Focusrite Vocaster Two Studio podkāstu ierakstu komplekta apskats

17.05.2023

Podkāsti pēdējo gados kļuvuši ļoti populāri, vēl 2021. gadā Spotify tika pievienoti 1.2 miljonu jaunu podkāstu un kopumā Spotify platformā ir nu jau vairāk nekā 4 miljoni podkāstu. Tāpēc arī nav brīnums, ka arvien populārāki kļūst jau gatavi komplekti, kas nodrošina ātru un vienkāršu podkāsta ierakstīšanu.

Focusrite Vocaster Two Studio komplekts sastāv no divkanālu Vocaster Two interfeisa (lasi, audiokartes/pults), DM14v dinamiskā mikrofona, HP60v austiņām, XLR mikrofona vada, USB-C uz USB-A vada un podkāstu programmatūras klāsta. Interfeiss, mikrofons un austiņas izskatās vienādi melnā krāsā, izskats vienots ar sarkanu, metālisku svītru visam komplektam. Vocaster Two Studio izmantojams kopā ar Windows vai Mac datoru, kā arī ar iPad, kuram ir USB Type-C pieslēgvieta. Vocaster Two Studio interfeiss ir 224.5 mm x 113 mm x 50.5 mm liels un sver 0.42 kg.

Vocaster Two interfeisa izmērs ir gluži kā mobilai spēļu konsolei, vairākas detaļas ir no pārstrādātas plastmasas, ierīce šķiet viegla, varbūt pat pārāk viegla. Ap galveno gain pogu gaismiņas, kas rāda skaņas līmeni. Enhance poga piedāvā dažādas skaņas pielāgojumu iespējas, piemēram, paredzētu FM radio. Te gan arī jānorāda, ka Vocaster Two Studio visai pamatīgi pievelk pirkstu nospiedumus.

Vocaster Two Studio komplekts paredzēts diviem lietotājiem – tev pašam un arī viesim, bet viesim nāksies klāt piepirkt gan XLR mikrofonu, gan arī austiņas. Ražotājs piedāvā arī citus Vocaster komplektus, kas var noderēt, ja mēs plānojam ierakstīt podkāstu vienatnē (Vocaster One Studio), kā arī varam iegādāties tikai pašus interfeisus bez mikrofoniem un austiņām (komplekti bez vārda Studio nosaukumā).

Vocaster Two Studio ir Mute, Auto Gain un pat Power pogas. No pieslēgvietām ir jāpiemin divas XLR, Speakers out, kameras savienojums (3.5 mm TRS, tieši ar kameras mic savienojumu, lai skaņu sinhronizētu ar attēlu), viedtālruņa savienojums zvaniem vai citām skaņām, Bluetooth. Bet Vocaster Two Studio nav line-in pieslēgvietas, kas nepatiks mūziķiem vai cita veida satura radītājiem. Tiem noderīgāki var būt industrijā augsti novērtētie Scarlett interfeisi. Te ir arī tā dēvētais 48 V phantom power attiecīgiem mikrofoniem, kas ieslēdzams vai izslēdzams ar pogu, bet te jāuzmanās, jo ar 48 V phantom power iespējams sabojāt nesaderīgus mikrofonus.

Komplektā iekļautais DM14v mikrofons vizuāli atgādina Shure SM7B, kas ir, iespējams, labākais podkāstu mikrofons pasaulē. Tāpat kā Shure, arī DM14v ir zema jutīguma dinamisks mikrofons, kas lieliski tiek galā ar nevēlamu apkārtējās vides troksni, bet pieprasa pamatīgu pastiprinājumu.

DM14v ir visai vienkāršs XLR mikrofons bez iebūvētām ekvalaizera iespējām. Tas ir aprīkots ar iebūvētu pop-filtru, vēja aizsargu, iekšēju vibrāciju slāpētāju un stiprinājuma kronšteinu, kas darbojas ar jebkuru statīvu vai tā dēvēto boom arm. Tas ir arī smags, ar izturīgu metāla konstrukciju. Tā kā tas ir dinamisks mikrofons, nav pārsteidzoši, ka tas nav ļoti detalizēts, bet tam ir visai lineāra skaņa ar pietiekamu runātāja balss siltumu. Diemžēl būs jāmeklē rokā boom arm vai kādu trijkāji, jo komplektā nav nekā, kas noturētu mikrofonu, kas man šķiet visai dīvaini, ja uzskatām Vocaster Two Studio par jau gatavu komplektu podkāstam. Vismaz kādu vienkāršu, nelielu, plastmasas mikrofona statīvu varēja ielikt komplektā.

Līdzi dotās HP60v austiņas ir vidēji ērtas, šīs ir tā dēvētās on-ear austiņas, kas nav tik patīkami lietojamas kā over-ear austiņu modeļi. HP60v austiņas no visām ierīcēm šajā Focusrite Vocaster Two Studio komplektā šķiet visvājākais ķēdes posms, es laikam tās nomainītu uzreiz vai arī atstātu lietošanai viesiem.

Ja būtu jāsarindo komplektā esošās ierīces pēc to uzbūves kvalitātes, tad mikrofons noteikti ieņem pirmo vietu, pēc tam seko Vocaster Two Studio interfeiss un ļoti tālu pēc tam nāk austiņas, kas no kopējā iespaida izlec ar visai viduvēju uzbūvi par šo cenu. Par sūdzībām runājot, viss Vocaster Two Studio komplekts šķita statiski uzlādēts, tas pieķēra klāt pilnīgi visus putekļus, lai arī sākotnējās fotogrāfijas uz pelēkā fona taisīju tieši pēc ierīču izpakošanas.

Vocaster Hub lietotne

Laikam jāsaka, ka no Focusrite piedāvātās Vocaster Hub lietotnes biju gaidījis kādas plašākas iespējas, toties esošās neatbaidīs jaunus lietotājus un podkāstu iesācējus. Papildus tam, Focusrite Vocaster Two Studio var izmantot kopā ar Hindenburg Lite podkāstu ieraksta programmu vai trīs mēnešus izmēģināt SquadCast Pro + Video, vai sešus mēnešus Acast Influencer. Arī Hindenburg Pro vari izmēģināt sešus mēnešus bez maksas.

Vocaster Hub lietotnē atradīsi Auto Gain iespēju, bet šķiet, ka auto iespēja ir par klusu. Iestatījumi sadalīti katram no sarunas partneriem atsevišķi. Bluetooth arī iespējams regulēt atsevišķi. Stereo Loopback iespēja ļauj paņemt skaņu no datora un uzreiz atskaņot podkāsta ierakstā vai ēterā.

Vocaster Hub lietotnē smuki vizualizēti skaņas līmeņa indikatori (zaļš, dzeltens, sarkans), bet te nav klāt neviena cipara, neviena atšifrējuma, cik tieši esi pieregulējis līmeni.

Skanējums

Focusrite Vocaster Two Studio izmēģināju ar automātiskajiem iestatījumiem, vien pieregulēju skaļumu, kad tas bija nepieciešams. Izmantoju jau minēto Vocaster Hub lietotnē atrodamo Auto Gain iespēju, lai pielāgotu ierīču darbību balsij automātiski.

Vocaster Two Studio pāris reizes izmēģināju arī mūsu Kursors.lv podkāstā. Pamatā izmantoju automātiskos iestatījumus, lieki neko neregulējot. Protams, te lielu ietekmi dod tas, ka ierakstām visu attālināti, kā arī es ar Vocaster Two Studio neesmu galvenajā lomā, ierakstu veic Kristaps kaut kur tālu tālumā.Audio Player..

DM14v ir dinamisks mikrofons, tas nav ļoti detalizēts, bet vienlaikus nerodas lielas problēmas ar apkārtējās vides trokšņiem, atbalsīm vai peles klikšķiem. Mēs pārsvarā izmatojam kondensatora mikrofonus savos podkāstos, un ik pa laikam var manīt, ka fonā ir kādi trokšņi (blakus istabā kāds rej vai uz grīda nokrīt dakšiņa). Ar dinamisko mikrofonu lielākā daļa no šī nebūtu dzirdama ierakstā. Kristapa dīdīšanās uz čīkstoša krēsla gan ir dzirdama ar visu viņa dinamisko mikrofonu.

Ar šo podkāstu komplektu ierakstījām arī Kursors.lv podkāsta 36. epizodi, kurā gan pasūdzējos arī par LMT interneta sakariem. Iespējams, ka interneta darbības nianses var ietekmēt skaņas kvalitāti dažos mirkļos.

Nobeigumā

Focusrite Vocaster Two Studio komplektiņš ir visai mīlīgs un pievilcīgs, ja grasies pie sevis aicināt arī kādu sarunu partneri. Man gan roka neceļas šo komplektu gluži dēvēt par gatavu ierakstam, jo kā minimums vajadzēs arī kādu kāju vai boom arm statīvu piemeklēt, kur iestutēt mikrofonu. Visādi citādi Focusrite Vocaster Two Studio varētu būt tīri feins komplekts, kas ļauj bez pārāk lielām galvassāpēm uzsākt savu podkāstu.

Visai saprātīgi darbojas automātiskie skaņas iestatījumi, tos var ļoti veikli izlaist cauri katru reizi, kad studijā ierodas jauns viesis, šis viss aizņems aptuveni minūti ar visu skaidrošanu viesim, ko tieši jādara.

Ja vēlies uzreiz piekomplektēt klāt vietiņu arī otram runātājam, vari paķert Vocaster Broadcast Kit, kas sevī ietver Vocaster DM14v mikrofonu un Vocaster HP60v austiņas.

Latvijā šo interfeisu vari nopirkt Best Music internetveikalā. Turpat vari iegādāties arī citus Focusrite produktus, piemēram, Focusrite Vocaster One vai Focusrite Vocaster One Studio, kā arī Focusrite Vocaster Two.

https://kursors.lv/2023/05/17/focusrite-vocaster-two-studio-podkastu-ierakstu-komplekta-apskats/