Google Pixel Buds Pro apskats – Android pasaules AirPods Pro alternatīva?

08.08.2023

Šī gada sākumā bijām uz testiem saņēmuši jauku kaudzīti ar dažādām Google Pixel ierīcēm. Jurģis visai ātri sagatavoja Pixel 7 un Pixel Watch apskatus, bet Pixel 7 Pro un Pixel Buds Pro palika pie manis ilgtermiņa testiem. Savas domas par Pixel 7 Pro viedtālruni es nesen publicēju un tagad ir atlicis parunāt par Pixel Buds Pro bezvadu austiņām. Šīs austiņas, līdzīgi kā Pixel 7 Pro, es aktīvi lietoju pēdējo pusgadu un man ir sakrājušās atziņas ar kurām vēlos padalīties.

Šīs nav pirmās Google veidotās austiņas

Google Pixel produktu klāsts neaprobežojas tikai ar viedtālruņiem. Google laika gaitā savu ierīču ekosistēmu ir papildinājusi ar viedpulksteni, planšetdatoru un arī bezvadu austiņām. Principā Google iet to pašu ceļu, ko Apple – piedāvā pircējiem augstas raudzes ierīces, kas ir lieliski saintegrētas ar saviem pakalpojumiem. Ja vēlies iepazīt Google un Android spēku, skaties uz Pixel ierīcēm.

Pirmās Pixel Buds bezvadu austiņas Google izziņoja jau 2017. gadā. Toreiz tām bija visnotaļ interesants dizains, bet kopumā tas bija spēcīgs pieteikums šajā ierīču kategorijā. Pēc dažiem gadiem tika izlaistas Pixel Buds 2 austiņas, kas vairs “nespridzināja” ar nepierastu dizainu, taču lietotāji bieži sūdzējās, ka šīs austiņas vajā sakaru problēmas. Pēc tam Google izlaida Pixel Buds A, kas ar savu aptuveni 100 eiro cenu uzskatāms par Google piedāvājumu budžeta klasē. Un tikai tad sekoja šodien apskatāmās Pixel Buds Pro bezvadu austiņas, kas ir uzņēmuma pirmais šīs kategorijas produkts ar iebūvētu aktīvo trokšņu slāpēšanu. Google arī norāda, ka speciāli šīm austiņām ir izstrādājuši ne tikai programmatūru, bet arī audio signāla apstrādes “čipu” līdzīgi kā to dara visi lielie audio produktu ražotāji. Google Pixel Buds Pro austiņas maksā ap 200 eiro un lielā mērā tās ir tiešs konkurents Apple AirPods Pro.

Ļoti pieticīga komplektācija

Austiņu kārbiņas dizains ieturēts vienā valodā ar pārējiem Pixel produktiem, tomēr tās saturs nav pārlieku bagātīgs. Mēs, protams, saņemam austiņas un divu papildus izmēru austiņu uzgaļus, taču tas arī viss. Kārbiņā neatradīsim uzlādes kabeli.

Dizains un uzbūve

Austiņu uzglabāšanas un uzlādes kārbiņa atgādina saspiestu olu. Kvalitatīvi nostrādāts produkts ar viegli matētu korpusu, precīzu vāciņu, kas aizveras ar izteiksmīgu klakšķi. To vietā notur gana spēcīgi magnēti, tāpēc kārbiņa savu saturu neizkaisīs arī mētājoties pa somu vai kabatu. Tā kā kārbiņa ir plakana, to varam ērti nēsāt bikšu kabatā un tā savu izmēru dēļ neradīs diskomfortu. Kārbiņas priekšpusē ir viena gaismas diode, kas informē par uzlādes līmeni, bet aizmugurē fiziska poga ar ko varam iniciēt savienošanās režīmu. Apakšpusē atradīsim USB-C pieslēgvietu uzlādei un kārbiņa spēj uzlādēties arī uz bezvadu lādētājiem. Tātad, viss glīti un funkcionāli!

Šīs austiņas ir pieejamas vairākās krāsās, taču krāsainā daļa ir tikai pašu austiņu ārpuse. Dažādām krāsu versijām uzlādes kārbiņa ir nemainīgi balta. Žēl, tas varētu būt stilīgs dizaina pavērsiens, ja jau pa gabalu mēs varētu šikot ar pilnībā krāsainu produktu.

Kad ir pierasts lietot kājiņ-austiņas, kā, piemēram, Apple AirPods vai nesen apskatītās Nothing Ear (2), tad Pixel Buds Pro dizaina austiņas šķiet neērtas. Šādas austiņas ir neērtāk ne tikai ievietot un izņemt no ausīm, bet pareizi iebakstīt uzlādes kārbiņā. Pat pēc pusgada lietošanas man šis process nesagādā nekādu prieku.

Ja runājam par šo austiņu lietošanas ērtību, tad vismaz manās ausīs tās “sēž” ļoti labi un nejūtas ne pārlieku lielas, ne smagas. Protams, ir jāpiemeklē savām ausīm atbilstoši austiņu uzgaļi. Tad tās ausīs turēsies stingri un nekritīs laukā ēdot, runājot vai straujāk kustoties.

Austiņu kārbiņai ir IPX2, bet pašām austiņām – IPX4 mitruma aizsardzība. Ko tas nozīmē praksē? Īsumā – ne austiņas, ne to uzlādes kārbiņu nevaram iegremdēt ūdenī, tomēr tām nekaitēs lietus lāses vai sviedri no aktīvākas sportošanas.

Programmatūra tiek pilnveidota

Prieks, ka pēdējos gados bezvadu austiņu iestatīšana vairs nav tik neērts process, kāds tas bija agrāk. Tagad mums pietiek atvērt austiņu kārbiņu (neizņemot austiņas) un blakus esošajā Android telefonā redzēsim paziņojumu par to, ka varam iestatīt austiņas. Kā redzam, tās tiks piesaistītas mūsu Google kontam, lai pēc tam būtu uzreiz izmantojamas arī citās mūsu Android ierīcēs. Pēc tam spiežam uz “Set up” pogas un pēc mirkļa austiņas būs savienotas ar telefonu. Pixel gadījumā par to informēs noderīgā “At a Glance” informatīvā zona.

Šīm un citām līdzīgām austiņām ar mainīgajiem uzgaļiem ir svarīgi piemeklēt tieši konkrētajām klausītāja ausīm piemērotākā izmēra uzgaļus. Tas ietekmē ne tikai austiņu lietošanas ērtību, bet arī skanējumu. Es par šo biju aizmirsis toreiz, kad sāku lietot šīs austiņas un pārbaudē secināju, ka man vajag izmantot lielāka izmēra uzgaļus. Nomainīju tos un atšķirība bija jūtama – austiņas ne tikai stingrāk “sēdēja” ausīs, bet vēl labāk darbojās trokšņu slāpēšana. Noteikti izmantojiet šo funkciju un uzreiz līdzko izpakojat austiņas!

Austiņu iestatījumu galvenajā ekrānā redzam uzlādes līmeni austiņām un uzlādes kārbiņai, kā arī aktīvās trokšņu slāpēšanas režīmus. Šo funkciju varam izslēgt vai arī iestatīt trokšņu slāpēšanas vai apkārtējās vides skaņu pastiprināšana (“Transparency” režīms). Tas būs ļoti noderīgs pārvietojoties pa pilsētu, lai mūs nenotriektu kāds velosipēdists bez ķiveres. Šis ielas režīms tik aktīvi atskaņo apkārtējās vides skaņas, ka tās mēdz “apēst” to saturu, ko klausāmies. Vismaz man brīžiem bija pagrūti saprast, ko runā Feigins ar Arestoviču, kad gāju garām dzīvīgai Rīgas ielai. Un šo režīmu mums nav iespējas nekā pielāgot. Nekādus pielāgojumus nevaram veikt arī aktīvajam trokšņu slāpēšanas režīmam. Kopumā tas darbojas neslikti un spēj atfiltrēt monotonus apkārtējās vides trokšņus (kondicioniera rūkoņa, lidmašīnas skana u.c.) pie reizes neradot nepatīkamu spiedienu ausīs. Šeit Google uzsver, ka ir padomājuši par šo komforta aspektu. Trokšņu slāpēšana nav tik spēcīga kā salīdzināmām Sony bezvadu austiņām, taču man šķita līdzīga AirPods Pro sniegumam.

Austiņām varam pielāgot skanējumu izmantojot ekvalaizera funkciju (kas kļuva pieejama tikai relatīvi nesen ar programmatūras atjauninājumu) – ir gatavi vairāki iestatījumu komplekti (preseti), taču varam arī veikt detalizētākus pielāgojumus.

Austiņas spēj noteikt galvas kustības un ja “Spatial Audio” funkciju nodrošina multimediju atskaņotājs, tad varam sadzirdēt skanējuma izmaiņas atkarībā no tā, kā esam pagriezuši mūsu galvu. Interesanta funkcija, kuras efektu var reāli just, tomēr pagaidām pieklibo “Spatial Audio” atbalsts tieši satura atskaņotāju pusē. Ikdienā šo funkciju pat gribēdams bieži nevarēsi izbaudīt. Ikdienā krietni noderīgākas ir “Multipoint” un “Audio switch” funkcijas, kas ļauj ierīci savienot ar divām ierīcēm un austiņas spēs automātiski atskaņot audio no abām ierīcēm. Piemēram, klausāmies mūziku no datora, bet austiņās saņemam skaņas paziņojumu par ziņojumu, kas atlidojis uz telefonu. Vai arī šādi varam ērti izmantot Google balss asistentu, lai ātri noskaidrotu atbildi uz kādu mūsu jautājumu vai nodotu izpildei komandu viedās mājas ierīcēm. Kad asistents savu darbību būs veicis, austiņās atsāks skanēt mūzika. Tas pats notiek ar telefona zvaniem, ja tādus vēl vispār lietojam. Tas reāli darbojas!

Tā kā tas ir Google veidots produkts, tad ražotājs nav aizmirsis par savu balss asistentu. Varam ar “Hey Google” komandu to izsaukt jebkurā brīdī, kamēr austiņas ir ausīs un uzreiz uzdot jautājumu vai komandu. Tāpat varam likt asistentam nolasīt lietotņu paziņojumus un balsī pateikt to saturu. Tas gan ir nosacīti noderīgi, jo latviski uzrakstīto asistents nolasa ne pārāk saprotami.

Austiņu ārējās virsmas ir skārienjūtīgas un ar žestiem varam tās kontrolēt. Austiņu iestatījumos varam veikt pielāgojumus šajā ziņā. Esmu vairāk pieradis pie kājiņ-austiņām arī to vadības ziņā un man šķiet ērtāk spaidīt austiņu kājiņas nevis pašas austiņas. Tomēr es nevaru teikt, ka Pixel Buds Pro šajā ziņā darbotos slikti. Pieskārieni tiek reģistrēti korekti un tos pavada uzskatāms skaņas indikators, lai esam 100% droši, ka esam pareizi austiņām pieskārušies. Cits jautājums ir par to vai mēs visus šos žestus ikdienā atcerēsimies. Es parasti izmantoju tikai viena pieskāriena žestu, lai nopauzētu un atsāktu mūzikas skanējumu. Es biju diezgan skeptisks par skaļuma regulēšanu slidinot pirkstu pār austiņu virsmu, jo bažījos par to, ka pieskāriens var tikt uztverts kā “klikšķis”, tomēr praksē šī slidināšana tiek reģistrēta diezgan precīzi un skaļuma regulēšana šādā veidā reāli darbojas.

Akumulatora darbība ir laba

Uzlādes ziņā mums viss ir labi – austiņu kārbiņu varam uzlādēt ar vadu (kabeli pašiem tikai būs jāatrod) vai ar bezvadu lādētāju. Google norāda, ka ar aktivizētu aktīvo trokšņu slāpēšanu austiņas skanēs līdz 7h. Ja izslēgsim trokšņu slāpēšanu, tad līdz 11h. Ja pierēķināsim klāt vēl arī uzlādes kārbiņā uzglabāto enerģiju, tad kopējais skanējums būs attiecīgi līdz 20h vai 31h atkarībā no trokšņu slāpēšanas funkcijas.

Kā tad ir praksē? Šīs nav austiņas, kas baterijas darbības ziņā apbēdinās. Es parasti tās izmantoju darba laikā un tās veiksmīgi tika galā ar pilnu darba dienu. No rīta sākam klausīties mūziku, ap pusdienlaiku ieliekam kārbiņā palādēties un tad līdz vakaram varam turpināt klausīties mūziku. Ik pēc pāris dienām uzlādējam kārbiņu, kad tā sāk rādīt oranžu gaismiņu. Ne reizi šajos mēnešos nepiedzīvoju situāciju, ka austiņas kaut kā izteikti nesinhroni izlādētos vai ka nevarētu tās izmantot, jo tās un kārbiņa ir izlādējušās. Uzticams produkts!

Skanējums un mikrofonu darbība

Es nevaru teikt, ka šīs ir vislabāk skanošās austiņas, kas redzētas, tomēr to skanējums ir vairāk kā adekvāts. Es pat teiktu, ka tādai ikdienas lietošanai šīs ir pavisam pieklājīgi skanošas austiņas, kas neskan mākslīgi. Tām ir pietiekami sulīgs skanējums, var just arī basus. Vienīgi, var just, ka liela skanējuma rezerve šīm austiņām nav atstāta. Ja ekvalaizerā uzgriezīsim vairāk basus vai augšas, tad var just, ka skanējuma kvalitāte samazinās. Respektīvi, šīs austiņas vislabāk skanēs tad, kad neaiztiksim ekvalaizeri.

Par Hi-Fi ambīcijām gan varam aizmirst, jo austiņas atbalsta tikai SBC un AAC kodekus, kas arī uzskatāmi norāda, ka ar šo produktu Google mērķē uz ierindas klausītāju. Ja runājam par skanējuma/savienojuma stabilitāti, tad kopumā te viss ir labi, taču ik pa laikam var dzirdēt, ka kaut kas mazliet aizķeras un uz pavisam īsu mirkli mūzika apklust.

Ja runājam par mikrofonu spējām, tad tās ir normālas. Kopumā mūsu teikto dzirdēt varēs tīri labi, tomēr ik pa laikam var dzirdēt, ka balss kļūst robotiska. Acīmredzot, kaut kādi algoritmi mēģina saglābt audio un padarīt to saklausāmu. Tālu aiz mutes novietotām mazām bezvadu austiņām perfektu mikrofonu darbību sagaidīt nevajadzētu, tā tīri fiziski nav iespējama. Bet balss vai videozvaniem ar šādu austiņu spējām būtu jāpietiek. Man gan ir sajūta, ka AirPods Pro austiņas ar šo aspektu tiek galā labāk.

Secinājumi: Skaidra izvēle tiem, kas lieto Pixel ierīces!

Var redzēt, ka Google ļoti steidzās izlaist šo produktu, jo būtiskas funkcijas (ekvalaizers, “Spatial Audio”) tika pievienotas tikai vēlāk ar programmatūras atjauninājumu. Tomēr ar dzelžiem, šķiet, Google visu ir izdarījuši pareizi. Google Pixel Buds Pro ir kvalitatīvi uzbūvētas un vizuāli gaumīgas austiņas, kas skan ilgi un pietiekami kvalitatīvi ērtai izmantošanai mūsu steidzīgajā ikdienā.

Ja mēs izmantojam kādu Pixel viedtālruni, tad šīs austiņas ir loģiska izvēle līdzīgi kā kopā ar iPhone ir tikai loģiski izvēlēties AirPods austiņas. Šie salīdzināmie abu ekosistēmu piemēri darbojas līdzīgi labi un ir līdzīgi ērti izmantojami. Tāpēc, jā, var teikt, ka Pixel Buds Pro ir Android pasaules AirPods Pro.

https://kursors.lv/2023/08/08/google-pixel-buds-pro-apskats-android-pasaules-airpods-pro-alternativa/