Džūlians Klerijs. Pārgalvji

Pārgalvju ģimene dzīvo pavisam parastā dvīņu mājā visnotaļ parastā piepilsētas ielā, tomēr paši ir visai neparasti...

Pārgalvja kungs sacer jokus Ziemassvētku plaukšķenēm, Pārgalves kundze no olu kārbām un vistu kauliņiem darina īpatnējas cepures, un viņu dvīņi ir mazi, jautri nerātņi: Bobijam patīk grauzt zīmuļus un galda kājas, un Betijai ir savādi, spiedzīgi smiekli. Bet galvenais – viņus visus klāj spalva, viņi slēpj biksēs asti un vairāk par visu viņiem patīk uzjautrināties un ķiķināt.

Vai jau uzminējāt viņu noslēpumu? Nu protams, viņi ir hiēnas! Tomēr savu īsto būtību Pārgalvji tur no visiem noslēpumā, un vienīgi nīgrais kaimiņš jauš kaut ko aizdomīgu...

No angļu valodas tulkojusi Laura Dreiže.

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/126594-pargalvji.html

Pārgalvji steidz palīgā

The Bolds to the Rescue

Vai esi jau iepazinies ar Pārgalvju ģimeni? Viņi dzīvo pavisam parastā mājā visnotaļ parastā piepilsētas ielā, bet paši ir gluži neparasti...

Ja esi izlasījis pirmo Džūliana Klerija grāmatu par Pārgalvjiem ar lieliskajām, jautrajām Deivida Robertsa ilustrācijām, tu jau zini viņu noslēpumu. Ja ne, pačukstēsim priekšā tikai to, ka Pārgalvja kungs sacer jokus Ziemassvētku plaukšķenēm un labprāt rakājas pa kaimiņu atkritumu tvertnēm, Pārgalves kundze no olu kārbām un vistu kauliņiem darina īpatnējas cepures, Bobijs ir mazs nerātnis, kas skraidelē apkārt un grauž galda kājas, bet Betijai patīk tvarstīt brāli, turklāt viņai ir savādi, spiedzīgi smiekli.

Otrajā grāmatā par Pārgalvjiem (kura vēl vairāk nekā pirmā papildināta ar Pārgalvja kunga jokiem) tu uzzināsi, kas notiek ģimenes namā, kad paklīst runas, ka tur patvērumu atradīs ikviens dzīvnieks, kam draud briesmas. Vai Pārgalvjiem izdosies pārvarēt visas grūtības un izglābt draugus? Un vai pārpildītā māja nepārvērtīs par haosu viņu pašu dzīvi?

No angļu valodas tulkojusi Laura Dreiže.

Atsauksmes

“Brīnišķīgās ilustrācijas padara šo neparasto stāstu vēl dzīvāku, un katrs jaunais lasītājs radīs tajā bezgala daudz prieka.”

Guardian, The Best New Children's Books

“Neparasta, aizraujoša un ļoti, ļoti jautra grāmata ar pamatīgu zemtekstu par to, kā mēs dzīvojam un ļaujam dzīvot citiem.”

Lovereading4Kids

“Apburoši muļķīgi un bezgala smieklīgi... Jūs smiesieties skaļā balsī! Šajā pasaulē mums vajadzētu vairāk tik jautru grāmatu!”

The School Librarian

https://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/130176-pargalvji_steidz_paliga.html

Mājaslapa.

https://www.theboldsbooks.co.uk/

Boldu dziesma.

https://www.youtube.com/watch?v=OFzFdSLhtDE

Autors lasa fragmentu.

https://www.youtube.com/watch?v=OFzFdSLhtDE

Ilustratora stāsts.

https://www.youtube.com/watch?v=FBinDWopFFU&t=8s

Džūlians Klerijs.

Kad Džulianam Klarijam nav dumjš laiks posties un stāstīt jokus uz skatuves, viņam patīk būt mājās ar saviem mājdzīvniekiem. Viņam ir daudz tādu: suņi, kaķi, pīles un vistas. Viņa mūža mīlestība pret dzīvniekiem iedvesmoja stāstīt stāstu par to, kas notiktu, ja viņi izliktos līdzīgi mums. Džulianam patīk arī apceļot valsti, skaļi lasot savas grāmatas bērniem un dzīvniekiem.

https://www.theboldsbooks.co.uk/creator/julian-clary-the-author/

Deivids Roberts.

Deivids Roberts bērnībā vienmēr mīlēja zīmēt un gleznot, un, kad viņš pieauga, viņa talanti aizveda viņu līdz Honkongai, kur viņš ieguva darbu, gatavojot skaistas cepures. Bet viņš vienmēr gribēja ilustrēt bērnu grāmatas, un tāpēc viņš atgriezās Anglijā, lai strādātu ar izcilākajiem šīs valsts autoriem. Deividam patīk zīmēt dzīvniekus, drēbes un cepures, tad kas var būt labāks par grāmatu par dzīvniekiem drēbēs un cepurēs?

https://www.theboldsbooks.co.uk/creator/david-roberts-the-illustrator/