Labas recenzijas par anime “Princese Čaika”

Katrā no pasaulēm mūsu atmiņas ir pats vērtīgākais, no sky_driver66

Pagājuši 5 gadi kopš imperatora Artūra Gaza nāves un viņa meita, princese Čaika uzdrošinās doties ceļā, lai meklētu sava tēva mirstīgās atliekas, ko grib apglabāt. Noslēpumains svešinieks viņai pasaka, ka ir astoņi šādi artefakti, tie glabājas pie bruņiniekiem, kuri nogalinājuši imperatoru Gazu. Taču, pirms atrast šādus artefaktus, jāatrod arī paši bruņinieki, vairums no tiem nav redzēti ilgus gadus.

Te tad arī princesi nāk diversanti Tori un Akari. Pēc kara brālis ar māsu tā arī neatrada savu vietu sabiedrībā, un ar prieku pieņēma piedāvājumu nopelnīt naudiņu, kā arī padarīt interesantāku pēckara dzīvi.

Savā ceļā mūsu varoņiem, neskaitot astoņus bruņiniekus, ir jāsastopas ar organizāciju, ko radījusi „Sešu Nāciju Savienība”. To vada bruņinieks Alberiks Žilets, kurš jūt asas taisnīguma jūtas savos darbos. Arī pret viņa padotajiem: Leo – kareivim, pa pusei zvēram, burvēm Vivi un Zitai. Vijemakas karalistē, hercoga Gavarni zemēs, iekļuvuši lidojošā cietoksnī Soaravā, kurā ar kopējo sapni – iznīcināt Vijemakas impērijas galvaspilsētu Kadvellu, apvienojas hercogs, mags un pelēkais kardināls. Pie reizes atminot šī lidojošā cietokšņa mīklu.

Taču tie nav traucēkļi, jo Čaikai ir zārks, bet šajā zārkā atrodas maģisks lielgabals. Taču arī strādā tas ar maģisku degvielu. To iegūt nav nemaz tik vienkārši. Vajadzīga, vai nu naudiņa, par ko to nopirkt veikalā, vai arī dzīvu radījumu atmiņas, jo smagākas atmiņas, jo labāk tās ir palikušas prātā, jo kvalitatīvāka degviela, ko no tām var iegūt.

Pati Čaika gandrīz neko neatceras no savas dzīves. Tikai fragmentus pirms kara un savas dzīves iepriekšējo gadu. Kāds ir tā iemesls, iespējams, ka tas ir efekts no maģiskās degvielas izmantošanas, vai arī viņa ir tikai instruments kāda cita rokās, par to mums jāpārliecinās, izstaigājot visu ceļu līdz galam.

Tas ir tipisks maģiska harēma pārstāvis, ar reitingu NC-17, lai gan, pēc manām domām, ne vairāk kā PG-13, tā kā praktiski nav vardarbības ainu un mīlas attiecību. [Iebilstu – tas nav harēma anime – t.p.]

Otrajā sezonā Čaika turpina imperatora Gaza atlieku vākšanu kopā ar saviem draugiem Toru, Akari un dragūnu Frederiku. [Vēl vairāk tas nav harēms. Ne jau visi anime, kur galvenais varonis ir viens, bet apkārt vairākas meitenes, ir harēms – t.p.]

Diversanti un Čaika no Krossfire-san

Toru Asura ir 30 gadu vecs, atvaļināts karotājs, kurš skumst, jo viņam nav pienācīgs darbs pēckara dzīvē. Kādā jaukā dienā viņš satiek meiteni vārdā Čaika, izglābjot viņu no likstām. Noslēpumainā, 14 gadus vecā burve izrādās ar naudu un pieņem darbā diversantu, lai būtu palīgs tēva artefaktu vākšanā. Toru seko viņai, cerot atrast dzīvē vismaz kaut kādu jēgu. Viņiem pievienojas arī galvenā varoņa māsa. Priekšā varoņus gaida daudz bīstamu intrigu un visdažādākie piedzīvojumi.

Kāds teiks, ka tas ir tipisks sjonens un kaut kur viņam būs taisnība, bet cits sacīs, ka tas ir savdabīgs stāsts, ko ir interesanti skatīties, abiem būs taisnība. Protams, savu nišu «Čaika» sekmīgi ieņems, jo komerciāli projekts ir veiksmīgs – savu skatītāju atrod un arī fanu bāze lēni, bet nemitīgi aug. Tāpēc, vēl nebeidzoties pirmajai sezonai, studija „Bones” jau ziņo par otro sezonu. Tas nav nekāds brīnums, jo oriģināls ranobe ir domāts pēc apjoma, kā minimums, trīs sezonām. Bez tā ir arī manga, kur stāsts seko oriģinālam vēl pilnīgāk. Tomēr, neparasti, studija „Bones” nolēma savādāk – saspieda anime līdz galam, ar to ievērojami sakropļojot oriģinālo stāstu un, kopā ar to, arī oriģināla pielūdzēju psihi. Daudzi fani bruka virsū studijai ar kritiku, nospārdot taitlu. [Man tas bija vienkāršāk, jo neesmu lasījis, ne vieglos romānus, ne skatījies mangu, tāpēc anime patika – t.p.]

Ja atmetam piekasīšanos adaptācijai, tad, skatoties neatkarīgi, sanāk interesants stāsts ar nesliktiem personāžiem aizraujošā Visumā, kas bagāts ar piedzīvojumiem. Protams, ka tāds setings priecē un spiež pret to izturēties vismaz ar cieņu. Nu un kādas te ir cīņas! – nav nekāds brīnums, studija taču ir radījusi šedevrus: «Fullmetal Alchemist: Brotherhood», arī «Eureka Seven», «Darker than Black», «Soul Eater» un svaigo «Noragami». Kopā tas ir vairāk vai mazāk lielisks sjonens, kurā ir lieliskas cīņas. Studija māk veidot kvalitatīvu sjonenu, bet – kāds sjonens nebūs aizraujošs bez kaujām? Protams, ka nekāds un tieši ar kaujas skatiem viss ir kārtībā.

Personāži bez pārspīlējuma ir labi, monolīti. Iesākumā varonis nav PJS (parasts japāņu skolēns) vai arī banāli izplatītais, šabloniskais supervaronis, kā Ičigo no «Bleach», kurš visus satrieks draugu vai banālās, labās lietas dēļ. Toru Asura ir visai adekvāts un apdomīgs personāžs, kurš cīņas laikā paļaujas uz intelektu un veiklību, nevis uz spēku un superspēku ar faijerboliem. Tas nozīmē, ka nav koša, dominējoša personāža ar izredzētā likteni. Personāži ir piezemētāki – cīnās kā komanda, sadarbojoties viens ar otru, kas, noteikti padara cīņas interesantākas. Galvenā varone Čaika Trabanta ir apburoša meitene ar jocīgu runas manieri, kas piešķir viņai zināmu šarmu. Domāju, ka tāda maniere, kādu var arī tracināt. Taču es tajā neredzu neko sliktu, tieši otrādi, tas skan jocīgi un pie tā visai ātri pierodi. Trešais personāžs Akari Asura – galvenā varoņa māsa ir nopietna un drūma, tomēr ar labu sarkasmu, ar ko attālināti atgādina cunderi. Tāpat kā Toru, bijusi diversante. Spēc aizsargāt, ne vien sevi, bet arī savu pārinieku.

Nav grūti saprast, ka pirmavotā personāži ir daudz izstrādātāki un ar bagātāku iekšējo pasauli, arī apkārtējā pasaule ir detalizētāka, sižets informatīvāks. Tāpēc, ja jums varoņi patiesi iepatikās, lasiet pirmavotu ranobe vai adaptāciju mangā. Taču tagad atgriezīsimies pie anime. Cīņas kustību horeogrāfija, vizuālie efekti, stratēģiska pārdomātība un citi aspekti ir izveidoti kvalitatīvāk, kā daudzos, citos, šīs sezonas sjonen-anime. Ak, jā, pavisam aizmirsu, anime ir negaidīts reitings NC-17, tāpēc labāk to skatīties blu-ray formātā, ir viedoklis, ka dažas ainas, kas satur asinis un fanservisu, būs izzīmēti naturālāki.

«Hitsugi no Chaika» nav šedevrs un pat nav unikāls sjonena produkts. Taču tas ir galvas tiesu pārāks par sezonas masu produktiem, ko pilda masu patēriņa šabloni, kādus izlaiž pārsvarā maz zināmas studijas. Teiksim tā: anime iztur kvalitātes vidējo līmeni. Ir visai oriģināls, dara visu, lai skatītājs negarlaikotos skatīšanās laikā.

Pirmkārt, neslikts sižets, ko bagātina setings ar savdabīgu tehnofantāziju. Otrkārt, kopumā labs un un pārdomāts pirmavots, ko sabojāt grūti, lai kā to neapgraizītu un kropļotu studija TV formātā. Treškārt, studijas rīcībā ir labākais animators, kas atbild par specefektiem, Arai Nobuhiro. Ceturtkārt, studija ir pieredzējusi, viņai ir iespaidīgs, kvalitatīvs anime saraksts un tā māk uzfilmēt dinamiski-iespaidīgu sjonenu, nežēlojot naudu, pat ja budžets nav no gumijas. Starp citu, oriģināla autors Sakaki Itiro 2002. gadā sarakstīja arī interesantu sjonendarbu «Scrapped Princess», ko 2003. gadā adaptēja tā pati studija „Bones”. Tāpēc iesaku iepazīties arī ar to, tas arī būtu viss, paldies par uzmanību.

Starp citu, pēdējais anime attēls ir tieši pamestā princese. Foto – pats Nobuhiro.

https://www.kinopoisk.ru/film/840069/

Beigās anotācija.

Ferbistas kontinents pakāpeniski pierod pie mierīgas dzīves pēc šausmīga, trīs simts gadu ilga kara, kas beidzies pirms 5 gadiem, kad tika iznīcināta Gaza impērija, pret to apvienojot sešu karalistu spēkus. Taču pēc kara ne visiem atrodas vieta jaunajā dzīvē, kad jānomaina karalauks pret mieru. Toru Akira ir viens no tādiem. Viņš ir diversants, no bērna kājas trenēts kā kara instruments, bet tagad viņa prasmes nevienam vairs nav vajadzīgas. Dzīvojot nabadzībā ar savu pusmāsu Akari, viņš vada dienas, nododoties slinkumam un melanholijai. Taču aizgājis kalnos vākt savvaļas dārzeņus, viņš satiek meitenīti, izsmalcināti ģērbtu, slikti runājošu kopīgajā kontinenta valodā un visur stiepjošu līdzi milzīgu zārku. Ar šo mirkli puiša dzīve sāk uzņemt apgriezienus.

https://audioknigi.club/sasaki-itiro-chayka-princessa-s-grobom-1