Ilmars Tomusks. Datordullā skola. Digipöörane kool

Par autora grāmatu un nedaudz par viņu pašu.

Ārzemju uzņēmēji skolas datorklasē ierauga senlaicīgus datorus un lūdz tos uzdāvināt datortehnikas muzejam Japānā, pretī apsolot vismodernāko digitālās skolas aprīkojumu. Ilgi nedomājot, direktors Marguss Mednis sāk organizēt pāreju uz digitālajām mācībām – viņam ļoti kārojas kļūt par valsts modernākās skolas vadītāju.

1. septembrī pirmklasnieki ierastās ābeces vietā saņem planšetdatoru ar elektronisko ābeci, atjautības spēlēm un piekļuvi digitāliem mācību materiāliem. Arī citu klašu skolēniem drukātās mācību grāmatas un darba burtnīcas vairs nav nepieciešamas. Visas mācības notiek, tikai izmantojot datorus un internetu.

Bet vai viss norit tik gludi, kā sākotnēji plānots? Skolas vadītājs jūsmo par jaunajām mācību metodēm, un arī skolēni ir apmierināti – neviens taču nepārbauda, ko viņi patiesībā dara internetā. Un kā skolotājiem un vecākiem tikt galā ar nepatīkamajiem pārsteigumiem, ko sagādā digitālā revolūcija?

Igauņu rakstnieks Ilmars Tomusks (1964) dzimis un audzis Tallinā, strādājis par igauņu valodas un literatūras skolotāju, kopš 1995. gada ir Igaunijas Valsts valodas inspekcijas vadītājs. Sarakstījis apmēram četrdesmit grāmatu bērniem, saņēmis daudzas literārās godalgas. Lielākā daļa Ilmara Tomuska darbu ir lasītāju iemīļoti detektīvstāsti.

No igauņu valodas tulkojusi Daila Ozola.

Grāmata tulkota un izdota ar Igaunijas Kultūrkapitāla fornda programmas Traducta atbalstu.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/202412-datordulla_skola.html

Autors.

Ilmārs Tomusks dzimis 1964. gada 28. jūnijā Tallinā. 1971.–1982.gadā mācījies Tallinas 32.vidusskolā un 1989.gadā absolvējis Tallinas Pedagoģisko institūtu par igauņu valodas un literatūras skolotāju. 2002. gadā viņš aizstāvēja doktora grādu administratīvajā vadībā Tallinas Tehnoloģiju universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu institūtā. Ilmārs Tomušks Valodas inspekcijas ģenerāldirektora amatā strādā kopš 1995. gada.

Ilmārs Tomusks ir vairāku populāru bērnu grāmatu autors.

https://www.goodreads.com/author/show/5895631.Ilmar_Tomusk

Ilustrators. Hillars Metss

Hillar Mets (dzimis 15 Augustā 1954) - igauņu karikatūrists, ilustrators un animators.

Karjēra

Film studio Tallinnfilm (1975–1976)

Theatre Vanemuine, artist (1976–1979)

Animated film studio Joonisfilm, animator (1979–1985)

Journal Pikker, AD (1985–1990)

Freelanze illustrator (1990–1998)

Kopš 1998. gada strādā Igaunijas laikrakstā Eesti Päevaleht kā ilustrators un karikatūrists

Igaunijas Mākslinieku asociācijas biedrs

Viņa ilustrācijas ir publicētas izdevumos Eesti Päevaleht, Noorus, Täheke, Põhjanael, Pikker, City Paper, Eesti Naine un Toiduproff.

Viņa ilustrācijas ir izdevušas daudzas izdevniecības: Valgus, Perioodika, Avita, Koolibri, Egmont, Pegasus, Varrak, Tänapäev, Draakon ja Kuu, Tammerraamat un Campus-Verlag. Šo darbu vidū ir vairāk nekā 30 jauku ilustrāciju Terija Pračeta sērijas Discworld igauņu versijām, ko izdevis apgāds Varrak. Viņš arī veidojis ilustrācijas un vākus Luisa Sačara sērijas Sideways Stories From Wayside School igauņu versijām, ko izdevis Draakon ja Kuu.

Viņa klientu vidū ir: Igaunijas Pastāvīgā pārstāvniecība ES, Igaunijas institūts, Igaunijas Republikas Valsts kanceleja, Tartu Universitāte, Sociālo lietu ministrija, Veselības attīstības institūts, Eiropas Parlamenta Igaunijas Informācijas birojs. , Somijas vēstniecība Tallinā utt.

Hillara Metsa darbi ir izstādīti daudzās uzaicinātās karikatūru izstādēs Somijā, Norvēģijā, Beļģijā, Nīderlandē, Itālijā, Ungārijā, Lietuvā, Grieķijā, Zviedrijā, Vācijā, Japānā u.c.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hillar_Mets