Kadzuo Isiguro. Klāra un saule

Apraksts par autora grāmatu un ieskats viņa biogrāfijā

Klāra ir pavisam jauna. Ar aizrautīgu ziņkāri viņa aiz plašā skatloga loga absorbē apkārtējo pasauli - nejaušus garāmgājējus, garām braucošas automašīnas un, protams, dzīvību sniedzošo Sauli. Klāra vēlas uzzināt un atcerēties pēc iespējas vairāk - lai viņa varētu kļūt par labāko mākslīgo draugu savam topošajam pusaudzim.

Viņas liktenis būs atkarīgs no tā, kurš izvēlēsies Klāru.

Tīrs, nedaudz naivs skatījums uz realitāti, kas tikai nedaudz atšķiras no mūsu pašu, ir tas, ko nes Kazuo Isiguro jaunais romāns. Kāda ir sajūta mīlēt? Un vai ir iespējams būt cilvēkam, ja neesi gluži cilvēks? Šis stāsts, kas stāstīts ar atturīgu sirsnību, izaicinās jūs atbildēt uz šiem jautājumiem jaunos veidos.

Kazuo Isiguro - Nobela un Bukera prēmijas laureāts; autors, kura darbi tiek pārdoti miljonos eksemplāru. Pasaules pilsonis, viņš raksta visiem, kas spēj saprast viņa nodomus. "Mans mērķis ir radīt starptautiskus romānus," viņš turpina atkārtot.

Tagad viņa grāmatas ir tulkotas vairāk nekā 50 valodās un tiek izdotas miljonos eksemplāru. Viņa jaunais romāns “Klāra un saule” ir stāstījums uz fantāzijas robežas, smalkas spekulatīvas realitātes. Neskatoties uz fantastisko nojautu, šis ir stāsts par ģimeni, uzticību, draudzību un cilvēcību. Kāda ir sajūta mīlēt? Un vai tu vari būt cilvēks, ja neesi īsti cilvēks?

"[Ishiguro] romānos ar lielu emocionālu spēku pavēra plaisu mūsu iluzorajā saiknes ar pasauli sajūtā" - no Nobela komitejas runas

"Isiguro ir izcils rakstnieks" - Nils Gaimans

Īstais burvis - Margareta Atvuda

"Kazuo Isiguro ir rakstnieks, kura lielvara, it kā, sastāv no lielisku triku ģenerēšanas un slazdu uzstādīšanas, kas apbur ar lasītā neparedzamību." - Gaļina Juzefoviča

"Pētījumam par mūsu garīgo ainavu, ko dara Isiguro, piemīt Dostojevska spēks un iespiešanās." - Anna Narinskaja

https://www.litres.ru/kadzuo-isiguro/klara-i-solnce/

Par autoru.

Kazuo Isiguro ir japāņu izcelsmes britu rakstnieks, populāru romānu autors, Nobela literatūras balvas laureāts.

Ceļojumi un sapņi par mūziku

Kazuo Isiguro dzimis 1954. gada 8. novembrī Nagasaki pilsētā, Japānā. Drīz ģimene pārcēlās uz Gildfordu (Sureja, Lielbritānija), kas deva topošā rakstnieka tēvam, okeanogrāfam pēc profesijas, sākt pētījumus Nacionālajā okeanogrāfijas institūtā. Pēc skolas beigšanas Kazuo izmantoja akadēmisko atvaļinājumu un devās ceļot uz Amerikas Savienotajām Valstīm un Kanādu. Brauciena laikā viņš ierakstīja demo ierakstus ierakstu kompānijām, jo ​​sapņoja kļūt par mūziķi. Pēc vairākām desmitgadēm Isiguro daļēji izdevās piepildīt savu sapni: viņš kopā sarakstīja dziesmu tekstus no amerikāņu džeza dziedātājas Stacy Kent albumiem "Breakfast in the Morning Tram" (2007) un "Changing Lights" (2013).

Pēc atgriešanās Isiguro absolvējis mākslas zinātņu bakalauru Kentas universitātē (Kenterberijā). Viņš ir Lielbritānijas pilsonis kopš 1982. gada. Tagad rakstnieks dzīvo Londonā kopā ar sievu un meitu.

Talantīga rakstnieka atzinība

Kazuo Isiguro rakstnieka karjera sākās 1981. gadā, kad topošais autors uzreiz publicēja trīs stāstus. Nākamo gadu laikā viņš uzrakstīja vēl apmēram duci darbu, tostarp šādus:

"Apglabātais milzis";

“Kad mēs bijām bāreņi”;

"Nelaid mani vaļā";

"Pārējā dienas daļa";

"Drebošās pasaules mākslinieks".

Kazuo arī uzrakstīja vairākus scenārijus. Viņa romāns "Neļaujiet man iet: , kas iekļauts žurnāla "Time" 100 visu laiku labākajos angļu romānos, tika filmēts 2010. gadā. Sešus gadus vēlāk šis stāsts atkal tika filmēts mini sērijas formātā.

2017. gada 5. oktobrī rakstniekam tika piešķirta Nobela prēmija literatūrā. Zviedrijas Karaliskā Zinātņu akadēmija paziņoja, ka Isiguro tika apbalvots par "darbiem ar lielu emocionālu spēku". Rakstnieks ir Karaliskās literatūras biedrības biedrs. Viņa darbi ir tulkoti vairāk nekā 30 pasaules valodās.

https://www.litres.ru/kadzuo-isiguro/ob-avtore/

Bibliogrāfija

Intelektuālais bestsellers

Dienas palikusī daļa

Apglabātais milzis

Kad mēs bijām bāreņi

Bilingva Bestseller

Neatlaid mani / Never let me go

Dienas palikusī daļa / The Remains of the Day

Loft. Krājums - Nobela prēmija

Klāra un saule

Ārpus sērijām

Neatlaid mani

Mainīgās pasaules mākslinieks

Maetud hiiglane

Nokturny

When We Were Orphans

Kui me olime orvud

Klara i słońce

OKRUCHY DNIA

NIE OPUSZCZAJ MNIE

https://www.litres.ru/kadzuo-isiguro/