsts, detektīvstāsts ar intrigām un reinkarnāciju, kā arī īsta pusaudžu drāma. Neatrauties no lasīšanas!

Sīkāk: https://www.labirint.ru/series/52052/

Lucie Pierrat-Pajot. Série Les Mystères de Larispem

Le sang jamais n'oublie, Gallimard jeunesse, 2016, 260 p. (ISBN 978-2-07-059980-6)

Réédition, Gallimard jeunesse, format poche, 2018, 320 p. (ISBN 978-2-07-509921-9) ; réédition, Gallimard, coll. « Folio SF » no 640, 2019, 320 p. (ISBN 978-2-07-283747-0)

Les Jeux du siècle, Gallimard jeunesse, 2017, 322 p. (ISBN 978-2-07-508149-8)

Réédition, Gallimard jeunesse, format poche, 2019, 384 p. (ISBN 978-2-07-513155-1) ; réédition, Gallimard, coll. « Folio SF » no 666, 2020, 400 p. (ISBN 978-2-07-288531-0)

L'Élixir ultime, Gallimard jeunesse, 2018, 358 p. (ISBN 978-2-07-509336-1)

https://fr.wikipedia.org/wiki/Lucie_Pierrat-Pajot