Kuģa sonārs fiksē Lohnesa ezera briesmoni

image001DELFI Izklaide, 23. aprīlis 2012

Foto: Sonāra attēls no Lohnesa ezera

Kāda tūristu kuģīša hidrolokatora ekrānā Lohnesa ezerā Skotijā parādījies garš, čūskai līdzīgs radījums. Kuģa kapteinis uzskata, ka iegūtie attēli varētu atrisināt seno Nesijas mīklu.

 

 

Kā vēsta izdevums The Daily Mail, noslēpumainais, kustīgais objekts, kas atradies aptuveni 22 metru dziļumā un bijis vismaz 1,5 metrus plats, divas minūtes sekojis kuģim.

Markusa Atkinsona tūristu kuģīša sonārs paredzēts zivju baru meklēšanai. Tas katru sekundes ceturtdaļu mēra objektu platumu tieši zem kuģa. Atkinsona sonārs neparāda uztverto objektu garumu, bet Nesijas eksperti ir pārliecināti, ka redzētais radījums noteikti nav kādas zināmas sugas zivs, ronis vai koka atlūzas.

Ar mobilo tālruni no lokatora ekrāna pārfotografētais attēls ļāvis Atkinsonam iegūt pirmo vietu starp gada labākajām Nesijas fotogrāfijām.

Atkinsons bija izsēdinājis tūristus pie Urkuhartas pils un pagriezis kuģīti, lai dotu vietu citiem peldlīdzekļiem, kad sonāra ekrānā parādījies dīvainais attēls.

"Ierīce nolasa dziļumu un to, kas atrodas zem kuģa, katru sekundes ceturtdaļu un pakāpeniski izveido attēlu, tāpēc tās aptvertais laika posms bija aptuveni piecas minūtes," skaidroja Atkinsons.

"Lohnesa ezerā nedzīvo nekas tik liels. Es biju šokā, jo tas izskatījās nedaudz līdzīgs čūskai; tas bija pārsteidzoši. Nav iespējams viltot sonāra attēlu, un es nekad agrāk neko tādu nebiju redzējis," apgalvo tūristu kuģīša kapteinis.

Lohnesa briesmoņa pētnieks Stīvs Feltems viņam piekrīt, sakot, ka ezerā nav tik lielu dzīvnieku – pat lielākie roņi ir nesalīdzināmi mazāki par Atkinsona atradumu.

Citi jūras eksperti tomēr ir noskaņoti skeptiskāk – Nacionālā okeanogrāfijas centra Sauthemptonā pārstāvis Saimons Boksols izteicis pieņēmumu, ka attēlā varētu būt redzamas aļģes.

"Attēls, kuģītim kustoties, tiek izveidots lēnām. Tātad tas nav momentuzņēmums, un tajā nav redzams viens objekts, ja vien tas nav ļoti nekustīgs. Attēlā redzami aļģu ziedi un zooplanktons," uzskata Boksols.

Oriģinālu lasiet šeit