Lasīsim 2014-01-31

Nīls Geimans. Okeāns ielas galā

Saseksa, Anglija. Pusmūža vīrietis dodas uz dzimto pilsētu, lai apmeklētu bēres. Viņa bērnības nams jau sen ir nojaukts, bet viņu vilina lauku māja ielas galā, kur viņš septiņu gadu vecumā sastapa savādu meiteni, vārdā Letija Hempstoka, viņas māti un vecmammu. Vīrietis gadu desmitiem nav domājis par Letiju, taču, apsēžoties pie dīķa (kuru viņa sauca par okeānu), atgriežas atmiņas par pagātni. Un šī pagātne ir pārāk savāda, biedējoša un bīstama, lai būtu patiesa... vai ne?

“Okeāns ielas galā” ir Nīla Geimena meistardarbs, kas atklāj stāsta spēku pasargāt mūs no tumsas – tās, kas ap mums, un tās, kas mājo mūsos. Tas ir smalks, biedējošs un aizkustinošs stāsts – trausls kā tauriņa spārns un griezīgs kā nazis tumsā.

 

 

No angļu valodas tulkojusi Vanda Tomaševiča.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/94300-okeans_ielas_gala.html

Paolo Bačigalupi. Kuģu iznīcinātājs

Paolo Bacigalupi. Ship Breaker

Naftas tankeri, kas uzsēdušies uz sēkļa Meksikas līcī, jau nav transporta līdzekļi, bet ir medījums.

Ar to izlaupīšanu nodarbojas veselas komandas, kuras uzkāpj uz kuģu bortiem no Amerikas krasta. Jauns puisis ar iesauku Nagla, specializējas krāsainajos metālos. Nogriežot instalāciju, velkot daudzdzīslu kabeļus un jaucot kuģa mehānismus, nagla sapņo tikai par to, lai izpildītu dienas normu un sagaidītu jaunu rītu. Taču reiz viņš atrod krastā izmestu lepnu jahtu, uz kuras borta atrod vienīgo dzīvi palikušo — meiteni. Viņa ir skaista un bagāta. Un pateicībā par savu glābšanu var palīdzēt Naglai izkļūt no nabadzības. Bet varbūt tomēr labāk izjaukt jahtu un pārdot to pa daļām? Pirmo reizi Naglas priekšā ir grūta izvēle...

http://www.livelib.ru/book/1000713232

Viktorija Švāba. Arhīvs

Victoria Schwab. The Archived

katram ķermenim ir sava vēsture, dzīve bildēs, ko var izlasīt tikai Bibliotekāri. Mirušos sauc par Stāstiem, bet milzīgo telpu, kur viņi guļ, par - Arhīvu. Pirmo reizi tētis Makenziju Bišopu atveda šurp pirms četriem gadiem, kad viņai bija divpadsmit. Viņa bija sabijusies, taču viņai gribējās pierādīt sev, uz ko viņa ir spējīga. Tagad tētis ir miris un Maka ir kļuvusi par to, kas kādreiz bija viņš: nežēlīgs Glabātājs, kura uzdevums ir sekot, lai Stāsti, bieži nežēlīgi, nepamostos un nemēģinātu izkļūt laukā. Sava darba dēļ viņai nākas melot cilvēkiem, kurus viņa mīl, un viņa zina baiļu cenu — tās ir derīga lieta, lai paliktu pie dzīvības.

Būt par Glabātāju ir ne tikai bīstami, tas ir nemitīgs atgādinājums par tiem, ko Maka ir pazaudējusi. Jau tēva nāve bija smags notikums, bet tagad, pēc jaunākā brāļa nāves, Maka sāk domāt par robežu starp dzīvi un nāvi, sapni un atmošanos. Mirušos Arhīvā nedrīkst traucēt. Un tomēr kāds mērķtiecīgi izmaina Vēsturi, izdzēšot svarīgas nodaļas. Ja Maka nespēc salikt kopā to, kas vēl palicis, sagrūs pats Arhīvs.

http://fantlab.ru/edition114782

Pītera Strauba antoloģija. Edgara Po bērni

Peter Straub. Poe's Children

Neatkārtojamais «šausmu» meistars, daudzu prestižu balvu ieguvējs, Pīters Straubs zem šīs grāmatas vākiem ir savācis patiešām unikālu kolekciju! Katrs no divdesmit pieciem stāstiem, kas ievietots šajā krājumā ir atstājis jūtamu ietekmi uz visu žanra attīstību.

Mūsu laikā ir izveidojies streotips, ka «šausmu» žanrs ir tikai asins jūra, ķermeņu «saciršana gabalos» un nolemtā upura dzīvnieciskās bailes. Taču Stīvena Kinga, Nīla Geimana, Džona Kraulija, Džo Hila stāsti ir pēc gara tuvāki Edgara Alana Po izteikti «drūmajiem stāstiem», nekā dažiem mūsdienu žanra meistaru «šedevriem». Tātad, laipni lūdzam «īstas šausmu literatūras» apbrīnojamajā pasaulē, no kuras lasīšanas aizraujas elpa!

http://www.livelib.ru/book/1000751421

Viļjams Litls. Garu un spoku personīgā dzīve. Ceļojums kuriozajā šarlatānu pasaulē

William Little. The Psychic Tourist: A Voyage into the Curious World of Predicting the Future

Pareģi, pareģotājas, ekstrasensi un mēdiji ir populāri visā pasaulē. Sarežģītās situācijās daudzi dod priekšroku viņiem, nevis psihoanalītiķiem vai garīdzniekiem. Taču vai šiem cilvēkiem piemīt tās neiedomājamās īpašības, par kurām viņi sevi tik plaši reklamē, vai arī viņi ir labi psihologi, kas spekulē uz cilvēku dzīves grūtībām? Vai ir kaut kas noslēpumains viņu darbībā? Vai viņu neticamos pareģojumus var izskaidrot mūsdienu zinātne? Ja var, vai nonākam pie secinājuma, ka visi tie, kas tic horoskopiem, ar aizrautību skatās programmas ar ekstrasensu piedalīšanos, lasa pareģojumus presē, vienkārši apmāna sevi? Uzdevis sev šos jautājumus, Viljams Litls devās ciemos pie raganām, pareģotājiem un mēdiumiem-detektīviem un veica daudzus atklājumus, daudzi no kuriem izmainīja viņa paša attieksmi pret dzīvi.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/19440692/

Anonīms autors. Soči 2014. Olimpiāde 2014: sensacionāla izmeklēšana. Kas notiek īstenībā?!

[Krievu valodā, autors, liekas, Nikolajs Jaremenko].

Mēs jau sen gaidījām īstus sporta svētkus. Mēs ļoti gribējām, lai Ziemas olimpiskās spēles Sočos-2014, kas pirmo reizi norisināsies Krievijā, kļūtu par tieši tādiem svētkiem. Taču svētki var nenotikt. Realitāte būs pavisam cita, nekā tā, par kuru mums stāstīs televīzijas ziņās un sporta translācijās.

Autors atklāti stāsta par to, kā būvēja un kāpēc pēc olimpiādes vairs nekam nederēs ļoti daudzas infrastruktūras, sporta un transporta būves, kāpēc septiņpadsmit olimpisko svētku dienu dēļ, kurās daudzi vietējie iedzīvotāji izrādīsies neielūgti, ir ieguldīti līdzekļi, kas nekad netiks atpelnīti.

http://lib.rus.ec/b/465817

Pēteris Vails, Aleksandrs Geniss. 60-tie. Padomju cilvēku pasaule

[Krievu valodā.]

Šī grāmata ir veltīta 60. gadu laikmetam, kas pēc autoru Pētera Vaila un Aleksandra Genisa domām sākās 1961. gadā ar komunistiskās partikas XXII kongresu, kas pieņēma komunisma celšanas programmu, bet beidzās 68. gadā ar Čehoslovākijas okupāciju, kas PSRS tika uzņemta kā visu cerību pilnīgs krahs. Tādi hronoloģiski rāmju ļauj izdalīt padomju vēsturē īpašu periodu: eklektisku, pretrunīgu, paradoksālu, taču apvienotu ar daudzām kopīgām tendencēm. Šajos gados padomju civilizācija attīstījās savā visraksturīgākajā modelī, bet padomju cilvēka specifika izrādīja sevi vispilnīgākā, krāšņākā veidā. Šajos lūzuma gados notika arī krasas izmaiņas padomju sabiedrības ideoloģijā.

Grāmata «60-tie. Padomju cilvēku pasaule» ir iegājusi «Visu laiku labāko non-fiction grāmatu» sarakstā, ko sastādījuši žurnāla «Afiša» eksperti.

http://www.corpus.ru/products/sixties.htm

Čārlzs Stīvensons un citi autori. Pašas slavenākās pasaules pilis

The Castle Studies Group and The Fortress Study Group. Castles

Autoritārs britu vēsturnieks un zinātniskais redaktors Čārlzs Stīvensons ir veicis aizraujošu eksursu pašu slavenāko piļu-cietokšņu vēsturē. Lasītājs izsekos visus fortifikācijas arhitektūras attīstības etapus no vissenākajiem laikiem līdz XIX gadsimtam, apmeklēs leģendārus pasaules nostūrus, uzzinās lielo karavadoņu viltības un atklās cietokšņu noslēpumus. Katras nodaļas ērtā struktūra, bagāts ilustrāciju materiāls un zinātniska pieeja izdevīgi atšķir šo izdevumu un padarīs izziņas procesu patīkamu, aizraujošu un negarlaicīgu.

http://www.ozon.ru/context/detail/id/18567136/