Eurocon 2018. 3. diena

Trešā diena Amjēnā mums iesākās ar to, ka bijām sapulcē, kur sprieda par to, kur notieks viens no nākamajiem Euroconiem, bet galvenais - notika balsošana par šī gada balvām, tikai izdalīti nomināciju saraksti, no katras valsts balsot varēja tikai divi cilvēki, tāpēc mani atstāja bešā, kā pašu nepieredzējušāko, kurš šādā pasākumā piedalās pirmo reizi. Atklāti sakot arī nominanti saraksti man bija praktiski pilmīgi sveši, jo es aktīvi fendomā nekad neesmu piedalījies, tāpēc šodienas stāvoklis Eiropas fantastikā man ir svešs.

Vēlāk uz brīdi atkal ieskrēju katedrālē un ņēmu dalību (visai pasīvu) ierastajā kona tusiņā, ārpusē. Pēc tam aizgājām uz Iena Vatsona lekciju "Frankenšteina briesmonis, Kārlis Marks un nāras". Karstums jau audotoriju bija stipri mogurdinājis, man angļu valoda runā ir stipri sveša, lasīt vēl kaut kā, tāpēc par to, kas tika teikt, lai labāk stāsta Imants Belogrīvs.  Daudz neizteikšos. Man arī radās ķibele, jo fotoaparātā beidzās baterijas, tāpēc nācās aiziet uz kopmītnēm pēc rezerves. Atpakaļceļā nolēmu iet pa citu ceļu, tāpēc sanāca interesanti foto- arī ar gulbīšiem - ne biju pat domājis, ka duļķainajos Sommas upes un kanālu tīkla ūdeņos te tādi dzīvo.

Paēdām pusdienas, mēģinot izgaršot vietējos Pikardijas labumus. Bija garšīgi. Sāka skanēt zvani. Katedrālē notika kāzas, man izdevās video uz ņemt jauno pāri, kurš fotogrāfējās pie ieejas durvīm. Būs arī tādas atmiņas.

Trešās dienas otrajā pusē notika lielā apbalvošana, kad balvas saņēma visi izvēlētie nominanti. Kategorijas bijā ļoti daudz. Balvas gan bija visai simboliskas (nezinu cik naudā) - diploms keramikas flīzīte ar simboliku. Vēlāk tādu pašu varēja nopirkt par 15 eiro.

PAr labāko autori atzina Annu Starobiņecu (liekas, ka no Krievijas). Teikts, ka viņa ir viena no nedaudzajām krievu rakstniecēm, kura raksta šausmu žanrā. Par labāko izdevniecību atzina Županska izdevniecību no Ukrainas. Par labāko fantastikas popularizatoru atzina Jukka Halmi no Somijas. Par labāko žurnālu Angle Mort / Blindspot (laikam tie divi). Par labāko tulkotāju zviedrieti Ilvu Spengbergu, kura sāka tulkot jau 60. gadu beigās (Lī Breketa, tad Andrē Nortone) - tulkojusi daudz https://sv.wikipedia.org/wiki/Ylva_Sp%C3%A5ngberg

Tālāk sekoja sasniegumu balvas: māksla Sebastians Čamagajevacs, labākais, konkrētais darbs - angliski "The House of Binding Thorns" ("Saistošās ērces māja" - tā Google iztulkoja; "Vilkābeļu mājas pacelšanās (arī debessbraukšana)" - tas no franču valodas). Autore Aliete de Bodāra, kura pašreiz esot populārākā franšu (vjetnamiešu izcelsmes) fantaste.

Par labāko dramatisko darbu atzina "Valeriānu un Tūkstots planētu pilsētu" - filmu, ko rādīja arī pie mums, režisors Luks Besons, protams, nebija ieradies.  Par labāko fanzinu atzina "Journey Planet". Labākais darbs bērniem: Barbara Schinko "Das Sagenbuch Stephansdom" un  Branka Primorac "Mans brālis dzīvo datorā". Labākais interneta portāls nooSFere,org

Tad vēl nāca tāda Chrysalis Award, ko dabūja Verena Petrasch (bērnu rakstniece, dzimusi Šveicē, augusi Austrijā), kā arī Maksims Kutuzovs no Baltkrievijas https://nn.by/?c=ar&i=213164&lang=ru

Vizuālajā mākslā - Jurajs Beloševičs(Horvātija) un Vera Mertlikova no Čehijas. Arī rakstniece.

Vēl mākslinieks Nikolass Sartērs. https://nicolassarter.art/ un īriete Šineda O'Hārta https://www.greenhouseliterary.com/authors/sinead-ohart/

Par Eiropas  lielmeistaru tika atzīts Žerards Kleins, kuru mēs iepazinām vēl padomju laikos.

Dienas novakari mēs pavadījām tusiņos un sarunās arī ar vietējiem jauniešiem, kuri parasti pulcējās pie vienas populāras "Delīrija kafejnīcas" kāda Sommas kanāla krastā.