Divi raksti par mobilo telefonu

 1.

1928. gada kinohronikā iekļuvusi sieviete ar mobilo telefonu.

2010. gada 28. oktobrī, Larisa Zadoļska.

959bigKritiķi un vērīgi skatītāji meklē filmās visāda veida kļūdas. Taču šoreiz eksperti un amatieri bija vienkārši apstulbuši. Čārlija Čaplina filmas reklāmas kadrā iekļuvusi viešņa no nākotnes. Sieviete melnā cilindrā un melnā apmetnī iet pa ielu un runā pa mobilo telefonu. Un tas 1928. gadā!

Ar redzēto cenšas tikt skaidrībā «Daily mail» žurnālisti. Viņi ziņo, ka dīvainību ir ievērojis kinofans Džordžs Klārks, kas skatījies kinohronikas kadrus, veltītus Čārlija Čaplina filmas «Cirks» pirmizrādei Manns Chinese Theatre Holivudā.

 

 

Kamera iekļāvusi kadrā ne tikai teātra ēku, bet arī cilvēkus, kas iet garām. Viena no sievietēm kadrā ar roku tur kaut kādu ierīci pie auss un ejot kaut ko saka. «Viņa demonstrē tos pašus žestus un kustības, ko mēs esam pieraduši redzēt pie cilvēkiem, kas ejot runā pa mobilo telefonu», - rakstā teikts. Tajā pašā laikā viņi atzīmē, ka puse no dīvainās garāmgājējas sejas ir apslēpta cilindra ēnā. Un vispār video kvalitāte varētu būt labāka, tāpēc saprast kaut ko ir visai grūti.

Pats Džordžs Klārks stāsta, ka, parādot fragmentu vairāk nekā simts saviem paziņām, tā arī neviens no tiem nav spējis dot pārliecinošus izskaidrojumus. Daži skatītāji domā, ka sieviete klausās portatīvo radio, kaut arī tas neizskaidro, kāpēc viņa pati runā. Citi uzskata, ka objektīvā iekļuvusī dāma demonstrē šizofrēnijas pazīmes un piesedz seju, lai noslēptu faktu, ka skaļi sarunājas pati ar sevi. Bija piedāvāts arī triviāls atrisinājums: nejaušā garāmgājēja vienkārši cenšas noslēpt seju no kameras. Bet skeptiķi uzskata, ka kinohronikas kadrus ir samontējis pats Klārks.

http://www.utro.ru/articles/2010/10/28/932786.shtml

Raksts angļu valodā. Video no YouTube gan jau ir izņemts.

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-1324132/Time-traveller-woman-mobile-phone-1928-Charlie-Chaplin-film.html

 2.

Atminēts noslēpums meitenei ar mobilo telefonu no 1930. gadiem. YouTube lietotāji noskaidrojuši, kā 1938. gada kinohronikā nokļuvusi meitene ar mobilo telefonu.

Sergejs Bobčinskis. 2013. gada 1. aprīlī.

1930. gadu kinolentes, kurā redzama meitene, kas runā pa mobilajam telefonam līdzīgu iekārtu, noslēpumu izdevies atminēt interneta lietotājiem. Par to raksta The Daily Mail.

Kadri ar noslēpumaino nezināmo, kas paguva iegūt iesauku «laika ceļotāja», tika uzfilmēti 1938. gadā kādā no ASV rūpniecības giganta «Dupont» rūpnīcām. Kadros redzams, ka meitene, kas ģērbusies pēc 1930. gadu modes, iet pūlī, piespiedusi pie auss telefonam līdzīgu ierīci un aizgūtnēm runā pa to.

Kad meitene tuvojas kamerai, viņa nolaiž «aparātu» lejā. Palēninātajos kadros redzams, ka iekārtai ir tāds pats izmērs un forma, kā mūsdienu mobilajam telefonam.

Video ar «ceļotāju» tika izvietots YouTube pirms gada un kopš tā brīža ir savācis vairāk nekā 300 tūkstošu skatījumu. Sazvērestības teorijas piekritēji jau bija uzskatījuši to par pierādījumu, ka ceļojumi laikā ir reāli.

Taču nesen noslēpumu atklāja viens no lietotājiem ar niku planetchek, kas nosauca sevi par sievietes ar «mobilo telefonu» tiešu pēcteci. Komentārā paskaidrots, ka video ir redzama viņa vecvecmāmiņa Ģertrūde Džonsa, kurai tajā brīdī bija 17 gadi un kura joprojām ir dzīva.

«Es pajautāju viņai par šo video, un viņa visu atcerējās. Pēc viņas vārdiem, «Dupont» tajā laikā nodarbojās ar telefonu sakaru attīstīšanu. Viņi eksperimentēja ar bezvadu telefoniem. Ģertrūdei un vēl piecām citām sievietēm iedeva šos mobilos telefonus, lai viņas tos testētu nedēļas laikā. Ģertrūde runāja ar vienu no zinātniekiem, kas gāja pa labi no viņas ar tādu pašu telefonu», - planetchek pastāstīja.

Atgādināsim, ka tas nav pirmais video, kurā redzams kaut kas, kas atgādina mobilo telefonu — iekārtu, kuru pirmo reizi prezentēja publikai tikai 1973. gadā. Tā pirms dažiem gadiem tīklā parādījās fragmenti no 1928. gada hronikas, kurā redzama sieviete melnā cilindrā un melnā apmetnī, kas iet pa ielu un sarunājas pa telefonu. Tomēr hronikas kvalitāte ir tik slikta, ka skaidri saprast neko nevar: dīvainās garāmgājējas seju līdz pusei slēpj ēna no cilindra.

http://www.utro.ru/articles/2013/04/01/1110490.shtml