Anime pievienojas Japānas Akadēmijas 44. kino balvai

Japānas akadēmijas Kino balvas komiteja ir paziņojusi anime filmu sarakstu, kas nominēta 44. Japānas akadēmijas Gada balvai animācijā. Kopā ar 5 stāstiem nosaukumi ir šādi (apraksti no Vikipēdijas uc.):

Kimetsu no Yaiba: Mugen Ressha-Hen - Asmens, kas šķeļ dēmonus: Bezgalīgais vilciens

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train, pazīstams arī kā: Demon Slayer: Mugen Train or Demon Slayer: Infinity Train, ir 2020. Gada japāņu anime tumšās fantāzijas laiku spriedzes filma, kas balstās uz shōnen mangas seriālu Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, autors Koyoharu Gotōge. Folma, kas ir tiešs turpinājums 2019. Gada anime televīzijas seriālam, tā režisors bija Haruo Sotozaki un producēja Ufotable.

Filma tika izlaista 2020. gada 16. oktobrī Japānā un guva plašu panākumu Āzijā. Tā uzstādīja vairākus kases rekordus, tostarp visu laiku visvairāk pelnošā filma Japānā, visu laiku visvairāk nopelnītā anime filma un japāņu filma, 2020. gada visvairāk pelnošā animācijas filma, 2020. gada ceturtā visvairāk pelnošā animācijas filma, septītā visvairāk pelnošā, tradicionālā animācijas filma un 15. visvairāk pelnošā filma bez angļu valodas. Pateicoties panākumiem, tā tika iesniegta kategorijā Labākā animācijas spēlfilma 93. Oskara balvai.

Tandziro un viņa draugi no Demon Slayer Squad izmeklē noslēpumainas pazušanas virkni ātrgaitas vilcienā. Bet kompānija vēl nezina, ka vilciena sastāvā ir viens no divpadsmit Mēness dēmoniem, un viņš sagatavo viņiem slazdu.

Violet Evergarden: The Movie - Violeta Evergardena: Filma

Violeta Evergardena ir japāņu vieglo romānu sērija, kuru sarakstījusi Kana Akatsuki un ilustrējusi Akiko Takase. Tas 2014. gadā ieguva galveno balvu 5. Kioto animācijas romānu kategorijā, kas ir pirmais darbs, kas ieguvis galveno balvu kādā no trim kategorijām (romāns, scenārijs un manga). Pirmo vieglo romānu Kyoto Animation publicēja 2015. gada 25. decembrī ar savu KA Esuma Bunko nospiedumu.

Laika posmā no 2018. gada janvāra līdz aprīlim tika demonstrēta Kioto Animation 13 sēriju anime televīzijas sēriju adaptācija, un vairāki iepriekšēji seansi notika 2017. gadā. Seriāls tika apbalvots ar labāko animāciju 2019. gada Crunchyroll Anime balvās. Oriģinālā video animācijas epizode tika izlaista 2018. gada jūlijā, un spin-off filmas pirmizrāde Japānā notika 2019. gada septembrī. Otra anime filma Violeta Evergardena tika izlaista 2020. gada 18. septembrī.

Meitene, kuru garīgi un fiziski sakropļojis karš, turpina palīdzēt cilvēkiem ar apskaužamu neatlaidību un līdzsvarotību rakstot izteiksmīgas vēstules tuviniekiem, kuri to nespēj, savukārt viņa pati cenšas iemācīties izprast emocijas un samierināties ar mīļotā zaudējumu.

Stand By Me Doraemons 2 : - Doraemons Paliec ar mani 2

Stand by Me Doraemon 2 ir japāņu 3D datoru animācijas zinātniskās fantastikas komēdijas filma, kuras pamatā ir mangas sērija Doraemon un turpinājums 2014. gada filmai Stand by Me Doraemon. Režisori Ryūichi Yagi un Takashi Yamazaki, tas galvenokārt balstīts uz Doraemona 2000. gada īsfilmu Doraemon: vecmāmiņas atmiņas un mazāk balstīta uz Doraemon 2002. gada īsfilmu Diena, kad es piedzimu.

Nobita - sekojot savam iepriekšējam piedzīvojumam - ir spējis mainīt savu nākotni uz labo pusi, liekot Šizukai precēties. Izmisuma pārņemts, tomēr viņš nolemj atgriezties pagātnē, lai atkal satiktu savu mīļoto vecmāmiņu, kura nomira, kad viņš vēl bija bērnudārzā un kuru viņš patiešām mīlēja; vecmāmiņa priecājas, ka Nobita ir atgriezies laikā, lai būtu kopā ar viņu, un uztic viņam lielu vēlmi: satikt savu nākamo līgavu. Tikmēr nākotnes Nobita, kurš drīz apprecēsies ar Šizuku un vainagos savu "laimes sapni", ir pārņēmusi panikas lēkmi un viņš bēg pagātnē, lai atkal redzētu Doraemonu, baidoties, ka viņš nav īstā persona Šizukai.

Anime ir daļa no kulta japāņu franšīzes Doraemon, kuras pirmā manga sāka parādīties 1969. gadā. Sīkāk - skatīt tālāko daļu „Iepriekšējo gadu uzvarētāji”.

Josee to Tora to Sakana-tachi - Žozē, tīģeris un zivs

Žozē, Tīģeris un zivs ir 1984. gada japāņu īsais stāsts, kuru autors ir Seiko Tanabe. Pirmo reizi tas tika publicēts 1984. gada jūnija “Monthly Kadokawa” numurā. Vēlāk tas tika iekļauts līdzās dažādiem stāstiem stāstu krājumā Žozē, Tīģeris un zivis, kuru 1985. gada 27. martā publicēja Kadokava Šotena.

Bones ir paziņojusi par anime filmas adaptāciju. Filmas režisors ir Kotaro Tamura, Sayaka Kuwamura apstrādājot filmas scenārijus, un Haruko Iizuka izstrādā personāžus. Evans Kalls komponēja filmas mūziku. Sākotnēji bija paredzēts, ka filma tiks izlaista 2020. gada vidū, bet COVID-19 pandēmijas dēļ tā tika aizkavēta līdz 2020. gada 25. decembrim. Filma sākotnējā izlaišanas nedēļā tika atvērta 9. vietā Japānas kasē.

Stāsts par draudzību starp studentu Tsuneo un meiteni Žozē, kura atrodas tikai ratiņkrēslā. Žozē dzīvo pie vecmāmiņas un nevar staigāt. Lielāko daļu laika viņa pavada, lasot grāmatas. Kādu dienu meitene satiekas ar studentu Tsuneo, kurš nepilnu darba laiku strādāja madžongu istabā. Komunikācija ar viņu meitenei kļūst par logu pasaulē, no kura viņa paslēpās aiz grāmatu lappusēm.

"Žozē, tīģeris un zivs" ir anime, kuras pamatā ir japāņu rakstnieka Seiko Tanabes stāsts ar tādu pašu nosaukumu.

Entotsu-chou no Poupelle - Pupels no Dūmeņu pilsētas

Entotsu Machi no Poupelle — ilustrēts romāns, kuru sarakstījis Akihiro Nišīno. Kopš 2017. gada kopējais izdoto eksemplāru skaits ir 300 000. 2016. gadā tika paziņota animācijas filma, kuras pirmizrāde bija paredzēta 2019. gadā. Tomēr dažādu iemeslu dēļ adaptācija tika atlikta uz nenoteiktu laiku. Filmas adaptāciju vadīja Hirota Jusuke, un scenāriju uzrakstīja grāmatas autore. Vēlāk kļuva zināms, ka pirmizrāde notiks 2020. gada decembrī.

Stāsts stāsta par skursteņu pilsētu, kuru ieskauj 4000 metrus augsta siena. Pilsētā ir tik daudz skursteņu, ka gaiss vienmēr ir pilns ar dūmiem, kas paceļas virs iedzīvotāju galvām. Neviens no šīs pilsētas iedzīvotājiem nekad nav redzējis zilas debesis un nezina, kā tas izskatās. Nokļuvis Helovīna nakts festivālā pilsētā, kurjers nejauši nomet sirdi, kas viņam jānogādā. Viņš nevar atrast mākslīgo sirdi dūmos un padodas, bet sirds turpina sisties tur, kur pazuda, skursteņu pilsētā. Pirmavots ir ilustrēts romāns, kuru sarakstījis Akihiro Nišīno.

***

Citas nominācijas.

Kimetsu no Yaiba: Mugens Reša-Hens tika nominēts arī kā labākais komponists, pateicoties Kajiura Yuki un Šiinai Gou, kā arī Nagasei Renai, kura lomā bija Onoda Sakamiči no filmas Yowamushi Pedal (otas Kook, pasaules spiningotājs), nominēta arī kā labākais vīriešu aktieris.

Šogad tas ir pagodinājums Yasuhiko Yoshikazu, dizainerim un Mobile Suit Gundam galvenajam animācijas direktoram, kurš saņems Īpašo balvu par mūža ieguldījumu kopā ar Ikehata Matsuo kungu, ilustratoru un ieroču radītāju, kā arī Ieroču padomnieku Notomi Kikuo un Yoshiyuki Kazuko , Gake no Ue no Ponyo un Omoide no Marnie zvaigzne, saņēma īpašo mūžs balvu no priekšsēdētāja.

Kinorežisors Obajaši Nobuhiko (Šonens Kenija par Kadokawa, Hyouryu Kyoushitsu tiešraide un Toki o Kakeru Shoujo 1983. gada tiešajā versijā) un Watari Tetsuya, anime filmas Sangokushi [Dai 1 Bu] balss aktieris: Eiyu. -Tachi no Yoake būs divi no trim personām, kuri saņems īpašās mūža balvas no priekšsēdētāja, un Toei prezidents Okada Yusuke saņems arī Asociācijas īpašo goda balvu.

Japānas akadēmijas filmu balva ir salīdzināma ar Japānas Oskara balvu, un visas nominētās filmas saņem izcilības balvu, bet katras kategorijas galvenā balva tiks paziņota 19. martā Grand Prince Hotel New Takanawa, Tokijā.

44. laidiena nominētās filmas Japānā tika demonstrēta no 2019. gada 16. decembra līdz 2020. gada 15. decembrim.

Par labāko animācijas filmu jau 14 gadus rīko konkursu, te ir uzvarētāju saraksts:

- Tenki no Ko - Laika bērns

„Laika bērns” ir anime filma, kuru ir uzrakstījis un režisējis Makoto Šinkai un producējis CoMix Wave Films. Filma tika izlaista Japānā 2019. gada 19. jūlijā. Galvenās lomas pauž Kotaro Daigo un Nana Mori. Pie filmas strādāja arī Atsushi Tamura un Hiroshi Takiguchi. Filmas mūziku sarakstīja grupa RADWIMPS.

Dienu pirms pirmizrādes Japānā tika publicēts jauns filmas vēstures pielāgojums, kuru Krievijā licencēja izdevniecība Istari Comics. Pirmais manga adaptācijas numurs, kuru ilustrēja Watari Kubota, tika izlaists 25. jūlijā. Japāna pieteica filmu Oskaram kā labāko ārzemju filmu, taču tā netika nominantu sarakstā.

16 gadus vecais Hodaka Morishima bēg no savām mājām Tokijā, kur viņam uzreiz pietrūkst naudas. Viņš ne tikai nevar atrast darbu bez dokumentiem, bet arī uz ielas ir bezgalīgs lietus, un debesis ir nepārtraukti apmākušās. Izmisumā puisis vēršas pie sava bijušā ceļabiedra, un viņš viņu ne tikai aizved uz žurnālu, kurā viņš raksta par pārdabisko, bet arī nodrošina mājokli. Kādu dienu Hodaka satiek meiteni vārdā Hina Amano, kurai ir pārsteidzoša spēja izkliedēt mākoņus un apturēt lietu. 2019. gads.

- Toki o Kakeru Shoujo - Meitene, kura pieveica laiku

„Meitene, kura pieveica laiku”, ir 2006. gada japāņu animācijas zinātniskās fantastikas filma, ko producējis Madhauzs, režisore Mamoru Hosoda un autore Satoko Okudera. Kadokawa Herald Pictures izdotā filma ir brīvs turpinājums Yasutaka Tsutsui 1967. gada tāda paša nosaukuma romānam, un tai ir kopīga pamatnostādne par jaunu meiteni, kura iegūst laika ceļojuma spēku un atkārtoti to pašu dienu pārdzīvo laika lokā, bet ar citu stāstu un varoņiem nekā romāns. Riisa Naka pauž pusaudzi Makoto Konno, kurš no Makuko tantes un galvenā stāsta varoņa Kazuko Yoshiyama uzzina, ka Makoto ir spēks ceļot laikā. Makoto sāk vieglprātīgi izmantot laika lēcienus dažādu problēmu novēršanai.

Vidusskolas skolniecei Makoto diena neizdevās: pārbaudījums bija uzrakstīts slikti, mājturības stundā sadega tempura un viņa tika nogāzta no kājām pārtraukuma laikā; pēc skolas viņa paņēma anketas un izstiepās laboratorijā. Un, kā iespaidīgs dienas noslēgums, Makoto velosipēda bremze salūza, un tas izrādījās tieši pie dzelzceļa pārbrauktuves, kad vilciens jau tuvojās ... Ja tikai šī diena būtu pagājusi kaut kā savādāk! Kaut jūs varētu kaut ko atkārtot!.. ... un, kā jūs zināt, meitenes šajā vecumā bieži lec laikā... 2006.

- Tekkonkinkreet - Dzelzsbetons

2006. gada japāņu animācijas filma, kuras pamatā ir Taiyo Matsumoto mangas sērijas ar tādu pašu nosaukumu. Manga no 1993. līdz 1994. gadam tika publicēta seinen manga žurnālā Big Comic Spirits. Filma tapusi Japānas animācijas studijā Studio 4 ° C, un tās režisors bija amerikāņu režisors Maikls Ariass.

Ikgadējā Japānas "Mainichi" kino balvu pasniegšanas laikā „Dzelzsbetons” tika atzīts par 2006. gada labāko filmu. 2008. gada Tokijas starptautiskajā anime izstādē viņš ieguva balvu par labāko oriģinālo stāstu un labāko režisoru. 2008. gadā viņš saņēma arī Japānas akadēmijas balvu par labāko animācijas filmu gadā.

- Gake no Ue no Ponyo - Zivtiņa Ponjo uz kraujas

„Ponyo Fish on the Cliff” ir pilna garuma anime filma, kuru Studio Ghibli izlaida 2008. gadā. Filmas autors un režisors ir Hajao Mijazaki. Šis ir viņa astotais studijas Ghibli iestudējums un desmitais kopējais.

Sarežģītas attiecības ar piecus gadus vecu zēnu un zelta zivtiņu - princesi, kura sapņo kļūt par cilvēku.

Stāsts stāsta par divu piecgadīgu bērnu, zēna Sosuke un burvja un jūras dievietes meitas Ponyo, draudzību. Sosuke dzīvo kopā ar māti mājā uz klints, no kuras paveras skats uz jūru. Viņš un viņa māte nav atdalāmi, lai gan gādīgā un nedaudz stingrā Risa bieži uztraucas par savu dēlu, un mazo draugu vienā pudelē. Sosuke tēvs ir zvejas kuģa kapteinis, viņš reti ir mājās, tāpēc Risa ir kašķīga un aizvainota, jo viņš viņai ļoti pietrūkst, un mazais dēls vienmēr gaida, kad viņš atgriezīsies no okeāna.

Ponyo zivs kopā ar daudzajām māsām dzīvo jūras burvja mājoklī okeāna apakšā. Kādu dienu ziņkārīgais Ponyo aizpeld no mājas, lai novērotu cilvēkus, un, nejauši iekrītot stikla burkā, tiek izmests krastā, kur Sosuke viņu paceļ. Ponyo iemīlas Sosuke un tagad vēlas tikai vienu - kļūt par cilvēku.

Sākumā abi mazie varoņi iegūst neizskaidrojamu saikni, kas ir tuvu tikai viņiem abiem, viņi abi nevar sekundi palikt bez drauga, kaut arī neko nezina par otra pasauli un nekad nav runājuši. Protams, mazās zivtiņas nevar runāt, taču tas netraucē mazajam Sosuke pavadīt brīnišķīgu dienu kopā ar viņu krastā, parādot saviem vecajiem draugiem un mātēm, kuras bija sajūsmā. Bet dīvains svešinieks jau no paša rīta Sosuke ģimenei šķita baiss, jo Ponyo mīlošais tēvs neatstās savu bērnu svešās, cilvēku un mazās rokās.

Filma izmanto akvareļu un pasteļtoņu tehniku. Mijazaki pats daudz gleznoja, dodot priekšroku darbam ar jūru un viļņiem. 2008. gads.

- Summer Wars - Vasaras kari

„Vasaras kari” ir 2009. gada zinātniskās fantastikas anime par matemātikas ģēnija Kendzi piedzīvojumiem, kurš strādā par moderatoru OZ virtuālās realitātes programmā. Anime veidoja Madhouse režisora ​​Mamoru Hosoda vadībā, un to izdeva Warner Bros. Japānā „Vasaras kari” nopelnīja aptuveni 17 miljonus ASV dolāru, un 2010. gadā tā ieguva Japānas akadēmijas balvu par gada labāko animācijas filmu.

Kaiso Kendzi, foršs un traks matemātikas ģēnijs, kas vasarā piestrādā kā datortehniķis virtuālajā OZ zemē. Skolas populārākā meitene viņu uzaicināja pievienoties viņas plašajai ģimenei vasaras darbam. Ceļojuma vidū hakeris iefiltrējas tīklā un pārņem kontroli pār OZ valsti, iegremdējot cilvēci absolūtā haosā. 2009. gads.

- Karigurashi no Arrietty - Ariete no Liliputu zemes

„Ariete no Liliputu zemes” ir pilna garuma anime filma, kuru Studio Ghibli izlaida 2010. gadā. Balstīta uz Mērijas Nortones romānu „Aizņēmēji”, kuru autors ir Hajao Mijazaki un režisore Hiromasa Jonebajaši. Filmas mūziku sarakstīja Sesile Korbela. Filmas budžets bija 23 miljoni dolāru, un kase bija vairāk nekā 180 miljoni.

Stāsts stāsta par maziem cilvēkiem, kuri sevi sauc par "vācējiem". Viņi dzīvo kopā ar cilvēkiem un pēc vajadzības izmanto cilvēciskas lietas. Viņu esamība tiek turēta slepenībā, jo nokļūšana cilvēku acīs viņiem nozīmē nopietnas problēmas. Vienu no šiem mazajiem cilvēkiem - jauno Arieti - pamana 12 gadus vecais Sjo, kurš cieš no sirds slimībām.

Stāsts sākas ar Sjo ierašanos savrupmājā. Automašīna, ar kuru atveda zēnu, nevar pabraukt garām, jo ​​kalpones mašīna bloķē ceļu. Kamēr tante iet pēc kalpones, Sjo pamana kaķi, kas kādu medī zālē. Kaķi aizdzen krauklis, bet upuris izrādās sīka meitene. Zēnam nav laika to rūpīgi izpētīt, bet viņš tomēr saprot, ko tieši redzēja.

Meitene atgriežas savā mazajā mājiņā, kas atrodas mājas pagrabā, kur dzīvos Sjo. Ariete dzīvo kopā ar vecākiem: ļoti emocionāla māte un mierīgs tēvs, kurš nodrošina ģimeni ar visu nepieciešamo. Šajā vakarā Ariete pirmo reizi jāiziet kopā ar tēvu un jākļūst par īstu "vācēju".

Neskatoties uz vecāku aizliegumu, Ariete satikās un sadraudzējās ar Sjo. Bet viņu noslēpumu tomēr atklāja ziņkārīga kalpone Haru, un mazajiem vācējiem būs jāpārceļas uz jaunu vietu. Viņu miteklis tiek izpostīts. [Par vācējiem un minēto romānu un aktierfilmu seriālu, kādreiz rādīts arī TV, jau esmu rakstījis – t. p.]

- Oukami Kodomo no Ame to Yuki - Vilka bērni Ame un Juki

„Vilka bērni Ame un Juki” ir pilnmetrāžas animācijas filma, kuras režisors ir Mamoru Hosoda un kuru Studio Chizu izlaida 2012. gadā. Šī studija tika dibināta tieši šīs filmas radīšanai. Filmas pirmizrāde notika Francijā, UGC Cine Cite Les Halles. Filma Krievijas teritorijā pirmo reizi tika parādīta 2012. gada novembrī.

19 gadus vecā studente Hana satiek jaunu vilku. Viņu mīlestības augļi ir meitene Yuki un viņas jaunākais brālis Ame. Pēc mīļotā nāves Hanai pašai jāaudzina bērni. Sakarā ar nepieciešamību slēpt viņu izcelsmi, meitene neriskē vest bērnus pie ārstiem, kas rada aizdomas sociālajos dienestos. Regulāra bērnu gaudošana rada kaimiņiem aizdomas, ka Hana ieguva suni, tādējādi pārkāpjot vienošanos par dzīvokļa īri. Šādā kritiskā situācijā viņa nolemj drīz pārcelties uz ciemu, prom no ziņkārīgajiem skatieniem.

Savā jaunajā vietā Hana cītīgi strādā, lai padarītu noplicināto māju, ko viņa īrēja, piemērotu dzīvesvietai un dotu bērniem iespēju augt un attīstīt abas dabas - cilvēku un vilku -, nebaidoties no citu uzmanības. Tomēr ne viss notiek, kā plānots. Drīz kaimiņi arvien biežāk sāk apciemot jauno māti, jo, redzot viņas centienus, un nevēlēšanos ļauties lauku dzīves grūtībām, viņos ir cauraugusi cieņa pret viņu un viņi piedāvā savu palīdzību sējas darbā. Par laimi, neviens no viņiem nešaubās, ka Ame un Yuki ir parasti bērni. Šīs mazās, bet draudzīgās ģimenes noslēpums paliek.

Tikmēr bērni aug, un atšķirības starp viņiem kļūst arvien pamanāmākas. Dzīvā un rotaļīgā Yuki apgūst apkārtējo pasauli un, šķiet, arvien vairāk ilgojas pēc vilka dzīves. Bet laika gaitā viņa sāk izrādīt interesi sazināties ar citiem bērniem un galu galā nolemj vairs nekad nepārvērsties par vilku. Kluss un dziļi sevī iegrimis, Ame sper vilinošus soļus pa augšanas ceļu, bet vēlāk dramatiski mainās, kļūstot stiprāks, drosmīgāks un nopietnāks. Viņš kļūst tuvs vecajai lapsai, kura pieskata mežu, un no viņa mācās dzīves dabā trikus. Kad lapsa ievaino ķepu un kļūst acīmredzams, ka viņa drīz nomirs, Ame ieiet mežā un ieņem sava skolotāja vietu.

- Kaze Tačinu - Vējš ceļas

„Vējš ceļas” ir pilnmetrāžas animācijas filma Hayao Mijazaki režijā, filmēta Ghibli studijā un izlaista 2013. gadā. Visā pasaulē kases ieņēmumi pārsniedza 136 miljonus USD. Muzikālais motīvs ir Jumi Matsutoi 1973. gada dziesma "White Stripe" (japāņu ひ こ う き 雲).

Darba sižeta pamatā ir paša Miyazaki manga, kas publicēta žurnālā Model Graphix 2009. gadā un stāsta par japāņu dizaineru Jiro Horikoshi, kurš ir pazīstams ar savu darbu pie Mitsubishi A5M un Mitsubishi A6M Zero iznīcinītājiem.

Mīlestības sižeta līnija atgriežas Tatsuo Hori autobiogrāfiskajā stāstā “Vējš ceļas” (1937), kas savukārt spēlē Tomasa Manna romāna “Burvju kalns” motīvus. Stāsta nosaukums ņemts no Pola Valerija dzejoļa "Kapsēta pie jūras": "Vējš kļūst stiprāks!.. Tātad, mēģiniet dzīvot!" (Franču valodā “Le vent s'élève! .. Il faut tenter de vivre!”). Jāsaka, ka filma tika uzņemta neviennozīmīgi. Jo minētās lidmašīnas jau cīnījās pret ASV spēkiem 2. pasaules karā.

- Stand By Me Doraemon - Paliec ar mani

Japāņu animācijas filma „Paliec ar mani” Takashi Yamazaki režijā, kuru 2014. gadā laidusi klajā Toho.

„Stand by Me Doraemon” guva lielus komerciālus panākumus Japānā. Filma piecas nedēļas pēc kārtas ierindojās kases topā un kļuva par otro Japānas 2014. gada visrentablāko filmu Japānā ar kopējo kases bruto summu 8,38 miljardi ¥.

Reiz Tokijas priekšpilsētā dzīvojošais desmit gadus vecais skolnieks Nobita Nobi satiek savu mazmazmazmazdēlu Sevaši, kurš no 22. gadsimta ieradās laika mašīnā ar mērķi ietekmēt sava priekšteča varoņa veidošanos. Daudzu paaudžu laikā Sevasi ģimene ir nomaksājusi parādus, ko Nobita savas dzīves laikā radīja sava slinkuma un neveiklības dēļ. Seviši paziņo Nobitam par viņa neapskaužamajām izredzēm un tajā laikā atstāj savu robotu kaķi Doraemonu, kuram it visā jāpalīdz sava saimnieka sencim. Pats Doraemons ir apmācīts izmantot jaunākās tehniskās ierīces, kas vairākkārt palīdz Nobitam izkļūt no sarežģītām situācijām un pēc vairākām nepatikšanām maina nākotni.

- Bakemono no Ko - Briesmoņa māceklis (bērns) - 2015

„Briesmoņa bērns” ir pilnmetrāžas anime filma, kuru 2015. gadā izveidoja japāņu animators Mamoru Hosoda. Multfilma 2016. gadā ieguva Japānas Kinoakadēmijas balvu un Japānas kasē nopelnīja 5,85 miljardus jenu.

Nesen nomira deviņus gadus veca zēna Rena māte, un viņas radinieki vēlas viņu vest mājās. Zēns vēlas palikt pie sava tēva, no kura tomēr nav ziņu. Rens nolemj bēgt no tuviniekiem un sāk klīst Tokijas ielās. Tur policija viņu pamana un vēlas paķert izmeklēšanai. Bēgot no viņiem, Rens slēpjas garā šaurā alejā, kas viņu noved pie paralēlas pasaules, kurā dzīvo monstri (bakemono).

Šajā pasaulē trušiem līdzīgs valdnieks Lielais Skolotājs gatavojas aiziet no dzīves. Pirms tam viņam jāizvēlas pēctecis no diviem kandidātiem, cīņas mākslas meistariem - populārā Cūkkalna un varenā Lāčbaigas. Cūkkalnam ir divi bērni un daudz studentu, viņš ir drosmīgs un disciplinēts. Lāčbaigam ir slinki, un viņiem nav bērnu vai studentu, kas viņu padara nepiemērotu lielmeistara titulam. Vēloties visiem pierādīt, ka viņš ir spējīgs skolotājs, Lāčbaigs aicina Renu kļūt par viņa skolnieku.

- Kono Sekai no Katasumi ni - Šajā pasaules stūrītī.

Pamatojoties uz mangu, Japānā 2016. gada 12. novembrī tika izlaista pilnmetrāžas animācijas filma ar tādu pašu nosaukumu. Filmas paplašinātā versija pirmizrādi piedzīvoja Japānā 2019. gada 20. decembrī „In This Corner (and Other Parts) of the World”. Režisors Katabuti Sunao.

Japānas impērija, 30. gadu beigas. Suzu Urano dzīvē notiek lielas pārmaiņas - viņa apprecas un pārceļas pie sava vīra no dzimtās Hirosimas uz Kures pilsētu. Kaut kur plosās Otrais pasaules karš, bet jaunajai Suzu ģimenei svarīgākas ir vienkāršas ikdienas problēmas un mazi ģimenes prieki.

- Yoru wa Mijikashi Aruke yo Otome - Nakts ir īsa, izklaidējies, meitenīt!

Masaaki Yuasa pilnmetrāžas animācijas filma, ko izveidojusi Science SARU studija. Filma tika izlaista kinoteātros Japānā 2017. gada 7. aprīlī. Anime pamatā ir Tomihiko Morimi tāda paša nosaukuma romāns, kam iepriekš piešķirta 20. Yamamoto Shugoro balva.

Galvenajam varonim, Kioto universitātes vecākajam studentam, kas pazīstams kā Senpai, ir simpātijas pret viņa kohai, jaunāko meiteni tajā pašā universitātē, kas pazīstama kā tumšmatainā meitene. Viņš pastāvīgi meklē iemeslu, kā "nejauši" satikties ar viņu, taču viņa nepiešķir šīm tikšanām nozīmi, uzskatot tās tikai par sagadīšanos, un nepamana puiša jūtas.

Stāsts ir noteikts uz vienu nakti Kioto. Senpai beidzot nolemj atzīt savu mīlestību tumšmatainajai meitenei, taču tieši šajā naktī sāk notikt neparastu notikumu un jaunu paziņu virkne. Un viņa mīļotā iekrīt šajā trakajā virpulī. Tā kā viņa ir ļoti aktīva, dzīvespriecīga, sabiedriska un neiebilst pret alkohola lietošanu, meitene kļūst par visa pasākuma dvēseli, un viņas ceļojums iegūst aizvien neticamāku impulsu: ir vietējie bāri, Runātāju klubs, kā arī specifiskas sofistu dejas un festivāls, kā arī tikšanās ar gadatirgus veco grāmatu Dievu. Tikmēr Senpai mēģina panākt Tumšmataino meiteni, lai viņai izskaidrotu sevas jūtas, bet arī viņš pats iekrīt tikpat pārsteidzošu piedzīvojumu virpulī.

- Mirai no Mirai - Mirai no nākotnes

2018. gada filma. Režisors Mamoru Hosoda.

Četrus gadus vecais Kuns izbauda bezrūpīgu bērnību, līdz piedzimst viņa mazā māsa Mirai. Tā kā zīdainis pievērš visu mammas un tēva uzmanību, zēns ir ļoti greizsirdīgs uz vecākiem par savu māsu un bieži slēpjas mājas pagalmā, kur aug ģimenes burvju koks. Pēkšņi Kuns nonāk fantāziju pasaulē, kur savijas tagadne, pagātne un nākotne. Viens pēc otra viņš satiek radiniekus no dažādiem laikiem: viņa māte ir maza meitene, vecvectēvs ir spēcīgs zēns, bet jaunākā māsa ir pusaudze. Caur šiem neticamajiem piedzīvojumiem Kūns atklāj pilnīgi jaunu pasauli.

Pirms šajā nozarē bija īpašs anime apbalvojums Ir bijušas divas anime filmas, kas ieguvušas labāko filmu balvas:

Mononoke Hime - Princese Mononoke

"Princese Mononoke" ir japāņu animācijas filma, kuras autors ir Hajao Mijadzaki. Japānā tā iznāca 1997. gada 12. jūlijā, bet ASV tā iznāca 1999. gada 29. oktobrī. Lai gan "Princese Mononoke" ir ar roku zīmēta anime, tajā epizodiski tiek izmantotas arī datora tehnikas.

Filma sākas ar to, ka Ašitaka izglābj savu ciematu no dēmona, meža cūku dieva Nago. Cīnoties ar Nago, Ašitaka ievainoja savu roku un tika nolādēts ar Nago lāstu. Ašitaka uzzināja, ka šī rēta izplatīsies pa viņa ķermeni, nogalinot viņu. Taču Nago ķermenī tiek atrasta dzelzs bumbiņa, kas varētu būt lāsta izcelšanās avots. Ašitaka nolēma doties uz rietumiem, no kurienes nāca Nago, lai apturētu lāstu. Ašitaka nogrieza savus matus un devās ceļā ar savu sarkano alni Jakulu. Pirms viņš pameta savu ciematu, viņa māsa viņam iedeva kristāla dunci.

Ceļojot Ašitaka nokļuva mežā kur mīt dzīvnieku dievi, tai skaitā vilks dievu Moro. Mežā arī dzīvo gars, kuru dēvē par "dzīvības un nāves dievu", kurš dienā ir briedis, bet naktī kļūst par nakts staigātāju. Pie meža atrodas arī cilvēku apdzīvota pilsēta. Šīs pilsētas iedzīvotāji grib izcirst mežu, lai iegūtu vairāk dzelzs rūdas, tāpēc notikušas daudzas kaujas starp cilvēkiem un dzīvniekiem, kas mēģina aizsargāt savu mežu. Kādā no kaujām pilsētas vadone, Eboši Gozenas kundze, pārvērta Nago par dēmonu.

Ašitakam apmeklējot pilsētu, tai uzbruka Sana - meitene, kuru bija uzaudzinājuši vilki. Ašitaka apturēja Sanas un Eboši kauju un izglāba Sanu. Eboši plānoja nogalināt meža garu, lai iegūtu viņa galvu. Neklausot Ašitakam Eboši nocirta meža gara galvu brīdī, kad viņš pārvērtās par nakts staigātāju. Jigo paņēma galvu un kopā ar saviem palīgiem centās to nogādāt pilsētā. Bet meža gars viņus mēģināja noķert, iznīcinot visu mežu. Ašitaka un Sana atguva galvu no Jigo un atdeva to meža garam. Par atlīdzību meža gars Ašitakam noņēma lāstu.

un Sen to Chihiro no Kamikakushi.

"Gariem līdzi" ir 2001. gada japāņu studijas Studio Ghibli anime, kuras režisors un scenārists ir Hajao Mijadzaki. "Gariem līdzi" ir ieguvusi vairākus apbalvojumus, tā bija otrā animācijas filma un pirmā anime, kas saņēma Amerikas Kinoakadēmijas balvu nominācijā "Labākā animācijas filma".

Pašā filmas sākumā desmit gadus vecā Čihiro ar savu ģimeni brauca uz savām jaunajām mājām Točinoki, Japānā. Kad meitenes tēvs novirzījās no ceļa, viņi nolēma pārbaudīt mistisko tuneli, pie kura nejauši bija nokļuvuši. Ģimene izgāja cauri šim tunelim un nokļuva tukšā atpūtas parkā. Vecāki atrada pilnu stalli ar ēdieniem. Viņi sāka ēst visu pēc kārtas, līdz zaudēja kontroli. Čihiro brīdināja viņus, lai viņi pārtrauc ēst.

Čihiro tikmēr pastaigājās pa parku un viņa ievēroja lielu māju. Tad parādījās zēns un brīdināja, lai Čihiro bēg no šejienes prom pirms tumsas. Čihiro ātri skrēja atpakaļ uz stalli, bet tur atrada savus vecākus, kas bija jau pārvērsti par cūkām. Kad sākās tumsa, tad parkā parādījās gari un Čihiro sāka bēgt prom. Viņa skrēja uz lielās mājas pusi pāri tiltam un atkal satika to pašu puisi. Un tad viņš atklāja savu vārdu - Haku. Haku lika viņai aiziet pie kurinātāja, lai pieteiktos darbā, jo tā bija vienīgā iespēja netikt pārvērstai vai citādi izmantotai rēgu pasaulē.

Čihiro aizgāja pie kurinātāja Kamadži, un prasīja darbu. Kamadži atteicās viņai dot darbu, bet aizsūtīja viņu augšstāvā pie raganas Jubabas. Čihiro līdz liftam aizveda meitene vārdā Lina. Jubaba iedeva viņai darbu, bet noņēma simbolus no viņas vārda. Čihiro jaunais vārds tagad ir Sena.

Nākamajā rītā Haku aizveda Senu pie saviem vecākiem, kuri vairs neatcerējās, ka bijuši cilvēki. Sena centās atcerēties savu veco vārdu, bet viņai tas neizdevās, kamēr Haku neparādīja kartīti ar viņas vārdu. Haku brīdināja, lai viņa neaizmirst savu vārdu, citādāk viņa nenokļūs mājās. Atgriežoties pirtī, Sena paskatījās atpakaļ un ieraudzīja aizlidojam pūķi. Tad viņa uzzināja, ka Haku ir pūķis.

Pirmajā darba dienā Sena strādāja pirtī. Viņa ievēroja klusu garu ar masku, kuru sauc Kaonaši jeb Bezsejainais(No Face). Sena viņu ielaida pirtī, kā arī viņa nomazgāja ūdens garu, kurš par atalgojumu iedeva maģiskas dziedniecības zālītes. Nākamajā rītā Sena pamodās un ievēroja, ka visi ir pazuduši. Kaonaši, apēdot vardei līdzīgo strādnieku, ieguva balsi, un visus pārsteidza ar zeltu, kuru viņš veido no tukša gaisa.

Pirts ārpusē Sena ieraudzīja balto pūķi, Haku, kuram uzbruka putnam līdzīgi radījumi no papīra. Viņa atvēra durvis, ļaujot Haku ielidot iekšā. Ievainotais Haku ielidoja Jubabas istabā, kas bija augšstāvā. Sena skrēja viņam palīdzēt, bet viens putns no papīra pielīmējās uz viņas muguras. Sena pa ceļam satika Kaonaši, kurš piedāvāja viņai zeltu. Kaonaši sākās histērija. Sena atrada Haku bezsamaņā. Papīra putns, kurš pielīmējās pie Senas muguras, pārvērtās par Jubabas dvīņu māsu Zenibu. Zeniba sekoja Haku tāpēc, ka viņš bija nozadzis viņas Zelta Zīmogu. Zeniba no dusmām Bohu (Jubabas mazuli) pārvērta par peli, bet Jubabas harpiju par kolibri. Tad pamodās Haku, un viņš iznīcināja papīra putnu, līdz ar to izgaisa Zeniba.

Haku un Sena nokrita kurinātuvē. Kamadži Senai pateica, ka Haku asiņo no iekšpuses. Sena Haku iedeva gabaliņu dziedniecisko zālīšu, kuru ieguva no upes gara. Haku izvēma Zelta Zīmogu, kuru bija nozadzis no Zenibas. Haku atkal parādījās atmiņa. Sena nolēma Zenibai atdot zelta zīmogu. Kamadži viņai iedeva vilciena biļetes, lai nokļūtu pie Zenibas.

Pa ceļam, dodoties uz vilcienu, Sena sastapa Kaonaši, kurš terorizēja pirti. Sena viņam iedeva gabaliņu no dziednieciskajām zālītēm. Viņš palika dusmīgs uz Senu un sāka viņu ķert,bet, ķerot Senu, viņš sāka vemt ārā cilvēkus un priekšmetus, kurus bija apēdis. Zaudējot savu svaru un izmēru, viņš sāka arī kārtīgāk domāt. Sena, Boha, Kaonaši un kolibri iekāpa vilcienā. Viņi visi brauca pie Zenibas. Tikmēr Haku aizgāja pie Jubabas un sarunāja, ka atgūs viņas mazuli, bet pretī Jubabai Sena būs jāatgriež reālajā pasaulē.

Kad Sena nokļuva pie Zenibas, viņa lūdza, lai piedod Haku par to, ka viņš nozadzis Zelta Zīmogu. Zeniba pateica, ka Jubaba Haku bija ieslodzījusi lāstu, lai viņa viņu varētu kontrolēt. Kaonaši palika dzīvot pie Zenibas. Haku jau bija atlidojis pūķa formā pēc Senas, lai aizvestu atpakaļ viņu un Jubabas mazuli.

Lidojot Sena atceras, ka viņa agrā bērnībā iekrita upē, un viņu izglāba upes gars. Viņa tagad atcerējās, ka šo upi sauca par Kohaku Upi. Viņa pavēstīja Haku, ka viņš esot bijis šīs upes gars, un tas bija viņš, kas viņu izglāba. Haku pūķa forma izgaisa un viņš krītot viņai pateica, ka stāsts par Kohaku Upi ir patiesība. Tagad arī Haku to atcerējās. Viņš viņai pateica, ka viņa upe ir izpostīta, un viņa gars tur nevar atgriezties. Kā arī Sena atcerējās savu vārdu, Čihiro. Čihiro un Haku nolaidās pirtī, un priekšā jau stāvēja Jubaba ar nelielu cūku grupu. Jubaba atguva savu mazuli īstajā formā un deva iespēju Čihiro atgriezties mājās. Jubaba lūdza Čihiro, lai atmin kuras no cūkām ir viņas vecāki. Čihiro pārbaudīja cūkas un secināja, ka neviena no cūkām nav viņas vecāki. Tā Čihiro lauza līgumu un viņai bija ļauts atgriezties reālajā pasaulē.

Ejot uz tuneli, Čihiro satika savus vecākus, un viņa izgāja cauri tunelim neatskatīdamās. Nokļūstot reālajā pasaulē, Čihiro lēnām sāka zaudēt atmiņas par rēgu pasauli. Čihiro dzīve aizgāja normālās sliedēs.