Tās masa par Zemes masu ir 6000 reižu mazāka, un tomēr, neskatoties uz tādiem pieticīgiem datiem, 2007.gadā NASA palaida astronomisko staciju “Rītausma” (“Dawn”), kura Cereru sasniegs 2015.gadā. Taču kādēļ šī mazā planēta izraisīja tādu neviltotu interesi ASV kosmiskajos pētniekos?
Par godu sengrieķu auglības dievietei nosauktā Cerera pirmajā mirklī varētu šķist absolūti neapdzīvota. Pēc provizoriskiem astronomu datiem, planētas virsma pilnībā klāta ar ledu un hidratizētiem minerāliem (māli, karbonāts).
Cerera vairāk līdzinās Sniega Karalienei, tās kodols ir no akmens, bet mantija – no ledus. Un tomēr zinātnieki uzskata, ka zem tās virsmas varētu slēpties šķidra ūdens okeāni! Izbrīnu rada arī regulārā un apaļā pundurplanētas forma, kad tajā pašā laikā lielākā daļa mazo ķermeņu šādas gravitācijas dēļ nespēj līdzināties etalonam. Tomēr Cereras galvenais noslēpums slēpjas citur. Nesen parādījās priekšstats, ka šī planēta nav nekas cits, kā citplanētiešu bāze!
Kosmiskā bāze
Dīvainus gaismas uzplaiksnījumus, ko izstaro Cerera, bija pamanījis Džuzepe Piaci. Bet toreiz viņš tā arī neatrada tiem izskaidrojumu. Bet pēc gadsimtiem dažādu valstu, tādu, kā Anglija, Beļģija, Dānija un Somija, astrofiziķi, pēc ilgiem novērojumiem ar orbitālā teleskopa “Habbl” palīdzību, izdarīja šokējošu secinājumu. Izrādās, ka ne ar ko neizceļošos pundurplanētu regulāri “apciemo” citplanētiešu kuģi, vēl vairāk, tur atrodas gan viņu bāze, gan bāka, gan pārkraušanas punkts!
Tā, beļģu zinātnieks Alberts Vankuismans uzskatīja, ka mīklainie dažādas gaismas uzplaiksnījumi izstaro milzīgu lāzeru. Interesanti, ka šie uzplaiksnījumi fiksēti vienā un tajā pašā laikā, konkrēti, katrus septiņus un četrdesmit gadus. Taču kā lāzers varēja atrasties uz neapdzīvotas planētas? Vai arī tā nemaz nav tik neapdzīvota?...
“Novērots, ka pēc šiem signāliem uz Zemes strauji palielinās NLO vizītes. Tas, neapstrīdami, nozīmē, ka uz Cereras izvietota kosmiskā bāka, kas zvaigžņu kuģiem rāda nolaišanās vietas”, - notikušo komentē zinātnieks.
Taču lāzerstari nav vienīgais pieturas punkts. Lieta tāda, ka Cerera, izņemot visu pārējo, izstaro arī infrasarkano starojumu. Šo īpatnību pirmo reizi pamanīja amerikāņu astronoms Olivers Hansens. Dīvaini, taču neskatoties uz to, ka pundurplanētas atrodas asteroīdu zonā, infrasarkanais starojums nāk tikai no tās!
Visu valstu ufologi – apvienojieties!
Protams, šāds jaunums nevarēja nesatraukt ufologus. Krievu NLO pētnieks Jakovs Kisļuks uzskata, ka “Cerera ir debesu ķermenis, kam piemīt taustāma gravitācija lielu objektu ierīkošanai, bet nav atmosfēras, kura spēj nodarīt kaitējumu kosmiskajiem aparātiem, kuri paceļas un nolaižas lielā ātrumā. Turklāt, uz Cereras ir lieli ūdens krājumi, kuri atrodas sasaistītā stāvoklī uz iežu virsmām”.
Pārējie ufologi arī atbalsta savu kolēģi. Pēc viņu domām, neparasto signālu avots no Cereras nav nekas cits, kā enerģētiska ierīce, kas ar nepieciešamo enerģiju apgādā citplanētiešu kosmiskos kuģus uz pundurplanētas.
Taču rodas arī cits jautājums: ja uz Cereras patiešām eksistē citplanētiešu kosmiskā bāze (un par to jāšaubās arvien mazāk), tad cik ilgi? Pētnieki uzskata, ka, ņemot vērā to, cik viegli uz planētas var iegūt ūdeni, var uzskatīt, ka savdabīgs pārkraušanas punkts eksistē jau miljoniem gadu. Tātad, pilnīgi iespējam, ka senajiem cilvēkiem bija kontakts ar NLO, kas par to liecina arvien vairāk un vairāk! Kaut vai, ja atceras neparastos arheologu atradumus – ēģiptiešu hieroglifus, kuri pēc savas formas stipri atgādina mūsdienu iznīcinātājus un bombardētājus.
Diemžēl mēs ar jums tā arī neuzzināsim, kas patiesībā notiek uz šīs neparastās planētas. Misijas rezultāti var būt slepeni, un televīzijā mums parādīs tikai fragmentu par to, kā uz turieni aizlidojis pavadonis un uzdūrās kārtējam neapdzīvotam kosmiskam ķermenim. Vārdu sakot, tajā gadījumā, ja ekspedīcijai tas vispār izdosies. Diez vai citplanētieši vēlēsies, lai kāds ielauztos viņu teritorijā, vēl jo vairāk tajā, kurai ir svarīga stratēģiskā nozīme. Un, kas to lai zina, iespējams, pēc tam patiesību noslēpt jau būs neiespējami.
(P.S. - uz doto, raksta publicēšanas brīdi, tā NASA kosmiskā stacija esot jau sasniegusi Cereru:
https://www.nasa.gov/image-article/nasas-dawn-sees-crescent-ceres/
Adm.piez.)