Kosmiskā laboratorija “Tiangong-2” tiks palaista 2015. gada beigās vai nākošā gada sākumā.

Ķīna plāno 2015. gada beigās vai 2016. gada sākumā palaist kosmisko laboratoriju “Tiangong-2”, lai apgūtu degvielas piegādes un citas būtiskas tehnoloģijas kosmiskajās stacijās, tā ziņoja Ķīnas Tautas politiskās konsultatīvās padomes Visķīnas komitejas loceklis, Ķīnas pilotējamās kosmonautikas programmas galvenais konstruktors Čžou Czjaņpins 2. marta īpašajā intervijā ziņu aģentūras Siņhua korespondentam.
Viņa sniegtajā informācijā ir teikts, ka ķīniešu pilotējamās kosmonautikas plāns paredz radīt līdz 2020. gadam pilnvērtīgu pašmāju kosmisko staciju ar lielu kosmisko laboratoriju sistēmu.

 

 

Pēc Čžou Czjaņpina vārdiem izriet, ka “Tiangong-2” būs apmēram tāda pati kā esošā “Tiangong-1”, taču tā spēs strādāt orbītā gan ilgu laiku, gan uzņemot īslaicīgas apkalpes. To uzskata par svarīgu etapu, lai tehniski pārbaudītu pašmāju lielo orbitālo staciju pirms tās izveidošanas.
“Tiangong-2” uzdevums būs pilotējamo un kravas kuģu uzņemšana, lai tehniski sagatavotu un radītu pastāvīgi darbojošos orbitālo staciju.
Ja Ķīna 2020. gadā radīs savu kosmisko staciju, kas pastāvīgi atradīsies orbītā, tad tā ap to laiku būs vienīgā OS, kas riņķos ap Zemi, Siņhua korespondentam turpināja stāstīt Čžou Czjaņpins.
Esošie plāni paredz, ka Starptautiskā Kosmiskā Stacija 2020. gadā beigs savu darbu un ķīniešu stacija paliks vienīgā [protams, ja netiks palaista kāda privāta stacija – tādi plāni ir – t.p.]
Ķīna cer pārvērst orbitālo staciju par kosmisko pētījumu laboratoriju, padarot no tās vēl labāku platformu zinātniskajiem pētījumiem un tehniskiem eksperimentiem kosmonautikas nozarē, kas atļaus arī citu valstu pārstāvjiem rast iespējas zinātniskajiem pētījumiem un veicinās kosmosa miermīlīgu izpēti.

Sākumā stacija sastāvēs no galvenā nodalījuma un diviem laboratoriju nodalījumiem, katrs no tiem svērs 20 tonnas, stacijā kosmonautiem būs iespējams dzīvot un strādāt ilgu laiku.
Tālāk, kosmiskās stacijas pilvērtīgai darbībai tiks radītas plašas programmas, kas būs veltītas, lai sasniegtu rezultātus kosmosa pētījumu, bioloģijas, materiālzinību, kosmiskās medicīnas, mikrogravitācijas, astronomijas, fundamentālās fizikas un citu zinātnes sfēru jomā, atzīmēja galvenais konstruktors.
K.I. 02.03.2014
http://novosti-kosmonavtiki.ru/news/