Lina Žutaute. Kika Mika un citi

Kika Mika un aizbēgušās ausis

Lietuviešu rakstniece un māksliniece Lina Žutaute savās grāmatiņās par Kiku Miku runā ar lasītāju par grūtībām, kuras pieaugot sastop katrs bērns, un viņai tas izdodas viegli, rotaļīgi, asprātīgi – tā, ka nevienam nav jājūtas norātam un vainīgam.

Pēc pirmās grāmatiņas “Kika Mika un nekārtības rūķītis” izlasīšanas bērniem liksies vienkāršāk sakārtot istabu, “Kika Mika un Tumsa” palīdzēs pārvarēt bailes no tumsas, bet “Kika Mika un aizbēgušās ausis” izārstēs no kādas ļoti izplatītas ligas – īpašiem dzirdes “traucējumiem”, kurus latvieši mēdz dēvēt par NOŠĪSVIETASNEDZIRD. Kikas Mikas ģimenē šo slimību sauc VAITUKOTEICI. Bērnus īpaši iepriecinās komiskās ilustrāciju detaļas – suņuks ar matu ruļļiem, kurmītis dušā, kaķu zābaki apavu veikalā, lācēns autiņbiksītēs zoodārzā un daudz citu jocīgu ainu.

Ak, šī Kika Mika! Nedzirdēja mammu, nedzirdēja tēti, neklausījās vecmāmiņā. Un tā katru dienu – vismaz trīs reizes! Tāpēc nav nekāds brīnums, ka reiz notika kas pavisam neticams. Kikas Mikas ausis kā sarunājušas nolēca uz grīdas, aizcilpoja pār virtuvi, gaitenī sacentās, kura ātrāka, un izšāvās pa ārdurvīm pagalmā – pat neatskatīdamās! Ja gribat zināt, kas notika tālāk, izlasiet grāmatu! Un pameklējiet zīmējumos, kur tās ausis paslēpušās.

Lina Žutaute

No lietuviešu valodas tulkojusi Marika Taube.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/120194-kika_mika_un_aizbegusas_ausis.html

Monstropēdija kopā ar Kiku Miku

Vai atceraties Kikas Mikas dzimšanas dienas sapni? To, kā viņa ļoti, ļoti vēlējās, lai uz dzimšanas dienas svinībām atnāktu BRIESMONĪŠI? Tā gan – sapņi piepildās. Briesmonīši IERADĀS!

“Monstropēdijā” Kika Mika meklē atbildes uz jautājumiem par noslēpumaino briesmoņu pasauli. Vai briesmoņi tiešām pastāv vai arī ir tikai izdomāti? Kā tie piedzimst? Ko ēd un kur dzīvo? Kādas frizūras ir iecienījuši un... KAS TIE TĀDI vispār IR?

Viens gan ir pilnīgi skaidrs – briesmoņi mīt kaut kur mūsu vidū. Varbūt pat mūsos.

Kika Mika aicina atvērt “Monstropēdiju” un visu noskaidrot – soli pa solītim...

No lietuviešu valodas tulkojusi Marika Taube.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/195914-monstropedija_kopa_ar_kiku_miku.html

Kika Mika un nozagtais laiks

Mēdz gadīties tādas dienas, kad visi mājas iemītnieki ir ļoti aizņemti un nevienam nav laika parotaļāties ar Kiku Miku. Cik garlaicīgi, ja nav, ko darīt! Tādos brīžos neviļus rodas jautājums: kur pazūd laiks, ja tā nav ne mammai, ne tētim un pat ne vecmāmiņai? Vakar taču laika bija, cik uziet... Šķirstot grāmatas, Kikai Mikai viss kļūst skaidrs - laika trūkums nav iestājies nejauši, laiks ir nozagts!

Grāmata paver durvis uz fantāzijas pilnu pasauli, kurā ne tikai iespējams uzveikt laika zagļus, bet bez pēdām pazūd arī kaitinošā garlaicība. Un pats svarīgākais - Kika Mika saprot: ja ir garlaicīgi un nav, ko darīt, vienmēr palīgā nāks grāmatas un kripatiņa fantāzijas!

Lina Žutaute

No lietuviešu valodas tulkojusi Marika Taube.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/146638-kika_mika_un_nozagtais_laiks.html

Priekšvārds. Tā kā grāmata latviski vēl nav iznākusi, tad man nav ne jausmas, kā daži īpašvārdi tiks tulkoti latviski, tāpēc aprakstā atstāju lietuviešu un krievu tulkojuma vārdus.

Kniūkiai, arba dingusių kojinių paslaptis. Kniūkiai vai pazudušo zeķu noslēpums

"Kniūkiai, jeb pazudušo zeķu noslēpums" - jauns stāsts bērniem, ko uzrakstījusi grāmatu sērijas "Kakė Makė" autore Lina Žutautė!

Sestais Giedrius un Liudvikas kopā ar zeķu pārdevēju Aleksu Čiurnu pēkšņi uzzina, ka cilvēku pasaulei draud lielas briesmas. Draudīgās radības, sromuli, kas barojas ar cilvēku murgiem, kopā ar savu valdnieku Tatumu cenšas iekarot sapņus un tādējādi paverdzināt visus lielos un mazos cilvēkus. Lai to novērstu, viņiem jāsāk briesmu pilns ceļojums Kniūkijā - valstī, par kuras esamību viņi pat iedomāties nevarēja ...

"Es vienmēr esmu gribējis uzrakstīt grāmatu, kurā notiktu noslēpumainas lietas, būtu šausmu elementi, un galvenie notikumi būtu balstīti uz reāliem notikumiem. Tiesa, vienīgā patiesā lieta šajā grāmatā ir tikai viena. Man nav šaubos, kur viņi vispār pazūd? "

Lina Žutautė

https://www.patogupirkti.lt/knyga/kniukiai-arba-dingusiu-kojiniu-paslaptis.html

Ļamziki jeb Pazudušo zeķu nislēpums

Vai esat kādreiz pazaudējis vienu zeķi? Šķiet, ka kāds zog zeķes tieši no veļas mazgājamās mašīnas! Īpaši bieži zādzības kļuvušas Goļeņa kunga veikalā, kur zeķes tiek rūpīgi nomazgātas, lai tās iepriecinātu klientus ar lavandas smaržu.

Kur viņi pazūd? Goļeņs un viņa jaunie draugi Gerka un Ludviks nolēma atklāt šo noslēpumu. Viņi atrada noslēpumainu sarkanu pavedienu tieši veļas mašīnā, izvilka ... un izvilka divus ļamzikus! Šķiet, ka šie maģiskie zagļi ļaunprātības dēļ neķērās pie citu cilvēku zeķēm, un tagad arī viņiem draud briesmas. Pazudušo zeķu gadījums uzņem apgriezienus. Vai draugiem būs laiks izglābt Umiklandijas valstību, pirms pazūd pēdējā zeķe?

https://www.litres.ru/lina-zhutaute/lyamziki-ili-tayna-propaschih-noskov/

Par autori.

Lina Žutautė (Žutautiene, dz. 1973. gada 3. oktobrī, Šauļos) ir grāmatu ilustratore un bērnu rakstniece. Viņa kļuva slavenāka ar savām bilžu grāmatām par nerātno meiteni Kika Mika.

Dzimusi Šauļos, studējusi Šauļu bērnu mākslas skolā, vēlāk studējusi Šauļu Universitātes Mākslas fakultātē. Pēc absolvēšanas viņa strādāja par dizaineri.

Tagad Lina Žutautė ir ārštata ilustratore un bērnu rakstniece.

Pirmā autores grāmata ("Kika Mika un nekārtīgais rūķis") iznāca 2010. gadā, par ko autorei tika piešķirta Bērnu literatūras balva. Grāmata "Kika Mika un nekārtīgais rūķis" tika izvēlēta par labāko grāmatu jaunākajam lasītājam.

Līnas Žutautes grāmatas ir tulkotas krievu, latviešu, dāņu un franču valodā.

Ir arī izrāde bērniem pēc populāru grāmatu par Kika Mika motīviem.

https://www.patogupirkti.lt/lina-zutaute-knygos/

Mājaslapa: http://zutaute.info/en/portfolio.html