Ļoti īsas ziņas 2016-12-14

Pirms 25 miljoniem gadu.

2995. gadā ASV mikrobiologs Rauls Kano atrada dzintara gabalā kukaini, kas bija nokļuvis sveķos pirms 25 miljoniem gadu. Uz "iemūrētā" kukaiņa ķermeņa tika atklātas baktēriju sporas, kas tajā laikā dzīvoja. Zinātniekam izdevās atdzīvināt senos mikroorganismus. Tie sāka augt un vairoties. "Kano sporas" nodemonstrēja zinātniekiem neiedomājamo dzīvības spēku, kas kļuva par jūtamu argumentu pieņēmumam, ka dzīvība uz Zemes varēja rasties vadāmas panspermijas rezultātā. Tas ir, tā varēja tikt ienesta uz Zemi no kosmosa.

Zudusī pilsēta.

 

 

Senajās arābu "Tūkstoš uz vienas nakts" pasakās ir minēta leģendāra, zudusi pilsēta Ubara (Irama). Tās torņi esot bijuši būvēti no metāla un dārgakmeņiem. Teiksma stāsta, ka Irama ir tikusi iznīcināta pēc Allāha gribas. Ar "šalkojošu vēju", kas trakojis septiņas naktis un astoņas dienas, Iramu aizslaucīja no zemes virsmas un smiltis aprija tās iemītniekus. Ilfi to uzskatīja par literāru izdomu, taču 1990. gadā arheologi no ASV Omānas tuksnesī (Arābijas pussalas austrumos) atklāja dīvainas, daudzu torņu drupas. Izrādījās, ka šīs drupas ir vairāk nekā 4500 gadu vecas. Senā pilsēta patiešām bija gājusi bojā dabas kataklizmā. Tā bija celta virs lielas karsta alas un kādā reizē iebruka tajā, pazūdot no zemes virsmas.

Ermitāžas noslēpums.

Image 2Ermitāža glabā slavenus auskarus, ko 1853. gadā atrada izrakumos pie Feodosijas pilsētas. Auskari sastāv no sarežģītas kompozīcijas, kurā ir miniatūri kaujas rati, ko vada uzvaras dieviete Nīke. Blakus zirgiem lido spārnots Ģēnijs, bet uz ratu malas stāv karavīrs ar lielu vairogu rokā. Interesanti, ka saskatīt daudzas sīkākās detaļas var tikai caur spēcīgu lupu. Šāda mikrotehnika izsauc izbrīnu, vēl vairāk tāpēc, ka zinātnieki ir noskaidrojuši, ka auskarus ir izgatavojuši senie grieķi vēl IV gadsimtā pirms mūsu ēras. Auskari ir izgatavoti no mikroskopiskiem zelta gabaliņiem, ko ar neapbruņotu aci vispār nav iespējams saskatīt. Labākie juvelieri ir centušies izgatavot kaut ko līdzīgu, taču nevienam neizdevās atkārtot seno grieķu unikālo tehnoloģiju, kas ieguva nosaukumu zerni. Arī metodes noslēpumu nav izdevies atklāt.

"Parīzes traucējumu" noslēpums.

1902. gadā, naktī no 29. uz 30. decembri Parīzē notika dīvains atgadījums, kas ieguva nosaukumu "Parīzes traucējumi". Pulksten 1 un 5 minūtēs pilsētā vienlaikus apstājās visi sienas, svārsta pulksteņi. Vienlaikus ar to daudzi cilvēki sajuta negatīvas pazīmes - vemšanas sajūtu, galvas apreibšanu, daži zaudēja samaņu. Parīzes Centrālās meteoroloģiskās stacijas direktors ziņoja, ka tajā naktī netika novērotas nekādas atmosfēras anomālijas, kas varēja kļūt par iemeslu visiem šiem dīvainajiem notikumiem. Seismogrāfi nebija novērojuši augsnes kustēšanos vai citas atkāpes no normas. Interesanti, ka apstājušies bija tikai svārsta mehānismi - uz cita veida pulksteņiem "Parīzes traucējumi" nebija atstājuši nekādu iespaidu.

No "Taini XX veka", 49. numura.