Andrē Nortone. Burvestību pasaule

Vairāk nekā pusgadsimtu Andrē Nortone ir viena no populārākajām zinātniskās fantastikas un fantāzijas autorēm pasaulē. Viņas pirmie darbi tika publicēti pagājušā gadsimta 40. gados un izraisīja sajūsmas vētru visu vecumu lasītāju vidū, un zinātniskās fantastikas žanrs atrada neskaitāmus jaunus fanus.

Papildus virsrakstam šajā izdevumā ir iekļauti romāni "Burvju pasaules tīmeklis" un "Trīs pret raganu pasauli".

https://azon.market/koldovskoj-mir?gclid=Cj0KCQjw-LOEBhDCARIsABrC0Tk3qyMRLQ3pf2WzawUA7FyvZXyJaY6XWcKku1qLFFLFeE65zvYUC9AaAhAZEALw_wcB

Burvestību pasaule. Bibliogrāfija

Ir pasaule, kurā var iekļūt pa dažādiem vārtiem. Un viņi tur nokļūst no dažādām pasaulēm - labām un sliktām, cilvēkiem un ne īsti, vai pat ne cilvēkiem. Daži nāk pa vienam, citi - kā vesela tauta.

Pasaule, kurā valda maģija, lai gan ir vieta primitīvām tehnoloģijām, kur dažādu neredzamu spēku cīņa notiek jau ilgu laiku un turpinās ... ar diezgan redzamiem, un dažreiz briesmīgiem rezultātiem.

Četri garstāsti par Burvestību pasauli // Andrē Nortone (te un citur, ja nav minēta cita autore)

Vienradža gads (Krājums) //

1 — Estkarpa un Eskora

1 — Saimons Tregarts

     1 — Burvestību pasaule //

     2 — Burvestību pasaules tīmeklis //

2 — Tregartu bērni

     1 — Trīs pret Burvestību pasauli //

     2 — Burvestību pasaules burvis //

     3 — Burvestību pasaules burve //

3 — Zobenu trijotne //

4 — Sargies no vanaga //

5 — Kaķu vārti //

2 — Augšējā Holleka un Arvona

Ragu vainags = [Kronis no savītiem ragiem] //

Vilkača dusmas //

1 — Vienradža gads //

2 — Burvestību pasaules teiksmas //

3 — Grifa triloģija

        1 — Kristāla grifs //

        2 —Grifa līksme //

4 — Leoparda josta [=Hiacintu leopards] //

5 — Zarstora lāsts //

3 — Burvestību pasaules teiksmas //

4 — Lielās nobīdes sekas

1 — Lormta hronikas

       1 — Uzvaras vētras

              1 — Bojā gājušo kuģu osta //

              2 — Jūras cietoksnis // Paulina Grifina

       2 — Atriebības lidojums

               1 — Trimda //

               2 — Piekūna cerība // Paulina Grifina

       3 — Uz maģijas spārniem

               1 — Mēs, sievietes //

               2 — Piekūna maģija //

2 — Pasaku teicēja Сказительница //

3 — Burvestību pasaules noslēpumi

        1 — Kepliana atslēga //

        2 — Maģiskais akmens //

        3 — Burvestību pasaules sardze //

https://fantasy-worlds.org/series/id4254/

Burvestību pasaule

Witch World

Citi nosaukumi krieviski: Мир ведьм; Ведьмы из Эсткарпа. Latviskais nosaukums ir mana versija, droši vien precīzāk būtu „Raganu pasaule”, taču tā kā neviens viņas romāns no šī Visuma nav tulkots latviski (jāsaka diemžēl, jo tā ir izcila fantāzijas klasika), varianti ir iespējami.

Sapinies intrigās, vajāts, atvaļināts izlūkošanas pulkvedis Saimons Tregarts pieņem piedāvājumu pazust uz visiem laikiem pasakainā pasaulē, kas ir vairāk piemērota Saimonam. Burvju pasaule, kurā krīt Tregarts, neskatoties uz viduslaiku pilīm, ikdienas maģiju utt., Izrādās tikpat sarežģīta, bīstama un cilvēku attiecību loģikai pakārtota kā vakardienas Saimona pasaule. Viņš ar galvu ienirst notikumu virpulī savā jaunajā dzimtenē.

https://fantlab.ru/work3898

Par autori.

Valsts: ASV

Dzimusi: 1912. gada 17. februārī.

Mirusi: 2005. gada 14. martā.

Īstais vārds: Alise Marija Nortone (Alice Mary Norton)

Cits pseidonīms: Andrew North

Andrē Nortone ir amerikāņu rakstniece-fantaste Dzimusi 1912. gada 17. februārī Klīvlendā, Ohaio, ASV.

Viņa bija paklāju kompānijas īpašnieka Adalberta Frīlija Nortona un Bertas Štemmas otrā meita. Kā novēlots bērns, kurš piedzima septiņpadsmit gadus vēlāk nekā māsa, viņai nekad nebija ciešas attiecības ar vecāko māsu vai vienaudžiem. Alises attīstību lielā mērā ietekmēja viņas vecāki, īpaši māte, kura vēlāk laboja viņas kļūdas un iejutās “iekšzemes kritiķa” lomā. Liela uzmanība Nortonu ģimenē tika pievērsta grāmatām, kuras skaidra zīme bija iknedēļas publiskās bibliotēkas apmeklējums. Pirms Alise iemācījās lasīt, māte lasīja viņas grāmatas vai deklamēja dzejoļus, nepārtraucot mājas darbus. Pat labas atzīmes skolā tika apbalvotas ar grāmatām, proti, Rutas Plumlijas Tompsones darbu kopijām. Tieši šī viņas vecāku kaislība ietekmēja visu Nortones kundzes turpmāko dzīvi.

Alise sāka rakstīt Collingwood High School Klīvlendā, Silvijas Kočranas jaunkundzes aprūpē un palīdzībā. Alise kļuva par skolas laikraksta literārās lapas ar nosaukumu “Collingwood Spotlight” redaktori. Viņas uzdevums bija uzrakstīt daudzus īsus stāstus. Šeit, skolas zālē, tika uzrakstīta viņas pirmā grāmata - "Ralestone Luck", lai gan tā tika izdota kā otrā 1938. gadā (pirmā bija 1934. gadā izdotā "Prinča pavēles"). 1934. gadā viņa juridiski mainīja savu vārdu uz Andre Alice Norton. Kā gaidīts, viņas darbus lasīs galvenokārt zēni, un vīrieša vārda pievienošana palielinās grāmatu pārdošanas apjomu. Bija laki, kad tā domāja, ka fantastiku lasa zēni, atceramies Roulingu. Pēc vidusskolas beigšanas gadu, no 1930. gada rudens līdz 1931. gada pavasarim, viņa turpināja izglītību Rietumu rezerves universitātes Flora Stone Mather koledžā (tagad - Case Western Reserve), nodomājot kļūt par vēstures skolotāju. Tad valsts ekonomiskās krīzes dēļ viņa bija spiesta atrast mājsaimnieces darbu. Viņa iestājās vakara žurnālistikas un rakstīšanas kursos, ko piedāvāja tās pašas universitātes pieaugušo nodaļa Klīvlendas koledža.

1932. gadā Andrē Nortone devās strādāt uz Klīvlendas bibliotēku. Nākamos 18 gadus viņa pavadīja kā bibliotekāres asistente Notingemas bibliotēkas Bērnu nodaļā Klīvlendā. Viņa nevarēja mainīt darba vietu, jo ekonomiskās krīzes laikā citu vakanču nebija. 1941. gadā viņai īsu laiku piederēja un darbojās grāmatnīca un kreditēšanas bibliotēka, kas atradās Ranjērā, Merilendā. Diemžēl tā nebija laba ideja. Gandrīz tajā pašā laikā no 1940. līdz 1941. gadam viņa strādāja par īpašo bibliotekāri Kongresa bibliotēkas nodaļas katalogā, kas iekļauts projektā, kas saistīts ar ārvalstu pilsonību, un kuru pēkšņi piebeidza Otrā pasaules kara sākums. Pēc tam, kad Nortones kundze pameta Klīvlendas bibliotēku, viņa sāka strādāt par Mārtina Grīnberga lasītāju Gnome Press. Pēc 8 gadiem viņa atteicās meklēt jaunu darbu un pilnībā veltīja grāmatu rakstīšanai. 1966. gada novembrī slikta veselība lika viņai pārcelties uz Vinterparku Floridā, kur viņa dzīvoja līdz 1997. gadam. Tad viņa dzīvoja Tenesī.

Andrē Nortone nomira 2005. gada 14. martā agrā rītā savās mājās Murfreesboro, Tenesī.

https://fantlab.ru/autor127

Vienradža gads

Amerikāņu rakstniekam Andrē Nortonam [rakstniecei ir vīriešu dzimtes pseidonīms – t. p.], 20. gadsimta "lieliskajai fantāzijas dāmai", pieder vairāk nekā 130 grāmatas. Diemžēl kritiķi nesteidzās viņu atbalstīt, un viņa pati bija pārāk pieticīga persona, lai tiktu pie pjedestāla. Tomēr viņas talants spīdēja tik spoži, ka tas nepalika nepamanīts. PSRS rakstnieces vārds kļuva zināms pēc romāna "Sargasi kosmosā" izdošanas, ko lieliski iztulkoja Arkādijs un Boriss Strugatski. Un 1963. gadā ASV tika izdota grāmata ar nosaukumu "The Witch World" - tā radās viena no slavenākajām fantāzijas pasaulēm žanra vēsturē.

Ciklā "Raganu pasaule" otrajā sējumā ir iekļauti divi romāni un stāstu krājums, ko vienodarbības vieta.

Nezināma iemesla dēļ šo kalnaino zemi pameta Senās rases cilvēki, un tie, kas šeit ieradās, nosauca to par Augstā Haloku par godu zaudētajai dzimtenei. Šajā jaunajā pasaulē varēja iekļūt tikai caur maģiskajiem vārtiem.

Pirms Lielā iebrukuma Augstā Haloka baudīja pasauli, un tajā valdīja likums. Bet svētīgie laiki ir beigušies. Halokas lordi, ienaidnieku spiesti, bija spiesti meklēt palīdzību pie noslēpumainajiem Vilkaču jātniekiem - un pretī tie pieprasīja, lai Vienradža gada pirmajā dienā viņiem atnestu trīspadsmit cēlu dzimuma meiteņu ...

https://azbooka.ru/books/koldovskoy-mir-god-edinoroga

Vikipēdijas lapa.

https://en.wikipedia.org/wiki/Andre_Norton

Arhivētie darbi.

https://archive.is/20130414014525/http://www.andre-norton.org/books/index.html

Pauline M. Griffin – Andrē Nortones līdzautore

Paulīne Margareta Grifina (Pauline Margaret Griffin) – amerikāņu rakstniece, kura galvenokārt strādāja kosmosa fantastikas žanrā, retāk fantāzijā.

Dzimusi 1947. gada 5. jūlijā Ņujorkā ģimenē ar īru saknēm. Viņa sāka rakstīt no agras bērnības. Viņai vienmēr patika stāstīt labus stāstus, un, tā kā Paulīne strādāja ar personāžiem un situācijām, kas viņu interesēja personīgi, sagatavošanās pētījumi viņu aizrāva ne mazāk kā literārā teksta rakstīšanas process.

Viņa debitēja zinātniskajā fantastikā 1986. gada oktobrī, kad vienlaikus tika izdots viņas pirmais stāsts un pirmais romāns. Slava rakstniecei atnesa daudzsējumu sēriju "Zvaigžņu komandieri", kas rakstīta militārās fantastikas žanrā. Šīs grāmatas stāsta par tālo nākotni, kad starpzvaigžņu ceļošana kļuva par ikdienu.

Grifinas četri romāni un trīs noveles tiek veidotas pasaulēs, kuras radījusi Andrē Nortones iztēle. Romāns "Zvaigžņu pasvītrots" (1993) no zinātniskās fantastikas cikla "Saules karaliene", kā arī romāni "Jūras cietoksnis" (1991) un "Piekūņa cerība" (1992) no cikla "Raganu pasaule" ir tulkoti krievu valodā.

Rakstniece savu darbu raksturo šādi: “Es rakstu interesantus, pamatīgus piedzīvojumu stāstus, kuru centrā ir varoņu personības un viņu attiecības. Manas grāmatas ir paredzētas pieaugušajiem (vārdu krājuma, teikumu struktūras u.tml. dēļ, nevis gultas ainu dēļ), lai gan, iespējams, patiks arī izsmalcinātam jaunajam lasītājam. Es varētu izlasīt jebkuru no tiem 10 vai 11 gadu vecumā."

“Fantastic Cat Stories Partners” (1994) un “Desmitās dzīves kaķis” (1999) ieguva kaķu rakstnieku asociācijas Muse medaljona balvu. Turklāt Grifina žurnālā “Aquatica” publicējusi vairākus rakstus, no kuriem trīs ir saņēmuši Bruklinas Akvārijistu biedrības balvas.

Viņas pēdējos dzīves gados rakstnieces jaunie darbi iznāca tikai elektroniskā formātā. Starp tiem ir romāns "Stand at Cornith" (2014), nokļuvis "Amazon" veikala bestselleru sarakstā, un fantāzijas diloģija par kontinentu Terrastis (Terrastis).

Viņa dzīvoja Bruklinā, Ņujorkā, kopā ar saviem kaķiem un tropu zivju akvārijiem un visu savu brīvo laiku veltīja pētniecībai, grāmatu lasīšanai un rakstīšanai.

Viņa nomira Bruklinā 74 gadu vecumā.

© Kurok un Славич speciāli fantlab.ru (pēc autores mājas lapas un citiem tīmekļa materiāliem)

Mājaslapa: https://www.pmgriffin.com/

https://fantlab.ru/autor419