“Samsung” prezentē “Galaxy Flip5” un “Galaxy Fold5” salokāmos viedtālruņus

26.07.2023

Šogad mazliet agrāk kā citus gadus “Samsung” nācis klajā ar saviem vasaras nogales/ rudens puses jaunumiem ierīču segmentā. To nosaukumi liekus komentārus neprasa un iezīmē nākamo paaudzi esošajām iekārtām. Šoreiz “Samsung” uz galda cēla jau gaidītos salokāmos tālruņus “Galaxy Flip5” un “Galaxy Fold5”, planšetdatoru “Galaxy Tab S9” sēriju, kā arī viedpulksteņus “Galaxy Watch6” un “Galaxy Watch6 Classic”. Ņemot vērā joprojām Ukrainā notiekošo karadarbību, līdzīgi kā pērn arī šogad Eiropas tirgū no ierīču nosaukumiem izņemts Z burts.

Pulcējot ļoti kuplu Baltijas valstu mediju pārstāvju loku, 24. jūlijā restorāna “The Place” telpās norisinājās “Samsung Unpacked” pasākums, kurā bija iespēja piedalīties arī man un pārstāvēt Kursors.lv. Kā ierasts pasākumā ievadvārdus teica “Samsung” IT un mobilo tehnoloģiju nodaļas vadītājs Baltijā Jurijs Bušmaks, kurš ieskicēja salokāmo tālruņu lietošanas tendences, uzsverot, ka pieprasījums pēc šādām ierīcēm turpina pieaugt. Galvenie iemesli, kāpēc cilvēki dod priekšroku salokāmajiem telefoniem, konkrēti, “Samsung Galaxy Flip” un “Samsung Galaxy Fold” modeļiem, ir kompaktums, lielāks ekrāns, ērtāka satura skatīšanās un uzņemšana, kā arī tie sniedz unikālu lietotāja pieredzi.

“Samsung Galaxy Flip5” – lielāks ekrāns, vairāk iespēju

Nav liels pārsteigums, ka “Samsung” turpina savu flagmaņu klases salokāmo telefonu “Galaxy Flip” sēriju un šogad nācis klajā ar nākamo paaudzi jeb “Galaxy Flip5”. Kā jau tika baumots, lielākā atšķirība no “Galaxy Flip4” modeļa ir lielāks priekšējais ekrāns, kas ierīci padara praktiskāku un lielu daļu darbību ļauj paveikt bez vajadzības atvērt tālruni.

“Galaxy Flip5” galvenais ekrāns veidots no FHD+ Dynamic AMOLED 2X un tā lielums palicis nemainīgs, sasniedzot 6,7 collas pa diagonāli ar to pašu 2640 x 1080 izšķirtspēju. Sekojot “Galaxy S23” sērijai, “Samsung” arī lokanajos telefonos beidzot iebūvējis “Gorilla Glass Victus 2” aizsargstiklu, kas nodrošina paaugstinātu izturību un pasargā no spēcīgiem triecieniem. “Samsung” norāda, ka tas “Galaxy Flip5” galveno ekrānu padara par 25% izturīgāku, salīdzinot ar iepriekšējiem modeļiem. 

Būtiskas pārmaiņas piedzīvojis priekšējais ekrāns “Flex Windows”, kas tagad ir 3,78 reizes lielāks, no 1,9 collām palielināts līdz 3,4 collām pa diagonāli. Tas veidots no Super AMOLED un piedāvā 720 x 748 izšķirtspēju, kas ir ievērojami lielāka nekā “Galaxy Flip4” modelī. Lietotāji lielāka priekšējā ekrāna priekšrocības var izmantot, lai, piemēram, ātrāk piekļūtu biežāk izmantotajām funkcijām, ērtāk pārbaudītu paziņojumus, atbildētu uz ziņām, izmantojot “Quick Reply” funkciju utt. 

“Galaxy Flip5” kļuvis arī kompaktāks un vieglāks. Aizvērtā veidā tas sasniedz 71.9 x 85.1 x 15.1 mm. Savukārt atvērtā veidā – 71.9 x 165.1 x 6.9 mm. Tikmēr ierīces svars sasniedz 187 gramus, kas ir par 4 gramiem vairāk nekā “Galaxy Flip4” modelim. 

Bez uzlabojumiem dizainā un veiktspējā lietotāji parasti gaida arī inovācijas kamerās. Tiesa, šoreiz nekā daudz jauna nav. “Galaxy Flip5” aprīkots ar 10 MP priekšējo kameru “Flex Cam”, 12 MP platleņķa un 12 MP ultra platleņķa kameru. Uzņēmums atkal akcentē iespēju uzņemt brīvroku foto un video, novietojot tālruni atvērtā veidā un aktivizējot “FlexCam” režīmu. Tomēr ir daži jauninājumi attēlu un video uzņemšanā. Piemēram, lietotājs var uzņemt selfijus, kas līdzinās portreta režīmā uzņemtam foto – ar izpludinātu fonu. Ar mākslīgā intelekta palīdzību iespējams uzņemt augstākas kvalitātes un acij baudāmākus video nakts vai slikta apgaismojuma laikā. 

Jāpiemin arī tas, ka “Galaxy Flip5” iebūvēts “Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2” procesors, ko “Samsung” pirmo reizi izmantoja “Galaxy S23” sērijas telefonos, un, kas nodrošina krietni labāku veiktspēju. Tāpat telefons saņēmis jaunāko “Android” operētājsistēmas versiju “Android 13”. 

“Samsung Galaxy Flip5” iestrādāts 3700 mAh liels duālais akumulators, kā arī tas atbalsta ātro uzlādi, kas ļauj 50% no baterijas uzpildīt pusstundā. Ierīce pieejama četrās krāsās: lavandas, piparmētru, krēma un grafīta 8GB/256 GB un 8GB/ 512GB versijās.

“Samsung Galaxy Fold5” – bez ievērojamām izmaiņām

Kā ierasts kopā ar “Galaxy Flip” tika prezentēts arī tā lielais brālis “Galaxy Fold”, kas ir krietni brangāks un mazā rokassomiņā gluži neietilps. Līdzīgi kā “Galaxy Flip5” arī “Galaxy Fold5” kļuvis kompaktāks, plānāks un vieglāks, salīdzinot ar iepriekšējo jeb “Galaxy Fold4” modeli. Tiesa, bez ierastajiem uzlabojumiem jaunais telefons ne ar ko jaunu nepārsteidz.

“Galaxy Fold5” ekrāni kopumā kļuvuši lielāki un spilgtāki, sasniedzot 1750 nitus. Tā galvenais ekrāns veidots no QXGA+ Dynamic AMOLED 2X. Pa diagonāli tas sasniedz 7,6 collas ar 2176 x 1812 izšķirtspēju, kas ir nemainīga salīdzinājumā ar “Galaxy Fold4”. Savukārt tālruņa priekšējais ekrāns veidots no HD+ ​Dynamic AMOLED 2X. Tas sasniedz 6,2 collas pa diagonāli ar 2316 x 904 izšķirtspēju. Tikmēr iestrādātie “Gorilla Glass Victus 2” aizsargstikli nodrošina par 25% lielāku triecienizturību.

“Galaxy Fold” tālruņi turpina zaudēt svaru – jaunais modelis ir par 10 gramiem vieglāks nekā “Galaxy Fold4”, un tā svars sasniedz 253 gramus, kas kopumā ir par 28 gramiem mazāk nekā “Galaxy Fold3” modelim. Salocītā veidā tas sasniedz 67.1 x 154.9 x 13,4 mm. Tikmēr atvērts tas ir 129,9 x 154,9 x 6.1 mm liels. 

Uzlabotais dizains un kompaktums padara “Galaxy Fold5” vēl labāk piemērotu dažādu darbību veikšanai, jo atvērtā veidā tas joprojām sniedz maza planšetdatora iespējas, ar ko patiesībā var izdarīt daudz ko. Lietotāji var vienlaicigi darboties līdz 12 lietotnēs, starp kurām var ātri un bez aiztures pārslēgties. Tāpat “Samsung” uzsvēris, ka “Galaxy Fold5” ir lieliski piemērots videospēlēm, ko nodrošina pielāgota dzesēšanas sistēma un ātrāka grafika. Telefons būs arī labs palīgs satura veidotājiem, māksliniekiem, kuriem palīdzīgu roku sniegs “S Pen” digitālais irbulis, kas kļuvis vieglāks un ērtāks satvērienam.

Runājot par kamerām, šajā segmentā izmaiņu nav. “Galaxy Fold5” aprīkots ar 10 MP priekšējo kameru. Augstas kvalitātes attēlus palīdzēs iegūt 50 MP pletleņķa kamera, divas 12 MP ultra platleņķa kameras un 10 MP telefoto kamera. Tāpat tālrunī iestrādāta 4MP zemdispleja kamera.

Tikmēr par ierīces veiktspēju rūpējas “Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2” procesors, kas nodrošina vēl lielāku jaudu un labāku veiktspēju. Kas attiecas uz bateriju, “Galaxy Fold5” ir aprīkots ar 4400 mAh duāloakumulatoru, kas telefonu bez uzlādes ļauj lietot līdz 20h, kā arī nodrošina ātro uzlādi – 50% aptuveni 30 minūtēs. 

“Galaxy Fold5” pieejams trīs krāsās: gaiši zilā, krēma un melnā. Lietotāji var izvēlēties kādu no trim atmiņas ietilpības variantiem: 12 GB/256GB, 12GB/512GB un 12GB/1TB.

Cena un pieejamība

“Galaxy Flip5” iegādājams sākot no 1209 eiro, savukārt “Galaxy Fold5” – no 1919 eiro, kas ir visai salīti arī priekš flagmaņu klases viedtālruņa. Abi telefoni pieejami iepriekšpārdošanā no 26. jūlija samsung.lv mājaslapā un uzņēmuma partneru internetveikalos. Savukārt no 11. augusta ierīces būs iespējams iegādāties “Samsung” veikalā, pie mobilo sakaru operatoriem un lielākajiem elektropreču tirgotājiem.

Kopumā

Mazliet apkopojot savus iespaidus par “Samsung” jaunajiem salokāmajiem telefoniem – “Galaxy Flip5” un “Galaxy Fold5”, – jāsaka, ka man pietrūka inovācijas un biju gaidījusi lielākus uzlabojumus. Ja vēl “Galaxy Flip5” patīkami pārsteidza ar palielinātu priekšējo ekrānu, kas ir tiešām noderīgi un padara ierīci praktiskāku, “Galaxy Fold5” modelim pietrūka pārsteiguma momenta. Šobrīd daudzi uzņēmumi ļoti aktīvi savos produktos un pakalpojumos integrē mākslīgo intelektu, tāpēc gaidīju, ka to savās flagmaņu ierīcēs piedāvās arī “Samsung”, sniedzot personalizētāku un ērtāku lietošanas pieredzi.

https://kursors.lv/2023/07/26/samsung-prezente-galaxy-flip5-un-galaxy-fold5-salokamos-viedtalrunus/