Anime «Izcilie zvēri» (Beastars): drūma un asiņaina «Zootropole»

21.04.2021

«Izcilie zvēri» (Beastars) — tā ir populāra Paru Itagaki manga «sjonen» žanrā, kas tika izdota no 2016. līdz 2020. gadam, kā arī tās anime adaptācija divās sezonās. Galvenie varoņi ir antropomorfi dzīvnieki-skolēni, kuri meklē draugus, iemīlas un pieaug.

Bet tas nepavisam nav stāsts par bezrūpīgu jaunību: viss sākas ar viņu zālēdāju klases biedra slepkavību. Labsirdīgais vilks Legoši mēģina noskaidrot, kurš izdarījis noziegumu, kā arī nodibināt attiecības ar trusi Haru, pret kuru viņam ir maigas jūtas. Situāciju sarežģī augošā spriedze starp zālēdājiem un plēsējiem.

Vienas asinis

"Beastars" pasaule ir civilizēta sabiedrība, tāpēc nav pārsteidzoši, ka cilvēkus var viegli atpazīt antropomorfos dzīvniekos. Varoņi daudzos veidos ir līdzīgi mums - emocijas, sociālie veidi, sarežģītās attiecības savā starpā. Ikdiena animē aizņem daudz vietas, taču, tā kā mēs runājam par dzīvnieku pasauli, tā nepavisam nav līdzīga citām šī žanra sērijām.

Visas pazīstamās problēmas un konflikti šeit iegūst jaunu kontekstu. Tieši cilvēciskās attiecības sarežģī zvēriskās pazīmes, un autors interesanti izspēlē šīs nianses.

Piemēram, sociālā nevienlīdzība ir saistīta ar sadalījumu plēsējos un zālēdājos - cieš abas puses. Mazi un neaizsargāti dzīvo bailēs, bet tiem, kas baidās, arī ir grūti, jo pie katras izdevības viņi tiek vainoti visos mirstīgajos grēkos. Reālajā pasaulē šīs tendences arī pastāv, nav grūti vilkt paralēles.

Zvēri pievērš īpašu uzmanību savas būtības un instinktu pārvarēšanai. Kamēr daži cīnās ar gaļas atkarību, citi meklē nelegālus veidus, kā apmierināt viņu vajadzības. Varoņi veido dzīves filozofiju, pamatojoties uz viņu vērtībām. Kāds padodas sliktas kompānijas ietekmei, kāds iet pret savu vidi - šeit viss ir gluži kā dzīvē. Tā cilvēki rīkotos, ja viņiem būtu dzīvnieku fizioloģija.

Tas ir tas, ar ko stāsts valdzina. Mēs jūtam pret personāžiem simpātiju, jo ​​saprotam viņu jūtas, un neparastās pasaules dēļ viņu problēmas neizskatās pārāk banālas. Piemēram, kautrīgs skolnieks ne tikai baidās tuvoties meitenei, kura nav līdzīga viņam - viņš var netīšām iekost un viņu var atzīt par perversu par mīlestību pret citas sugas pārstāvi.

Sērijā tiek izspēlēti pat sīkumi. Plankumainā varone sūdzas, ka uz viņas drēbēm nav dzīvnieka nospieduma, un vista uzstājas ar pretenciozu runu par savām olām, ko baro citiem skolēniem. Neskatoties uz nopietno darba toni, tajā nav aizmirsta ironija. Dažas lietas nonāk līdz absurdam: kas ir žirafe, kas baidās no saviem plankumiem. Šī uzmanība detaļām padara pat vienkāršākās ainas oriģinālas.

"Zvēros" ir pietiekami daudz humora, bet tomēr tieši drāma nāk virsū. "Izcilo zvēru" pasaule ir daudz tumšāka nekā tā pati "Zootopia", ar kuru to bieži salīdzina. Un tas attiecas ne tikai uz seksu un nežēlību, šeit pat varoņu iekšējie konflikti ir daudz nopietnāki. Daudzi varoņi slēpj savas patiesās būtības aiz maskām, ne velti sižets simboliski griežas ap drāmas apļa dalībniekiem. Kas ir svarīgi, daži personības aspekti kļūst par pārsteigumu pat pašiem varoņiem: viņiem vienkārši ir daudz jādomā. Arī "Zootopia" izvirza šīs tēmas, taču smalkāk, bet "Beastars" asie stūri netiek izlīdzināti.

Sērija nav iztikusi bez tipiskām sjonena klišejām, taču tās izskatās piemērotas. Galvenais varonis, kā jau bija paredzēts, lielo mērķu vārdā pumpē savas prasmes un pārspēj sevi, un foršs varonis ar grūtu likteni soļo uz slidenas nogāzes - viņu attiecības, protams, ir īpašas. Izvēloties vienkāršu bāzi, autors ap to veido unikālu un detalizētu pasauli, parāda varoņus no dažādiem leņķiem un liek viņiem priekšā morālu izvēli.

Tā kā mēs runājam par pusaudžiem, viņi bieži rīkojas pēc emocijām vai arī paši nesaprot, ko vēlas - šajā ziņā arī dzīvnieki neatšķiras no cilvēkiem. Vienīgā atšķirība ir tāda, ka jautājums par izdzīvošanu varoņiem ir daudz aktuālāks, tāpēc viņiem ir vairāk iemeslu hormonu lēcienam. Piemēram, plēsēju seksuālā pievilcība un vēlme ēst laupījumu bieži saplūst vienā - tiek izvirzītas arī šādas tēmas.

Ikdienu un drāmu lieliski papildina detektīvās intrigas. Jau no pirmās epizodes klasesbiedra slepkavība pārkāpj smalko līdzsvaru starp plēsējiem un zālēdājiem. Salīdzinoši "sterilā" pasaulē skolas iekšienē vairs nav drošības sajūtas: varoņiem ir aizdomas par savējiem, kas vēl vairāk sadedzina attiecības. Radītājs visam stāstam ir izvēlējies labu sākumpunktu.

Pielāgošana izdevās

Šobrīd anime neaptver visus manga sējumus, tādēļ, ja jums nepatīk ilgi gaidīt, lai turpinātu, tad labāk ir izlasīt sākotnējo avotu. Tomēr izrādei ir savi nopelni, un tā ir lieliska, lai iepazītu arī "Beastars" pasauli.

Abas sezonas izskatās kā vienots veselums: kvalitāte saglabājas apmēram tajā pašā līmenī. Pirmajā sezonā mēs tiekam iepazīstināti ar pasauli un varoņiem, taču uzsvars vairāk tiek likts uz attiecībām starp vilku Legoši un viņa mīļoto. Otrajā uzmanība tiek pievērsta slepkavības izmeklēšanai un draudzībai-konfrontācijai ar briedi Luisu, vienu no harizmātiskākajiem un pretrunīgākajiem varoņiem. Seriāls saprātīgi maina žanrus: ikdiena, romantika, drāma un trilleris aizstāj viens otru tieši tur, kur tas nepieciešams.

Pirmā sezona izceļas ar sākotnējo atklāšanas tēmu, kurai tika izmantota leļļu animācija. Galvenie varoņi tiekas pilnmēness laikā un tad dejo dienasgaismā: videoklips labi pārraida sērijas atmosfēru un attiecības starp varoņiem. Lai izvēlētos deju, kas der Haru un Legoshi, režisors pārskatīja daudzus videoklipus. Profesionāļu darbos viņam "nepietika mīlestības", bet viņam patika pirmā jaunlaulāto deja rietumu kāzu ceremonijā.

Tāpat kā mangā, varoņi bija apveltīti ar cilvēku sejas izteiksmēm, bet tajā pašā laikā viņi neattēloti pārāk "kawaii". Dzīvnieku emocijas "Beastars" izskatās ļoti dabiskas. Mangaka, veidojot attēlus, vadījās no reāliem cilvēkiem, tāpēc varoņi atrada reālu individualitāti un izrādījās atšķirīgi viens no otra ne tikai tāpēc, ka piederēja dažādiem tipiem.

Piemēram, vilka Legoši seja atgādina franču aktiera Mathieu Amalric seju, un figūra atgādina Kenichi Matsuyama. Sarkanajam briedim Luisam autors izvēlējās pavisam citu prototipu Luiju XIV: varonī patiešām ir kaut kas karalisks ar aristokrātiskām manierēm un koptu izskatu. Bet Haru trūkst konkrēta prototipa, mangaka viņu krāsoja kā īstu trusi. Varones jaukais izskats uzsver viņas bērnišķīgo spontanitāti un pievilcību plēsējiem.

Svarīga loma ir arī varoņu proporcijām. Haru sīkās un glītās rokas izskatās ļoti niecīgas uz Legoši lielo ķepu fona: šādos brīžos jūs īpaši jūtat, cik aizkustinošas ir viņu attiecības. Komiksu epizodēs auguma atšķirība darbojas arī lieliski: piemēram, ir smieklīgi skatīties, kā mazs laikraksta redaktors kliedz uz milzīgiem plēsējiem, lai gan tas varētu jebkuram no viņiem uzkāpt uz delnas.

Krāsu izvēle un pareizais apgaismojums anime rada unikālu atmosfēru, kuras mangai dažkārt pietrūkst. Sērijā ir daudz skaistu ainu rietošās saules staros, un nakts ainām ir sava tumša estētika. Spilgtais un krāsainais skolas pagalms, kas zināmā mērā ir izolēts no pārējās pasaules, tiek kontrastēts ar netīro “melno tirgu”, kas vienlaikus biedē un piesaista varoņus. Arī leņķu dažādība neļauj garlaikoties: ar sērijas vizuālo komponentu viss ir kārtībā, un pat datorgrafikas izmantošana attēlu nesabojāja.

* * *

Ideja par Visumu, kurā dzīvo antropomorfie dzīvnieki, nav jauna, taču "Beastars" sniedz unikālu skatījumu uz to, kā cilvēki rīkotos, ja viņu parastajām problēmām tiktu pievienotas dzīvnieciskās grūtības. Anime piesaista ar žanru daudzveidību, izklaidējošām ikdienas detaļām, neviendabīgiem tēliem un diezgan "pieaugušo" pasauli - katrs šeit atradīs kaut ko savu. Lai iekļūtu "Beastars", jums nav jābūt pūkainam, jo ​​šis stāsts galvenokārt ir par cilvēkiem, kaut arī ar ķepām un astēm.

https://www.mirf.ru/serial/vydayuschiesya-zveri-beastars/

Angļu vikipēdija.

https://en.wikipedia.org/wiki/Beastars

Fanu lapa.

https://myanimelist.net/anime/39195/Beastars

Netflix oficiālā lapa.

https://www.netflix.com/lv/title/81054847

Viki lapa.

https://beastars.fandom.com/wiki/Beastars

Kinolapa.

https://www.imdb.com/title/tt11043632/

2019. gada anime. Režisors Macumi Sinjiti, otrā sezona 2021. gads.

Jaunā anime aicina skatītājus iepazīties ar ļoti noslēpumainiem antropomorfiem dzīvniekiem. Vēsture klusē par to, kā tieši viņi ieguva iespēju būt līdzīgi cilvēkiem. Varbūt tie ir cilvēki, bet plēsēju un zālēdāju tēlos. Katram no varoņiem jāpierod pie domas, ka viņi pastāvēs līdzās. Protams, viņi staigā pa ielām, sazinās, strādā un mācās. Galvenie varoņi satiekas mazā skolā. Legoši ir vilks, kurš šeit mācās kopā ar citiem dzīvniekiem. Viņš izskatās bīstams un skarbs, bet patiesībā viņš joprojām ir mīlīgs. Galvenais varonis ir drāmas lokā, kur viņš var parādīt sevi kā maigu un kautrīgu jaunekli, kas viņš patiesībā ir. Daudzus gadus galvenais varonis cieta no pastāvīgiem daudzu studentu uzbrukumiem, jo ​​viņi uzskatīja viņu par nežēlīgu plēsēju. Drīz skolas teritorijā tika atrasts līķis, kura dēļ daudzi satvēra ieročus pret plēsējiem, kuri mācījās zālēdāju vidū. Tas bija sākums lielam stāstam, kurā Legoši atveidos vienu no galvenajām lomām. Viņš ne tikai sāks izmeklēšanu, bet arī satiks kādu varoni, kuru patiesi iemīlēs ...