Huawei pārstāvis Deivids Vangs: Virziens pretī 5.5G – nākotnes pamats

oktobris 28, 2022

Global MBB Forum 2022 laikā Huawei valdes izpilddirektors un IKT infrastruktūras valdes priekšsēdētājs Deivids Vangs (David Wang) uzstājās ar galveno runu “Virziens pretī 5.5G: nākotnes pamats.” Deivids Vangs norādīja, ka, pateicoties kopīgiem centieniem, nozare ir panākusi ievērojamu progresu un ir gatava veikt lēcienu uz 5.5G. Lai sasniegtu šo pagrieziena punktu, Vangs aicināja visus nozares dalībniekus sagatavoties visās frontēs, lai varētu ātrāk virzīties uz 5.5G laikmetu un galu galā kopīgi veidot labāku, gudri informētāku pasauli.

Tā kā gudri informētā pasaule strauji tuvojas, visas straujās pārmaiņas, ko piedzīvosim, būs saistītas ar pieaugošām prasībām attiecībā uz digitālo infrastruktūru. Nākamais pagrieziena punkts, kas mums ir jāsasniedz ceļā uz gudri informēto pasauli, ir 5.5G. 5.5G nodrošinās 10 Gbit/s pieredzi, atbalstīs simtiem miljardu savienojumu un palīdzēs mums sasniegt dabisko intelektu.

Vangs uzsvēra, ka pēc divu gadu kopīgiem centieniem nozarē 5.5G ir piedzīvots būtisks progress, un ir kļuvušas skaidras trīs lietas.
Pirmkārt, ir uzsākta 5.5G standartizācija, un tā norit pareizajā virzienā, padarot to par vairāk nekā tikai vīziju.
Otrkārt, nozare ir veikusi izrāvienu galvenajās 5.5G tehnoloģijās, un ultra lielā platjosla un ELAA tagad var nodrošināt 10 Gbit/s pieredzi.
Treškārt, nozarei ir skaidrs redzējums par lietu interneta (IoT) telpu. Strauji attīstās trīs veidu 5.5G atbalstītās lietu interneta tehnoloģijas, proti, NB-IoT, RedCap un pasīvais IoT, un tās atbalstīs daudzus IoT savienojumus.

“Sakaru nozare nepārtraukti attīstās. 5.5G ir uzsācis strauju attīstību. Raugoties nākotnē, mūsu uzdevums ir pievērsties šīm piecām jaunajām jomām – standarti, spektri, izstrādājumi, ekosistēmas un lietojumprogrammas. Kopā virzīsimies uz 5.5G un veidosim labāku, gudri informētu pasauli,” uzsvēra Vangs.

Pirmkārt, mums ir jānosaka standarti un jāveicina būtiskie tehnoloģiskie pētījumi.
Standarti virza mobilo sakaru nozari un virzīs 5.5G nozari pa skaidri noteiktu ceļu. Mums ir jāstrādā, lai nodrošinātu, ka Release 18 stājas spēkā līdz 2024. gada 1. ceturksnim, kā plānots, un tas palīdzēs 5.5G tīkliem nodrošināt 10 reizes labāku veiktspēju. Attiecībā uz Release 19 un turpmākajiem mums ir jāapvienojas, lai izpētītu, kādas iespējas būs nepieciešamas 5.5G, lai atbalstītu jaunus pakalpojumus un scenārijus, turpinot pilnveidot 5.5G standartus. Tas ļaus maksimāli palielināt 5.5G potenciālu un pagarināt tā lietošanas ilgumu.

Otrkārt, mums ir jāsagatavo vairāk spektra ultra lielām plastjoslām.
Mums pilnībā jāizmanto zem 100 GHz frekvenču joslas resursi, lai izveidotu ultra lielu platjoslu, mmWave ir galvenā 5.5G frekvenču josla. Ja operatori vēlas īstenot 10 Gbit/s pieredzi, viņiem būs nepieciešams iegūt vairāk nekā 800 MHz frekvenču spektra no šīs joslas. 6 GHz arī ir potenciāli 5.5G ultra platjosla. Kad WRC-23 6 GHz tiks virzīts kā IMT josla, iespējams, ka valstīm būs jāizsola 6 GHz frekvenču spektrs. Mēs varam arī pārveidot zem 6 GHz frekvenču spektru, lai panāktu 5.5G ultra lielu platjoslu.

Treškārt, mums ir jāsagatavojas 5.5G ar attīstītiem tīkliem, ierīcēm un mikroshēmām.
Gan mūsu tīkli, gan ierīces ir jāmodernizē, lai nodrošinātu 10 Gbit/s pieredzi. Konkrētāk, mūsu izstrādājumi balstīsies uz ELAA tehnoloģijām, kas var atbalstīt vairāk nekā 1000 antenu masīvus, kas piemēroti vidējo un augsto frekvenču joslām, un būs nepieciešama masveida MIMO, lai nodrošinātu 128 T jaudu. Turklāt būs nepieciešams vairāk inovāciju attiecībā uz 5.5G mikroshēmām un ierīcēm, lai tās būtu viedākas, spētu atbalstīt 3T8R vai pat vairāk kanālu un spētu apkopot vairāk nekā četrus nesējus.

Ceturtkārt, mums ir jāsadarbojas, lai izveidotu plaukstošu 5.5G ekosistēmu.
Šī plaukstošā ekosistēma labāk nodrošinās digitālās prasības visos scenārijos. Kā piemēru var minēt 5.5G nodrošināto IoT ekosistēmu. Operatoriem un iekārtu piegādātājiem būs jāuzlabo 5.5G tīklu plāni, lai labāk savienotu gan cilvēkus, gan lietas, savukārt ierīču piegādātājiem jāpielāgo izmaksas un modulārās iespējas lietojumprogrammu scenārijiem. Turklāt nozarei un lietotņu izstrādātājiem būs nekavējoties jārīkojas, lai sāktu jaunu lietotņu izstrādi.

Piektkārt, mums jāturpina darbs pie revolucionārām lietojumprogrammām.
Līdz ar mūsu standartu, spektra, izstrādājumu un ekosistēmas pilnveidošanu 5.5G kļūs par realitāti, kas ļaus rasties vēl vairāk lietojumprogrammu. Daudzjutīga mijiedarbība mainīs mūsu saziņas veidu. Viedi savienoti transportlīdzekļi kļūs par trešo mobilo telpu un tiks plaši ieviesti, savukārt viedi savienojumi starp nozarēm novedīs pie informācijas barjeru izzušanas, veicinot rūpniecības modernizāciju. Patlaban parādās jauna inovatīvu lietojumprogrammu paaudze, un mūsu redzējums par gudri informēto pasauli kļūst arvien skaidrāks. Tāpēc visiem nozares dalībniekiem ir jāsadarbojas, lai izpētītu un radītu šīs lietojumprogrammas.

Global Mobile Broadband Forum 2022 Huawei rīko kopā ar nozares partneriem GSMA un GTI. Šis ikgadējais forums pulcē mobilo sakaru tīklu operatorus, vertikālās nozares līderus un ekosistēmas partnerus no visas pasaules, lai apspriestu, kā panākt, lai 5G kļūtu par komerciāli veiksmīgu risinājumu, kā arī citas aktuālas tēmas, piemēram, zaļo attīstību, intelektu un 5G attīstību. Lai iegūtu vairāk informācijas, lūdzu, apmeklējiet Huawei mājaslapu.

Par Huawei

Huawei, kas dibināts 1987. gadā, ir pasaules vadošais informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) infrastruktūras un viedierīču nodrošinātājs. Mums ir aptuveni 197 000 darbinieku, un mēs darbojamies vairāk nekā 170 valstīs un reģionos, apkalpojot vairāk nekā trīs miljardus cilvēku visā pasaulē.
Mūsu vīzija un misija ir nodrošināt digitālās tehnoloģijas ikvienam cilvēkam, mājām un organizācijai, lai veidotu savienotu, gudri informētu pasauli. Lai to panāktu, mēs strādāsim pie visur pieejamas savienojamības un visaptverošas piekļuves tīklam, liekot pamatus gudri informētai pasaulei; nodrošināsim mākoņdatošanu un informāciju visās četrās pasaules malās, lai sniegtu daudzveidīgu skaitļošanas jaudu tur, kur tā nepieciešama un kad tā nepieciešama; izveidosim digitālās platformas, lai palīdzētu visām nozarēm un organizācijām kļūt elastīgākām, efektīvākām un dinamiskākām; un no jauna definēsim lietotāju pieredzi ar mākslīgo intelektu, padarot to gudrāku un personalizētāku cilvēkiem visos viņu dzīves aspektos – gan atrodoties mājās, gan ceļojot, gan birojā, gan izklaidējoties vai trenējoties.

https://kripto.media/huawei-parstavis-deivids-vangs-virziens-preti-5-5g-nakotnes-pamats/