Ļoti īsas ziņas 2013-08-28

1.

Asinis pateiks priekšā nāves dienu.
Izrāviens medicīnā: britu speciālisti iemācījušies noteikt cilvēka dzīves ilgumu pēc asins piliena, ziņo The Daily Mail.
Hematologi no Londonas karaliskās koledžas, profesora Tima Spektora vadībā izpētīja asins paraugus no vairāk nekā sešiem tūkstošiem dvīņu un izdalīja 22 metabolītus - vielu maiņas starpproduktus. Tie ir kā indikatori dažādu orgānu, audu un organisma sistēmu novecošanai.
Šo marķieru vidū ir arī C-glyTrp. Šis metabolītssākotnēji nosaka cilvēku veselības stāvokli vecumā. Taču, kā C-glyTrp ietekmē novecošanas ātrumu - ir mīkla, ko atklāja britu zinātnieki.

 

 

Galveno norādi deva vienas olšūnas dvīņu izpēte, jo viņiem sākotnēji ir vienāds gēnu komplekts. Taču izrādījās, ka C-glyTrp rādītāji viņiem ir dažādi. Tims Spektors to izskaidroja ar iedarbību, ko cilvēka ģenētiskajam statusam izdara dažādi ārējie faktori: ekoloģija, ēdiens, dzīves veids. Tie "ieslēdz un izslēdz" gēnus, kas maina C-glyTrp līmeni asinīs. Bet metabolīts, savukārt, koriģē vielmaiņu un tādā veidā ietekmē cilvēku dzīves kvalitāti un ilgumu.
Atklājums palīdzēja Londonas hematologiem izstrādāt unikālu asins testu, kas paredz, cik ātri cilvēks kļūs vecs un cik ilgi viņš nodzīvos.
Bet nesen pētnieki no Ņudžersijas Štata Tehnoloģiju institūta, NJIT, radīja sensoru mikročipu, kas palīdz noteikt jebkuru slimību tikai no asins piliena.

2.
Mēness sirds noslēpumi.
Sirds operācijas ir jātaisa tad, kad ir pilnmēness. Šādu paziņojumu izdarīja, nevis astrologi vai šamaņi, bet gan ārsti no ASV.
Rodailendas slimnīcas kardioķirurgi Frenka Selkes vadībā izpētīja savu pacientu stāvokļa dinamiku. Izrādās, ka cilvēki, kurus operē pilnmēness laikā, izveseļojas ātrāk, nekā tie, kurus operē citu mēness fāžu laikā. Tas attiecās arī uz slimniekiem ar spēcīgu aortas atslāņošanos, te nāve asinsvada plīsuma rezultātā ir visai iespējama. Taču, ja ķirurģiskā iejaukšanās notika pilnmēnesī, nāves gadījumu bija mazāk, nekā citās dienās.
“Vai var plānot procedūras, atkarībā no mēness fāzēm? Nē, - Frenks Selke saka. - Taču sapratne par mēness ciklu ietekmi uz cilvēku ļaus ņemt vērā šos ritmus un nodrošinās labāku pacientu aprūpi.”
Precizēsim, oficiālā medicīna jau ir atzinusi saules ietekmi uz cilvēku pašsajūtu, taču tās attieksme pret mēnesi ir skeptiskāka. Jo nav skaidrs, kā debess ķermeņa apgaismojums var atsaukties uz cilvēka veselību.
Taču ir skaidrs, ka mēness fāzes ir atkarīgas no sistēmas: Zeme – Saule – Mēness savstarpējā stāvokļa. Tā ir trīskārša gravitācijas kopa. Tas nozīmē, ka dažādās fāzēs mūsu pavadonis dažādi ietekmē dabu un cilvēku. Taču kā tieši? ASV speciālisti pirmo reizi ir atraduši saistību starp mēness cikliem un sekmīgu operāciju koeficientu. Kādus vēl medicīniskus noslēpumus glabā Meness, vēl ir jāuzzina.
Abi raksti no žurnāla “Eho plaņeti” 2013. gada 29. numura.

3.

ASV apcietināti pusaudži, kas līdz nāvei piekāvuši 2. pasaules kara veterānu.
2013. gada 26. augustā

Spokanas pilsētā (Vašingtonas štatā) arestēti divi pusaudži, kas pagājušā ceturtdienā līdz nāvei sasituši 88 gadus veco 2. pasaules kara veterānu Delbertu Beltonu, pirmdien ziņoja vietējās policijas šefs Frenks Straubs.
No gūtajām traumām vecais cilvēks mira, nesagaidījis ātrās palīdzības ierašanos, ziņo ITAR-TASS.
«Uzbrukuma iemesls bija laupīšana. Noziedznieki paņēma nelaiķa visas dārgākās mantas un naudu», - policists sacīja. Viņš piebilda, ka veterāns ir mēģinājis aktīvi pretoties uzbrucējiem, ar ko, acīm redzot, sadusmojis pusaudžus, kas nolēmuši viņu nosist līdz nāvei.
Beltons 2. pasaules karā karoja Klusā okeāna frontē, kaujā pie Okinavas viņš tika smagi ievainots. Pēc kara beigām veterāns vairāk nekā 30 gadus strādāja alumīnija rūpnīcā.
http://www.vz.ru/news/2013/8/26/647256.html

4.

Gigantisks vīruss atver Pandoras lādi.
05/08/2013, autors Danandžajs Kadilkars (Dhananjay KHADILKAR).

Franču pētnieki ir atklājuši milzu vīrusu, kas liek pārējiem justies kā pundurīšiem.
Kaut kas tāds vēl nekad nebija redzēts.
Doktors Šantals Aberdžels (Chantal Abergel) gan nav ļoti pārsteigts, jo arī agrāk ir identificējis ļoti lielus vīrusus: Mimivirus un Megavirus.
Taču tagad atklāto vīrusu var salīdzināt – ar šūnu. Sagaidot, ka vīrusam būs ap 1000 gēnu, viņi bija pārsteigti, ka vienam no tiem atrada pat 2556 gēnus. Tādejādi, jaunatklātais, par Pandoravirus nosauktais vīruss nav līdzīgs nevienam citam vīrusam. Normāls vīruss mikroskopā izskatās kā kristāls, Pandoras vīruss ir līdzīgs šūnai.
Vīruss tika atrasts Austrālijā un Čīlē. Tas, ka tie atrasti 15 000 km attālumā viens no otra, liecina par to izplatību. Vīruss nav bīstams cilvēkiem un dzīvniekiem, jo nepārtiek no to šūnām. Vēl viens pārsteigums ir tas, ka vairāk nekā 2000 gēnu, ko satur vīrusi (ap 90%), mums līdz šim nebija pazīstami, saka franču doktors.
Pilns raksts šeit:

http://www.france24.com/en/20130802-giant-virus-pandora-box-pandoravirus-france-aix-science

Cits raksts. Vīruss ir tik liels, ka to var ieraudzīt parastā mikroskopā, šeit teikts. Tas ir tik neparasti, atrast kaut ko, kas tik ļoti nelīdzinās citām dzīvības formām.

http://www.theage.com.au/environment/pandoravirus-found-in-la-trobe-uni-pond-20130726-2qof0.html

Daži zinātnieki pat sāk domāt, ka tā izcelsmes vieta ir cita planēta, piemēram, Marss.
http://pandoravirus.net/