Šāda vēlme ir daļa no Prüm drošības plāna, kas ļauj visām Eiropas Savienības dalībvalstīm piekļūt šādai informācijai policijas darbībai un drošības uzlabošanai. Seju atpazīšanu iespēja būtu nākamais solis, lai modernizētu tās darbu. Protams, šis ir izaicinošs projekts, kas sevī iekļautu, iespējams, līdz šim lielāko un plašāko biometriskās atpazīšanas infrastruktūru.
Šobrīd gan notiek ļoti plašas diskusijas, jo iepriekšējā pieredze ir pierādījusi, ka seju atpazīšana ir ļāvusi apsūdzēt nevainīgus cilvēkus. Tāpat ir ļoti svarīgi saprast, kāds būtu darbības princips, jo novērošanas kameru izmantošana šobrīd ir pietiekami neprecīza. Tomēr šajā Prüm plānā ir paredzēts veikt salīdzināšanu starp kamerās redzēto, sociālajos tīklos pieejamajiem attēliem, kā arī esošajām policiju datubāzēm.
Protams, ļoti svarīga ir informācijas drošība un datu aizsardzība, jo tomēr šādā situācijā ikviens no mums būtu kā uz paplātes. Tāpēc tiek piedāvāts šo informāciju veidot, balstoties uz jau sodāmajām personām, kā arī potenciālajiem noziedzniekiem. Daļa valstu vēlas spert soli tālāk, un dalīties ar vadītāja apliecības informāciju un foto starp visām Eiropas Savienības valstīm, lai vēl vairāk paplašinātu pieejamo biometrisko informāciju.
Piemēram, Ungārijai jau šobrīd ir pieejami 30 miljoni savu iedzīvotāju seju, Itālijai 17 miljoni, Francijai 6 miljoni, bet Vācijai 5,5 miljoni. Nopietnas bažas ir par informācijas glabāšanu, jo veidot vienotu datubāzi būtu ļoti liels drošības risks, ko varētu risināt ar droša pieslēguma veidošanu pie katras valsts atsevišķās datubāzēs. Uz šiem jautājumiem un kopējo plānu vēl tiek meklētas atbildes un vienošanās, tomēr mērķis ir atzīstams, un ja tas uzlabotu drošību un noziegumu atklāšanu, no tā iegūtu visa sabiedrība.
https://kursors.lv/2022/04/08/eiropa-velas-ieviest-vienotu-sejas-atpazisanas-sistemu/