Bārda palielina karavīru cīņas efektivitāti.

Pentagons ir konstatējis, ka bārdai ir tieša ietekme uz kaujas spējām.

Taktiski bārda ir daudzfunkcionāla. Tā kļuva populāra Irākas un Afganistānas karu laikā.

Pirmie taktiskās bārdas sāka pielietot speciālo vienību karavīri, lai maskētos par vietējiem iedzīvotājiem, kā arī speciālisti, kas strādāja ciešā kontaktā ar musulmaņiem (tulki, instruktori utt.).

Taktiskā bārda aizsargā operatoru no vēja un apsaldējumiem, kā respirators attīra gaisu no putekļiem, operatora izskats kļūst brutālāks un niknāks, kas noteikti palīdz tuvcīņas.

Taču tas vēl nav viss. Pentagona pētījumi rāda, ka bārdas esamībai ir tieša sakarība ar kaujas efektivitāti! Pētnieku grupas Xegis Solutions publicētajā ziņojumā sacīts, ka bārdām ar to ir tiešs sakars:

 

 

„Mēs ņēmām 100 cilvēkus, 25 cilvēkus no īpašās vienības, kuriem bija bārda un 25 īpašās vienības karavīrus, kuriem bārdas nebija, 25 regulārās armijas karavīrus, kuriem atļāva bārdu audzēt pētījuma laikā un 25 no regulārās armijas bez bārdām. Visi 100 karavīri piedalījās kaujās Afganistānā”.

Pētījumu rezultāti bija satriecoši, no 50 karavīriem ar bārdām neviens nebija ievainots vai nogalināts, viņu šaušanas prasme izrādījās krietni labāka nekā karavīriem bez bārdas. Karavīriem bez bārdas bija diezgan augsts ieroču bojāšanās līmenis un ar viņiem visu laiku atgadījās kaut kādas ķibeles.

ASV centrālais komandējošais sastāvs velti netērēja laiku un radīja jaunus noteikumus, liekot vīriem audzēt bārdas. Komandējošais ģenerālis Džemss J. Matiss uzstājās ar paziņojumu visām arnijas daļām kauju darbības zonā:

„Pienācis laiks Bruņotajiem spēkiem pieņemt faktus, bet tie ir tādi, ka bārdas glābj dzīvības. Šīs informācijas gaismā mēs prasīsim, lai visi vīrieši audzētu bārdas, vismaz vienas collas garumā visu laiku”.

Šie pētījumi arī parāda, ka sistemātiska bārdas audzēšana palielina organismā testosteronu (vīrieša hormonu) cilvēkam ar bārdu, rezultātā, šie vīrieši ir fiziski stiprāki, viņi savos lēmumos ir precīzāki un nosvērtāki, viņi mazāk pakļauti stresam saspringtās situācijās un tādās situācijās, kur pastāv laika ierobežojums.

Viennozīmīgi noskaidrots, ka testosterons labvēlīgi iespaido ne tikai psihiskos, fiziskos, bet arī prāta parametrus. Konkrēti, bārdas audzēšana labvēlīgi ietekmē hroniska noguruma simptoma novēršanu.

http://www.liveinternet.ru/users/sashoki/post347707386/

Oriģināls te:

http://www.duffelblog.com/2012/04/pentagon-study-finds-beards-directly-proportional-to-combat-effectiveness/

P.S. Vispār jau tas ir joks.