Gēnu inženieri radījuši luminiscējošus trušus.

image001Havaju un turku zinātnieki ir izaudzējuši ģenētiski modificētu trušu pāri, kuru galvenā īpašība ir spēja spīdēt tumsā. Daily Mail ziņo, ka dienas gaismā truši ir identiski jebkuram citam savas sugas pārstāvim, bet tiklīdz istabā tiek izslēgta gaisma? Viņu spalva sāk izstarot zaļu gaismu.

Paši zinātnieki saka, ka - “Šie truši ir kā dzīvas naktslampiņas. Rodas tāda sajūta, ka viss viņu ķermenis ir noklāts ar mazām lampiņām.”

Pētnieki skaidro, ka spēju spīdēt viņi ir “iepotējuši”astoņiem trušiem? Tomēr no tiem tikai divi ir snieguši vēlamo rezultātu.

 

 

Kā norāda šīs ziņas avots tad zinātniekiem ir izdevies sasniegt luminiscējošo efektu ievadot trusēnu embrijos svešu ģenētisko amteriālu. Pēc kāda laika zinātnieki ievērojuši, ka mainot apgaismojumu embriji sāk izgaismoties sev neraksturīgā krāsā. Šis fakts apstiprināja, ka embriji ir pilnībā pieņēmuši jauno ģenētisko materiālu, kurš pilnībā saplūdis ar viņu ģenētisko struktūru.

image003Dienasgaismā trušu mazuļi ne ar ko neatšķiras no saviem sugas brāļiem.

Zinātnieks no Havaju universitātes, Doktors Stefans Moisaidi skaidro, ka „Šis gadījums kārtējo reizi pierāda to, ka mēs varam paņemt gēnu, kurš neattiecas uz konkrēto dzīvnieku sugu un spējam to „iepotēt” dzīvniekam tādejādi radot dzīvnieku ar jaunām īpašībām”

Speciālisti norāda, ka ģenētiski modificētie truši neizrāda nekādas slimības pazīmes, kuras norādītu uz to, ka viņu ģenētiskā struktūra nav pieņēmusi nepazīstamo ģenētisko materiālu. Pie tam neņemot vērā to, ka trušu organismā atrodas svešs ģenētiskais materiāls – viņu dzīves ilgums ir tāds pats kā parastajiem trušiem, kuri nav ģenētiski modificēti.

Jāpiezīmē, ka šis nav pirmais šāda veida eksperiments. 2013. gada aprīlī Urugvajas zinātnieki paziņoja sabiedrībai par to, ka pateicoties gēnu inženierijai ir izaudzējuši aitas, kuras ultravioleto staru ietekmē sāk izstarot zaļu, luminiscējošu gaismu.

image005Spīdīgās aitas