Kas tie tādi - transvestīti.

Liekas, vasarā atkal sāksies šūmēšanās ap praidu, kas var notikt Rīgā, tad nolēmu pameklēt internetā kaut ko, par to, kas ir kas. Par gejiem un lezbietēm jau tā kā būtu daudzmaz skaidrs, tāpēc kaut kas no terminoloģijas nedaudz citādā plāksnē. [Tulkots no krievu valodas — t.p.]

Tātad, kas tie tādi — transvestīti?

Transvestīts ir cilvēks, kas mīl pārģērbties pretējā dzimuma drēbēs.

 

 

Kāpēc daži cilvēki kļūst par transvestītiem? Jautājums, protams, ir interesants... Daži psihologi uzskata, ka iemesls ir sociālā vide, kas ir mums apkārt, tomēr, tagad vairākums sliecas uz viedokli, ka to tomēr nosaka ģenētika.

Vai visi transvestīti ir geji?

Tas ir kārtējais mīts par transvestītiem... Zināms, ka vairums transvestītu ir heteroseksuāļi. Pēc statistikas, tikai apmēram 5% no viņiem ir geji. Maldīgais priekšstats par gejiem veidojas tādēļ, ka diemžēl vairums cilvēku pirmo reizi ierauga transvestītus — travesti — un tas notiek geju klubos. Starp citu, arī travesti var būt gan geji, gan hetero.

Kādi ir transvestītu tipi?

Minēsim vairākus terminus, lai atšķirtu transvestītus atkarībā no iemesliem, kāpēc viņi pārģērbjas.

Travesti ir cilvēki, kuriem pārģērbšanās ir šovs, pirmkārt, viņu darbs. Kādam no viņiem iespējams, šī pārģērbšanās ir kaut kāda papildus vēlēšanās, bet kādam — vienkārši darbs uz skatuves. [Lai atceramies kaut vai aktierus — vīriešus, kas tēlo sieviešu lomas — t.p.]

Fetišisti ir transvestīti, kuriem pārģērbšanās pirmkārt, sniedz seksuālu uzbudinājumu no tā, ka viņi uzģērbj sieviešu drēbes. Viņam nav vajadzības pārģērbties pilnībā, atšķirībā no parastajiem transvestītiem. Viņš pārģērbjas tāpēc, ka grib seksuāli uzbudināties. Ir gadījumi, ka fetišists bez pārģērbšanās vispār nespēj seksuāli uzbudināties.

Dubultās lomas transvestīti. Pārģērbšanās viņiem ir iespēja uz laiku iemiesoties citā dzimumā. Viņiem šajā laikā nav vēlēšanās seksuāli uzbudināties, vienkārši, viņiem tīri psiholoģiski gribas kādu laiku tēlot cita dzimuma pārstāvja lomu.

Femofili ir viena no izplatītākajām transvestisma formām. Femofili pārvēršas sievietēs tik dziļi, ka grib maksimāli līdzināties viņām. Viņiem ļoti patīk sievietes loma sabiedrībā un ir spēcīga vēlēšanās asociēt sevi ar sievieti.

Transgenderi. Viņi obligāti nav transseksuāļi, taču transgenderiem ir vēlēšanās pēc iespējas vairāk laika pavadīt vēlamā dzimuma lomā. Daži no viņiem veido savu individuālo stilu, sajaucot sieviešu un vīriešu garderobes detaļas, pilnībā neuzņemoties pretējā dzimuma lomu sabiedrībā. [Laikam te var minēt tā saucamās uniseksa drēbes: bikses, vīriešu zeķubikses, dažu modes mākslinieku centienus radīt vīriešiem domātus svārkus utt. Te nevajag transgenderus jaukt ar daudzu tautu nacionālo apģērbu nēsātājiem, kur vīriešu svārki ne par ko tādu neliecina, dienvidu zemēs tieši svārki ir pats praktiskākais apģērba gabals, bet bikses — īsta mocība — t.p.]

Shemale ir cilvēki, kas apzināti ir pastājušies zināmā «pārdzimšanas» stadijā no vīrieša uz sievieti. Viņi negrib taisīt plastiskās operācijas ģenitālijām, kas citiem transseksuāļiem varbūt ir galvenais dzīvē, un pilnībā izmanto savus orgānus, lai gūtu baudu. Viņi izmanto īpašu hormonu terapiju, lai transformētu savu ķermeni uz sieviešu pusi, tajā pašā laikā saglabājot libido, erekciju, ejakulācijas iespēju. Kļūdains ir uzskats, ka visi shemale ir transseksuāļi-prostitūtas, tas veidojies no tā, ka lielākā viņu atpazīstamība tiešām nāk no tā, ka viņi ir pamanāmi prostitūcijā un pornobiznesā. Taču daudzi no viņiem nepieļauj domu, ka varētu strādāt šādā jomā. Viņi vienkārši vēlas izskatīties kā sievietes un dzīvot kā sievietes, lai viņiem būtu arī sieviešu psiholoģija.

Transseksuāļi atšķirībā no transvestītiem, kas uzskata sevi par vīriešiem ar kādu daļu no sievietes, ir cilvēki, kas psiholoģiski pieder vienam dzimumam, bet fizioloģiski — citam. Attiecīgi, viņi nespēj būt apmierināti tik ilgi, kamēr neizmaina savu fizioloģisko ķermeni ķirurģiskā veidā, lai tas atbilstu savam psiholoģiskajam dzimumam, un varētu saņemt dokumentus, kas ļautu viņiem dzīvot pilnvērtīgu sociālo dzīvi jau kā cita dzimuma pārstāvjiem. Transseksuāļiem tāpat var būt dažāda orientācija kā parastiem cilvēkiem: lezbisms, biseksualitāte utt.