Olšens savas dzīves laikā ir strādājis daudzos darbos: viņš ir strādājis par dārznieku, mūrnieku, galdnieku, naftinieku, ainavu veidotāju, mežstrādnieku, rokenrola dīdžeju, printētāju, redaktoru, izdevēju, datoru konsultantu, korporatīvo sekretāru un atkritumu vedēja vadītāju.
Literatūrā viņš debitēja 1982. gadā ar žurnālā "Analog" publicēto stāstu "Much Ado about Nothing", pēc kura kļuva par vienu no šīs publikācijas pastāvīgajiem autoriem, publikāciju skaita ziņā galu galā apsteidzot pat Polu Andersonu. Stāsts "Neizjaukt!" ("Abandon in Place"), kas izdota 1996. gadā, tika nominēta visām prestižākajām zinātniskās fantastikas balvām, tika apbalvota ar "Miglāju" un atnesa autoram slavu. Stāstam par spokainajiem Saturniem, kas pacēlās no pamestajām palaišanas platformām Kanaveralas ragā, bija nepieciešama tālāka attīstība – un Olšens savu stāstu pārvērta par romānu. Bet simtiem tūkstošu zinātniskās fantastikas cienītāju, kurus aizrāva "trakā zinātnieka" Alēna Meisnera no slavenās ROCK organizācijas piedzīvojumi, ar to nepietika. Tad Džerijs Olšens uzrakstīja "Īpašo zvaigžņu ekspresi" - romāna "Neizjaukt!" turpinājumu.
Džerijs un viņa sieva Ketija dzīvo Eiženā, Oregonas štatā. Viņi abi raksta zinātnisko fantastiku, Ketija strādā arī medicīnas laboratorijā. Viņu iecienītākās aktivitātes ir elektriskā ģitāra, basģitāra, dārzkopība un astronomija.
Keitija un Džerijs joprojām brauc ar 1969. gada Volkswagen Beetle, kas Keitijai ir kopš 1975. gada (tas nozīmē, ka viņai tas ir bijis ilgāk nekā Džerijam). 2006. gada septembrī neuzmanīgs kaimiņš stāvlaukumā ietriecās viņu automašīnā. Bojāti visi četri riteņi, virsbūve, motora pārsegs, buferis un dzinējs. Pāris automašīnu atjaunoja.
"Beyond Paradise" ("Paradise Passed", 2004) ir Džerija mīļākais romāns, kuru viņš rakstīja divus gadu desmitus. Romānā ir jūtama Olšena bēdīgi slavenā humora izjūta, taču šoreiz humors apvienots ar sociālās spriedzes izrādīšanu. ASV izdevumā romānam ir skaists mākslinieka Frenka Vu vāka noformējums.
Lielāko daļu 2005. gada Džerijs bija aizņemts, izstrādājot un veidojot jauna veida teleskopu, kursorbumbas teleskopu, ko viņš aprakstīja rakstā, kas publicēts žurnālā "Sky & Telescope" (2006).
© http://www.jerryoltion.com/ ar papidinājumiem.
Bibliogrāfija, garākie darbi.
Romāni
Frame of reference. 1987.
The darkness before the dawn. 1995.
Abandon in place. 2000.
The getaway special. 2001.
Paradise passed. 2004.
Anywhere but here. 2005.[4]
Star Trek. Zvaigžņu ceļš
Twilight's end. 1996.
Mudd in your eye. 1997.
Where Sea Meets Sky (1998)
The Flaming Arrow (with Kathy Oltion, 2000)
Robots City. Robotu pilsēta
Alliance (Isaac Asimov's Robots and Aliens No. 4, 1990)
Humanity (Isaac Asimov's Robots and Aliens No. 6, 1990
https://en.wikipedia.org/wiki/Jerry_Oltion
Stāstu krājums. Pirmais.
Citplanētieši vienkārši vēlas izkāpt no sava kuģa un izstaipīt kājas. Viņiem nav nodoma palīdzēt mums atrisināt mūsu daudzās problēmas. Bet, kad viņi dodas ar mugursomu tuksnesī, viņi atrod cilvēku puisi, ko nebija gaidījuši.
“The Sense of Discovery” ir pirmais no tiem, kas galu galā būs pilnīgi (labi, gandrīz pabeigti) Džerija Oltiona darbi, kas pieejami tiešsaistē. Džerijs ir publicējis zinātniskās fantastikas stāstus un romānus kopš 1982. gada, un "Bard Design" viņam ir vairāk nekā 150 no tiem, lai tos pārformatētu digitālā formā, tāpēc tas prasīs kādu laiku. Ik pa laikam atgriezieties, lai redzētu, kas jauns ir publicēts.
Džerija īsie stāsti ir publicēti lielākajā daļā lielāko zinātniskās fantastikas vietu, un viņam ir bijuši vairāki veiksmīgi romāni, tostarp četras augsti novērtētas "Star Trek" grāmatas. Viņš ir kļuvis par visvairāk publicēto autoru žurnāla "Analog" vēsturē. Viņa stāsti ir ieguvuši Nebula balvu, Endeavour balvu, Seiuna balvu un ir vairākkārt nominēti Hugo balvai. Viņa stāsti bieži ir humoristiski, ar patīkamiem varoņiem, kas izmanto inteliģenci un kompetenci (pretstatā spēkam un vardarbībai), lai atrisinātu savas problēmas. Viņa stils atsaucas uz zinātniskās fantastikas zelta laikmetu, tomēr ar mūsdienīgu jūtīgumu un aktualitāti. Pat viņa agrākie darbi labi saglabājas šodien un arī nākotnē.
Lai iegūtu pilnu Džerija kanona sarakstu un ieskatu viņa citā dzīvē kā astronoma amatieram, apmeklējiet Džerija vietni www.sff.net/people/j.oltion
Nedemontēt! Abandon in Place
Kur mūsdienu pasaulē ir robeža starp reālismu un ekstrasensoru uztveri?
Pastāvīgi mēs redzam cilvēkā neaptveramo, mistiskus faktus. Kā to izskaidrot? Kā izskaidrot pravietiskus sapņus, vīzijas pāri attālumiem, dažādu skaitlisko darbību skaitīšanu prātā, hipnozi? Par otru nemaz nerunājot, nemaz nav saprotams.
Romānā raita pāreja no reālisma uz misticismu, un lūk, rezultāts – visa planēta nodarbojas ar ekstrasensoru uztveri.
Romāns 2000. gads.
Garstāsts, 1996.; cikls «Getaway Special» 1997. Nebula balva.
No Kanaverala raga iekonservētām palaišanas platformām mistiski parādās Saturn V raķetes un palaižas Mēness virzienā. Kas zina, vai tas ir tāpēc, ka "spoki atgriežas, lai pabeigtu nepabeigto", un Mēness programma tika pārtraukta. Astronauts, kurš ir sēdējis uz Zemes, brīvprātīgi vēlas lidot, lai gan misija var neatgriezties. Tas, ko viņš uzzina uz Mēness, attiecas ne tikai uz viņa turpmāko likteni, bet arī uz viņa paša likteni. Un cilvēces liktenis nav atdalāms no kosmosa.