„Kaspersky” izlaiž videospēli, ko spēlēt darbā

janvāris 31, 2022

Kaspersky” ir izlaidis jaunu, sižetisku mobilo kiberdrošības piedzīvojumu spēli ar nosaukumu „[Dis]connected”. Interaktīvais piedzīvojums ir iedzīvošanās tuvākās nākotnes cilvēka ikdienā, kurš vēlas saglabāt veselīgu darba un privātās dzīves līdzsvaru un gūt panākumus gan karjerā, gan attiecībās. Papildinot tradicionālās aizsardzības izpratnes mācību programmas uzņēmumiem, spēle uzskatāmi parāda drošas uzvedības priekšrocības, un to var izmantot, lai nostiprinātu darbinieku apgūtās zināšanas. Spēle ir piemērota valsts līmeņa izglītības un mediju projektiem

Nesena „Kaspersky” veikta IT un informācijas drošības speciālistu aptauja liecina, ka 50 % uzņēmumu[1] pašlaik rīko kiberdrošības higiēnas kursus. Tomēr darbinieki var nelabprāt piedalīties šādās mācību programmās. Darbinieki var uzskatīt, ka viņiem varbūt liks veikt kāda cita darbu, jo par šo jomu ir atbildīga īpaša nodaļa, un viņi vienkārši nesaprot, kā informācijas drošība ietekmē viņu dzīvi. Tādējādi pat pēc kursu pabeigšanas un labās prakses apguves darbinieki joprojām var rīkoties tāpat kā pirms mācībām.

„Kaspersky” ir atzīts informācijas aizsardzības izpratnes mācību līderis 2021. gadā, kas iekļauts „Forrester” pārskata „Now Tech”[2] visaptverošas drošības informācijas un mācību piegādātāju funkcionalitātes segmentā, tāpēc nepārtraukti uzlabo izglītības risinājumus, kā arī ievieš jaunas, mūsdienīgas mācību metodes. Tādējādi, lai padarītu mācības aizraujošākas un palielinātu darbinieku interesi par informācijas drošību, uzņēmums ir izlaidis vizuālā romāna spēli „[Dis]connected”.

Spēlē spēlētāji izdzīvo vienu dienu (24 stundas) nākotnē, kad mājas viedpalīgi var pagatavot brokastis un par ikdienu ir kļuvuši zemūdens mājokļi un cilvēka papildināšana. Neraugoties uz tehnisko attīstību, joprojām pastāv problēmas, kas ļaudīm ir pazīstamas arī tagad. Piemēram, spēlējamajam tēlam ir vienlaikus jāatrisina vairāki komercijas un darba uzdevumi. Tam patīk strādāt novatorisku implantu ražošanas uzņēmumā. Taču to grasās iegādāties konkurents, un iegādes nosacījumi lielā mērā ir atkarīgi no tā, cik sekmīgi tiks īstenots spēlētāja projekts. Privātajā dzīvē uzdevums ir neizšķirties no partnera, kurš ir sarūgtināts, ka kopā tiek pavadīts mazāk laika, un vienlaikus saglabāt labas attiecības ar kolēģiem un ražīgi strādāt.

Spēlētāju dažādās jomās izdarītās izvēles izrādās savstarpēji saistītas. Piemēram, ja rodas konflikts ar kolēģi, spēlētājs netiks informēts par svarīgām izmaiņām projektā. Un otrādi, ja pļāpāšana ar kolēģiem aizņem pārāk daudz laika, spēlētāji neiekļausies darba izpildes termiņā.

Informācijas drošības elementi ir dabiski ievīti sižetā, lai parādītu, kā ar šo jomu saistīti lēmumi var palīdzēt sasniegt vai sagraut tēla mērķus. Piemēram, spēlētāji, kuri nolemj ietaupīt laiku un neatjaunināt savus implantus, nepalielinās darba ražīgumu un tāpēc nespēs laikā pabeigt projektus. Kopumā spēles gaitā lietotājam būs jāatrisina 24 jautājumi, kas aptver paroles un kontus, e-vēstules, tīmekļa pārlūkošanu, sociālos medijus un ziņapmaiņas lietotnes, datoru aizsardzību, mobilās ierīces un tamlīdzīgus tematus.

Sižetam ir vairākas atšķirīgas beigas atkarībā no pieņemtajiem lēmumiem. Lietotāji saņems kopsavilkumu, cik sekmīgi viņi ir tikuši galā ar projektu un kas notiek viņu privātajā dzīvē, kā arī savu aizsardzības prasmju un zināšanu novērtējumu.

Stundu ilgā spēle ir iedalīta līdz desmit minūtēm ilgos posmos. Tas padara spēli vieglāk izprotamu un palīdz spēlētājam iegaumēt zināšanas. Spēli var piedāvāt pēc tam, kad darbinieki ir pabeiguši mācību kursus, lai sasaistītu visas iegūtās informācijas drošības zināšanas un motivētu praktiski izmantot prasmes. Kad spēli izmanto pilsētas vai valsts līmeņa projektos, tā uzlabo iedzīvotāju izpratni par informācijas drošību.

„Šī sižetiskā spēle ir par mūsdienu izvēlēm un dilemmām. Vai mums ir jāizmanto savā labā jaunākās tehnoloģijas, pat ja tās rada papildu drošības riskus? Vai arī drošības dēļ mums no tām jāatsakās un jāstrādā mazāk efektīvi? Komforts pret drošību — vai ir iespējams atrast līdzsvaru? Šāda veida izvēļu izdarīšana spēles gaitā palīdzēs spēlētājiem ne tikai saprast, kā droši izmantot tehnoloģijas, bet arī iegūt labāku izpratni par to, kā informācijas drošība savijas ar viņu ikdienu un kā tā faktiski ietekmē viņu dzīvi,” komentē „Kaspersky” akadēmijas vadītājs Deniss Barinovs.

Pašlaik „[Dis]connected” ir pieejama tikai juridiskajām personām. Tā darbojas „Android” un iOS pārvaldītos viedtālruņos.

Spēles bezmaksas demonstrācijas versija atrodas „App Store” un „Google Play”.

Lai uzzinātu vairāk par „[Dis]connected”, lūdzu, noklikšķiniet uz saites.

PAR „KASPERSKY”

Kaspersky” ir starptautisks kiberdrošības un digitālās informācijas aizsardzības uzņēmums, kas dibināts 1997. gadā. „Kaspersky” dziļā draudu pazīšana un drošības zināšanas nepārtraukti pārtop inovatīvos drošības risinājumos un pakalpojumos, lai aizsargātu uzņēmumus, izšķirīgi svarīgas infrastruktūras, valdības un patērētājus visā pasaulē. Uzņēmuma visaptverošajā drošības klāstā ietilpst labākā galiekārtu aizsardzība un vairāki specializēti drošības risinājumi un pakalpojumi cīņai ar sarežģītiem un mainīgiem digitālajiem apdraudējumiem. Vairāk nekā 400 miljoni lietotāju ir aizsargāti ar „Kaspersky” tehnoloģijām, un mēs palīdzam 240 tūkstošiem korporatīvo klientu aizsargāt to, kas viņiem ir vissvarīgākais.

[1] „Kaspersky” starptautiskajā uzņēmumu IT drošības risku aptaujā (ITSRS) tika izvaicāti 4303 respondenti 31 valstī. Datu vākšana, ko pēc „Kaspersky” pasūtījuma veica „B2B International”, notika 2021. gada maijā un jūnijā.

[2] „Forrester” 2021. gada 4. ceturkšņa pārskats „Now Tech: Security Awareness And Training”.

https://kripto.media/kaspersky-izlaiz-videospeli-ko-spelet-darba/