Lī Bardugo. Leigh Bardugo. The Grisha

Dzimusi 6. aprīlī.

Saskaņā ar informāciju no rakstnieces oficiālās mājaslapas, Lī Bardugo ir dzimusi Jeruzālemē, bet izaugusi Losanželosā; beigusi Jēlas Universitāti.

Pašlaik dzīvo glamūrajā Holivudā, kur bieži staigā pa veikaliem un apmeklē skaistuma kopšanas salonus. Strādā par vižāzisti, dažreiz uzstājas ar savu mūzikas grupu — "Captain Automatic". Diemžēl, tas arī viss, ko rakstniece paziņo saviem cienītājiem. 2012. gadā iznāk pirmais Bardugo romāns — «Shadow and Bone», — kas dod sākumu triloģijai «The Grisha». Cikls vēsta par kādreiz lielo, mistisko zemi Ravku, kas tagad sadalīta divās daļās ar Ēnu Kanjonu — necaurredzamas tumsas joslu, kas čum no monstriem, kuri vēlas nobaudīt cilvēka miesu. Rakstnieces vārdiem, romāns balstās uz to, kā viņa jutās laikā, kad lasīja par krievu kultūru un folkloru — autore pavadīja ap diviem mēnešiem, pētot krievu vēsturi un mitoloģiju («Es uzstādīju sev robežu (2 mēnešus), — tāpēc, ka baidījos neatgriezties pie projekta, aizraujoties ar pētīšanu.») Leigh Bardugo Holivudā iepazīstas ar meikapa mākslinieku L.B. Benson. Viņas debijas romāns, "Shadow & Bone" (Holt Children's/Macmillan) kļūst par New York Times Best Seller.

https://www.livelib.ru/author/360056-li-bardugo

„Ēna un kauls”.

Ienaidnieku ielenkta, kādreiz varenā valsts Ravka ir sadalīta ar Ēnu kanjonu – necaurredzamas tumsas joslu, kur čum no monstriem, kuri alkst cilvēku asiņu. Tagad nācijas liktenis ir vientuļas meitenes Aļinas Starkovas rokās. Aļina no dzīves neko daudz nav gaidījusi. Pierobežas kara laikā palikusi bārene, viņa ir pārliecināta tikai par vienu cilvēku – savu labāko draugu vārdā Mals. Kad Malam uzbrūk volkri, meitenē mostas tāds maģisks spēks, ka kļūst skaidrs: viņa ir spējīga izglābt visu valsti. Aļinu aizved uz karaļa pili, kur trenēs kā vienu no grišām – magu elites pārstāvjiem, kurus vada noslēpumainais Dārklings. Viņai nāksies saskarties ar grišu noslēpumiem... un arī ar savas sirds noslēpumiem.

https://www.livelib.ru/book/1002767632-ten-i-kost-li-bardugo

Vārnu sešinieks

BARDUGO LĪ

Talantīgajam noziedzniekam Kazam Brekeram tiek piedāvāta neiedomājama bagātība, taču, lai to iegūtu, jāpaveic šķietami neiespējams uzdevums: jāielaužas bēdīgi slavenajā Ledus galmā
(nekad agrāk neieņemtā armijas cietoksnī); jāatbrīvo ķīlnieks (kurš var iegrūst pasauli haosā); jāizdzīvo pietiekami ilgi, lai saņemtu atalgojumu (un to iztērētu).
Kazam vajadzīgi sabiedrotie, kuri ir pietiekami izmisuši, lai dotos pašnāvnieciskajā misijā, tomēr arī pietiekami meistarīgi, lai darbu paveiktu. Un viņš zina, kas tie būs – seši bīstamākie izstumtie, ko pilsēta spēj piedāvāt. Kopā viņi var kļūt neapturami –, ja vien pirms tam viens otru nepiebeigs.
No angļu valodas tulkojusi Santa Linkuma.

https://www.janisroze.lv/lv/jr-iesaka/esosas-akcijas/izdevniecibas-prometejs-gramatam-30-atlaide/varnu-sesinieks.html

Recenzija.

https://vilkamidzenis.wordpress.com/2017/12/01/li-bardugo-varnu-sesinieks/

Vēl viena.

https://thevalkyriesdiary.com/2018/01/06/spriedze-fantazija-un-humors-li-bardugo-varnu-sesinieks/

Arī par otro grāmatu latviski.

https://rakstapar.wordpress.com/2018/05/22/lovable-misfits-li-bardugo-varnu-sesinieks-un-blezu-karalvalsts/

Blēžu karaļvalsts

BARDUGO LĪ

Kazs Brekers un viņa komanda tikko veikuši vispārdrošāko laupīšanu, kāda vien iedomājama. Tomēr tā vietā, lai saņemtu dāsnu atalgojumu, viņiem nākas cīnīties par savām dzīvībām. Viņi ir piekrāpti, novājināti, un viņiem trūkst resursu, sabiedroto un cerību uz izdošanos. Kamēr pilsētas ielās plosās karš, tiek pamatīgi pārbaudīta draugu savstarpējā uzticība. Lai ko tas maksātu… Kazam un viņa komandai nāksies pacensties izkļūt no šīs ķezas kā uzvarētājiem. No angļu valodas tulkoja Santa Linkuma, mākslinieks - Artūrs Bērziņš.

https://www.janisroze.lv/lv/jr-iesaka/esosas-akcijas/izdevniecibas-prometejs-gramatam-30-atlaide/blezu-karalvalsts.html

Recenzija.

https://vilkamidzenis.wordpress.com/2018/03/28/li-bardugo-blezu-karalvalsts/

Vēl viena.

http://asmodeus.lv/2018/03/21/blezu-karalvalsts-six-of-crows-2-by-li-bardugo/