Flaviuss Ardeljans. Miazmi

Svētā skirba ar sarkanu virvi. Scârba sfântului cu sfoară roșie

Ja kādu ziemas dienu uz ceļa satiekat ratus, kuru vada runīgs skelets, tad nepadodieties viņa piedāvājumam aizvest jūs uz pilsētu. Un, ja jūs tomēr izlemjat, tad sagatavojieties: skelets (viņa vārds, starp citu, ir Bartolomejs) jums pastāstīs daudz ārkārtīgi interesantu stāstu, taču samaksa prasīs arī šausminošu.

Un šie stāsti būs par asiņainu konfrontāciju starp divām pasaulēm, par draudīgiem žurkcilvēkiem, kuri aprij veselus ciemus, par īstiem monstriem un patiesi briesmīgiem rituāliem, kas ļauj šķērsot robežu starp Visumiem. Viņš pastāstīs arī par cilvēkiem, kuri cīnās šajā karā: par svēto Taušu, kurš cilvēkam piešķir patiesu dzīvi pēc nāves un aizsargā ejas starp pasaulēm, par arhitektu Ulriku, kurš zina, kā veidot tiltus starp telpām, draudīgu cilvēku ar zirga galvu un tiem, kas gatavi atdot savu dzīvību un nāvi par uzvaru savā dzimtajā pasaulē, jo dzīve ir relatīva, un nāve nav galīga. Visi šie likteņi, pasaules un leģendas saplūdīs pēdējā kaujā netālu no Alraunas pilsētas, un ne visi izdzīvos šajā kaujā.

https://fantlab.ru/work1113493

Pasaules un ne-pasaules pūslis. Bășica Lumii și a ne’Lumii

https://fantlab.ru/work1113494

 Flavius Ardelean

Dzimis 1985. gadām Brašovā, Rumānijā. Tātad, ja vēlaties iepazīt mūsdienu rumāņu tumšo fantāziju...

https://www.livelib.ru/author/1807318-flavius-ardelyan

Mājaslapa.

Flaviuss Ardeljans ir tumšās fantastijas rakstnieks, Šausmu rakstnieku asociācijas biedrs. Viņš ir autors septiņiem romāniem un trim īsu stāstu krājumiem pieaugušajiem un bērniem, par ko viņam divas reizes tika piešķirta Kolina balva daiļliteratūrā un divas reizes tika nominēts balvai par labāko jauno romānu rakstnieku Rumānijas jauno rakstnieku svinīgajā pasākumā Bukarestē. Viņa pirmais romāns tika nominēts balvai kā labākais debijas romāns festivālā du Premier Roman Čamberī, Francijā. Abas viņa bērnu grāmatas tika nominētas balvai Gada labākā grāmata Brasovas gada kultūras balvu pasniegšanas ceremonijā. Flavijs debitēja angļu valodā Valankūras pasaules šausmu stāstu grāmatā, un viņa sērija Miasma tika izdota Vācijā un Krievijā. Flavijs ir arī mūziķis, nesen ierakstījis bungas rumāņu rokgrupas RoadkillSoda 2020. gada albumam Sagrada. Viņš tulkoja vairākus romānus no vācu un angļu valodas rumāņu valodā, īpaši Alfrēda Kubina 1909. gada kulta romānu "Die andere Seite".

https://www.flaviusardelean.com/

P. S. Īsi par rumāņu zinātnisko fantastiku.

Romanian science fiction - no Vikipēdijas  site:360wiki.ru

Rumānijas zinātniskā fantastika radās 19. gadsimtā un 20. gadsimta otrajā pusē ieguva popularitāti Rumānijā. Lai gan vairāki rumāņu zinātniskās fantastikas rakstnieki ir tulkoti angļu valodā, neviens no viņiem nav kļuvis populārs ārzemēs.

Pirmajos gados

Senākā valsts zinātniskās fantastikas vēsture ir Al. N. Dariu "Finis Romaniae" (1873), alternatīvs stāsts par Rumānijas vēsturi pēc Kerola I pēkšņās nāves un revolūciju pret jauno princi, kas pasludina Rumāniju par republiku.

Nākamais stāsts bija utopija, ko divus gadus vēlāk, 1875. gadā, uzrakstīja pusaudzis ar pseidonīmu "Demetrio G. Ionnescu", kurš vēlāk kļuva par valstsvīru Take Ionescu. Stāsts notiek 3000. gadā, kad uz Zemes dzīvo neliela auguma cilvēki, kuri briedumu sasniedz līdz 15 gadu vecumam. Politiski monarhijas tika likvidētas, un visas valstis bija republikas un pievienojās pasaules konfederācijai. ... Reliģija un karš pazuda, un dārzu pilsēta Bukareste kļuva par Rumānijas galvaspilsētu tās dabiskajās (etniskajās) robežās, liecina Augstākās tiesas spriedums.

Gadu sākumā Viktors Anestins bija slavens zinātnes popularizētājs, kurš līdzās simtiem rakstu un grāmatu par zinātni rakstīšanai uzrakstīja trīs zinātniskās fantastikas romānus: "În anul 4000 sau O călătorie la Venus" ("4000 jeb ceļojums uz Venēru", 1899), "O tragedie cerească, Poveste astronomică" (" Debesu traģēdija, astronomijas vēsture ", 1914) un "Puterea ştiinţei, sau Cum a fost omorât Răsboiul European, Povesteantastică" (" Zinātnes spēks jeb kā tika nogalināts Eiropas karš, fantastisks stāsts ", 1916) Viens no agrākajiem aprakstiem par atomenerģijas militāru izmantošanu Debesu traģēdijā tika publicēts 1914. gada februārī, tajā pašā gadā kā H. G. Velsa "Atbrīvotā pasaule".

1914. gadā Anrī Štāls publicēja izdevumu "Un român în lună" ("Rumānis uz Mēness"), kas veltīts iespējai nolaisties uz Mēness.

Komunistiskais laikmets

Pēc Otrā pasaules kara jaunais komunistu režīms atbalstīja zinātnisko fantastiku, izmantojot to kā zinātnes popularizēšanas un indoktrinācijas līdzekli. Tika nodibināts iknedēļas zinātniskās fantastikas žurnāls "Colecţia de povestiri ştiinţifico-fantastice"; tas bija svarīgs faktors zinātniskās fantastikas attīstībā Rumānijā.

Laikmeta populārākie rakstnieki rakstīja zinātniskās fantastikas piedzīvojumu romānus, kas dažkārt ietvēra marksisma ideoloģiskos aizspriedumus un bija vissvarīgākie. tā laika zinātniskās fantastikas rakstnieki, savukārt Vladimirs Kolins bija pirmais lielais fantāzijas rakstnieks. https://en.wikipedia.org/wiki/Vladimir_Colin

Astoņdesmitajos gados ievērojamākā zinātniskās fantastikas publikācija bija ikgadējā "Anticipaţia", ko rediģēja Joans Albescu. Daudzi astoņdesmito gadu rakstnieki nodarbojās ar zinātniskiem pētījumiem, kas nozīmēja, ka viņu raksti bija tuvāk zinātniskajai fantastikai. Tie nebija īpaši auglīgi, jo astoņdesmitajos gados to bija ļoti grūti publicēt, un deviņdesmitajos gados viņi pārcēlās uz citām teritorijām. (Piemēram, Kristians Tjudors Popesku kļuva par slavenu žurnālistu.)

Pēc 1989. gada

Pēc Rumānijas revolūcijas sākotnēji zinātniskās fantastikas literatūras žanrs piedzīvoja uzplaukumu, jo tika publicēti daudzi tulkojumi, kurus komunistu varas iestādes nepieņēma. Jāatzīmē, ka laikā no 1992. līdz 2003. gadam izdevniecība "Nemira" publicēja simtiem tulkojumu un vairākus rumāņu romānus, tostarp Danuka Ungureanu "Aşteptând în Ghermana", steampunk romānu "2484 Quirinal Ave" un kiberpanka romānu "Cel mai înalt turn din Baabylon", ko sarakstījis Sebastians A. Korns.

Pašlaik ir tendence vairāk koncentrēties uz fantāziju, nevis zinātnisko fantastiku, un tikai daži izdevēji joprojām publicē rumāņu zinātniskās fantastikas rakstniekus. to vidū "Amaltea" un "Tritonic".

https://360wiki.ru/wiki/Romanian_science_fiction